13. červenec 2022

Poslechněte si podcast: Režisér a výtvarník Emil Křižka chystá film podle vlastní knihy s hororovým příběhem

Emil Křižka je režisér, spisovatel a ilustrátor. Jednoho dne se rozhodl, že natočí film. V té době vůbec netušil, že hned se svou prvotinou získá cenu v Las Vegas. Dnes už chystá svůj čtvrtý film podle vlastní knihy s hororovým příběhem.

21:12

Host Českého rozhlasu Ostrava

Vydává: Český rozhlas

Kdo si občas rád nesedne s někým, s kým si dobře popovídá? Přesně to lze zažít v našem pořadu, s hostem ve studiu. Někdo by řekl talk-show, jiný hodinové interview, nebo lze prostě říci – rozhovor.

Web

Dnes 20:34

Optimistka, pro kterou nic není problém. Setkání s Marcelou Špakovou

Marcela Špaková se stará o své dvě dospělé hendikepované děti a k tomu o další čtyři, které má spolu se svým partnerem v pěstounské péči. Navzdory jejich těžkému postižení s nimi vyrážejí na výlety a nevynechají jediný koncert jejich oblíbené kapely. Jak to dělá, že je stále tak pozitivně naladěná?

Před dvěma dny 20:37

Putování za vodou. Povídání o vodě s Markem Síbrtem

Povídání o vodě s Markem Síbrtem, autorem knihy Putování za vodou a současně mluvčím vodárenské společnosti. Rozhovor je o vodních tajemstvích, o vodě v krajině, zásahu člověka do plynutí řek, o blahobytu i nedostatku.

Před čtyřmi dny 20:27

Splnil si svůj klukovský sen. Martin Ptáček s bagrem umí, co jen málokdo

Martin Ptáček pochází z Valašska a se svým bagrem dokáže různé kousky, je specialistou na demoliční práce. Dokáže se pohybovat ve výškách i těsných prostorách a stavby rozebírat zevnitř.

Před týdnem 21:42

Jak probíhá natáčení kulinářské reality show? Setkání s Markétou Tomáškovou

Markéta Tomášková z Ostravy-Staré Bělé byla mezi 12 účastníky reality show Peče celá země, kterou na jaře vysílala Česká televize. V rozhovoru prozradila, jak natáčení probíhalo i co peče nejraději.

Před týdnem 21:04

Ajťák, pilot, ochotník a mistr světa. To vše je Lukáš Adámek

Lukáš Adámek je profesí IT specialista, současně je mistrem světa v počítačové textové úpravě, zapáleným ochotnickým hercem a pilotem letadla. Rozhovor je o všech svých profesních i volnočasových zájmech.

Před týdnem 21:02

Co je smyslem sportu, při kterém se předvádějí svaly? Ptali jsme se hasiče a kulturisty Jana Garaye

Povoláním hasič a koníčkem kulturista Jan Garay. Spolu se svými svěřenci přivezl z evropského šampionátu ve Francii tři tituly vicemistra a dvě bronzové medaile.

Před 2 týdny 21:57

Výtvarnice Mariana Ryšavá od narození syna věnuje svou tvorbu výhradně dětem

Fotografka a výtvarnice Mariana Ryšavá je také matkou pětiletého autistického syna, se kterým komunikuje i pomocí speciálních kartiček. Proč svou tvorbu věnuje od narození syna výhradně dětem? A o čem je její román z Valašska?

Před 2 týdny 21:10

Tlumočnice Sabina Širokovská zúročuje studium cizích jazyků v Evropské komisi

Sabina Širokovská pochází z Hlučínska. Kus života ale strávila ve Finsku a v Belgii, kde také zúročuje své studium cizích jazyků, protože je tlumočnicí v Evropské komisi.

Před 2 týdny 21:13

Mozek jako vesmír se spoustou tajemství. Setkání s neurologem Ondřejem Volným

S Ondřejem Volným poodhalíme tajemství lidského mozku. Je totiž neurologem, a to velmi úspěšným. O mozku vypráví jako o vesmíru a přiznává, že většinu toho, co tato část lidského těla umí, vědci ještě ani nevědí. Ptali jsme se ho i na zkoumání intuice, na důsledky nedostatku spánku i halucinace.

Před 3 týdny 23:06

Malé ohlédnutí u příležitosti životního jubilea. Setkání s Evou Dřízgovou-Jirušovou

Hostem je operní pěvkyně a pedagožka Eva Dřízgová-Jirušová. V ostravském operním souboru je tato držitelka mnoha ocenění, včetně dvou cen Thálie, už od roku 1985. Zveme vás k poslechu malého ohlédnutí za dosavadní kariérou u příležitosti jejího životního jubilea.