• Podcasty
  • Reportáže zahraničních zpravodajů
5. prosinec 2021

Poslechněte si podcast: Jak spojit recyklaci odpadů, výtvarné umění a stavbu dostupného bydlení

Další reportáže: Jak v Luxoru vznikla nová turistická alej lemovaná sfingami? Matrjošky inspirovaly Japonce. V Evropě jsou kamenné věže, které uctívají sjednotitele Německa Ottu von Bismarcka.

24:00

Reportáže zahraničních zpravodajů

Vydává: Český rozhlas

Reportáže zahraničních zpravodajů, to jsou světové události v souvislostech tak, jak je jinde neuslyšíte.

Web

Před šesti dny 23:59

Medvídek Pú ve Stokorcovém lese

Sto let staré a vvyhlášené zámečnictví v Paříži. Po stopách Moravské církve, která je rozšířená od od Nepálu, přes Jamajku až po Aljašku. Připravila Lubica Bergmanová.

Před týdnem 24:00

Slavné pařížské muzeum Louvre nabízí komentované mikro-prohlídky

V Súdánu se podíváme k nilským peřejím, které tvořily ve starověku hranice mezi jednotlivými zeměmi. V kanadském Torontu navštívíme muzeum při Hokejové síni slávy a v Polsku rodiště komunisty šlechtického původu, generála Wojciecha Jaruzelského. A ještě s bravurou sjedeme svah v bulharských horách Vitoša. Moderuje Helena Berková.

Před 2 týdny 23:54

Britský hudebník, který píše symfonii o Praze, tu ale nikdy nenavštívil

Reportáže zahraničních zpravodajů vysvětlí, proč ke krájení plísňových sýrů nestačí nůž. A zavedou vás do muzea námořnictví v Estonsku. Průvodkyní bude Lubica Bergmanová

Před 3 týdny 24:02

Jaký je rozdíl mezi bourbonem a whisky

Zjistěte, jak se vyrábí vafle v Bruselu nebo kde na Slovensku hledat pralesy. A společně se zahraničními redaktory Českého rozhlasu se vydejte na unikátní cestu Ománem.

26. prosinec 2021 23:39

Vánoční město, tímto přízviskem se honosí město Betlém v Pensylvánii, které založili Moravští bratři

Štědrovečerní stoly se rozprostřely i v arabském městečku Rás al-Chejma, a dokonce i s českým pivem a ománskými kapry. Portské víno není z Porta, po staletí zraje v nedalekém městě Vila Nova de Gaia. Nejen o tom uslyšíte v Reportážích zahraničních zpravodajů, kterými vás provede Lubica Bergmanová.

19. prosinec 2021 24:01

Šampaňské severu, tak se kdysi přezdívalo berlínskému pivu Berliner Weisse

Kde se vzali na březích pařížského kanálu polární medvědi? Jupiterův chrámový komplex v libanonském Baalbeku patří k největším náboženským památkám římského impéria. Jak to tam vypadá v době ekonomického kolapsu Libanonu? A kde v Chorvatsku najdeme tropické žraloky? Moderuje Jitka Malá.

12. prosinec 2021 23:45

V Thajsku si připomeneme jeden z velkých válečných příběhů, zachycených ve filmu Most přes řeku Kwai

V Británii zavítáme k ostrovanům na Hebridy. Ve Francii si prohlédneme výstavu Umění islámu. V Libanonu se vydáme na horskou túru. A naše pomyslné putování završíme v Budapešti rozloučením s hotelem, který známe z filmů Grandhotel Budapešť nebo Akumulátor 1. K poslechu zve Helena Berková.

28. listopad 2021 23:55

Ellisův ostrov býval vstupní branou do Ameriky

Ještě jako malá jí prošla i pozdější americká ministryně zahraničí Madeleine Albrightová. V Británii se zrodil superhrdina. Jmenuje se Captain Beany a Thajci oslavili Svátek vody. Lubica Bergmanová vás v Reportážích zahraničních zpravodajů zavede i na nákup portugalských dlaždiček a do slovinských Alp.

21. listopad 2021 23:44

Těžká a vleklá krize dopadá i na vinaře v Libanonu

Další témata: Autentický vůz slavného Orient-Expressu je k vidění v Belgii a ve Francii je k vidění jeden z kolektivních domů architekta Le Corbusiera. V Británii v Jezerní oblasti zavzpomínáme na Arthura Ransoma a jeho knížku Vlaštovky a Amazonky. Nealkoholický gin v Německu. Moderuje Helena Berková.