• Podcasty
  • Reportáže zahraničních zpravodajů
Reportáže zahraničních zpravodajů
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Reportáže zahraničních zpravodajů vás zavedou na prohlídku výstavy o rekonstrukci pařížské katedrály Notre-Dame

V Palestině se s nimi podíváte na sady olivovníků, kterým hrozí zkáza.  Vydáte se na horu Uluru, červenooranžový monolit, který se tyčí uprostřed Austrálie. Zjistíte, že východní Frísko leží na pomezí Německa a Nizozemska a tamní obyvatelé jsou závislí na pití čaje, na který přišli ještě dlouho před Angličany. Průvodkyní vám bude Jitka Malá.

24:01

Reportáže zahraničních zpravodajů

Vydává: Český rozhlas

Reportáže zahraničních zpravodajů, to jsou světové události v souvislostech tak, jak je jinde neuslyšíte.

Web

Před pěti dny 23:50

Archeologické průzkumy v Egyptě ohrožují stále se rozšiřující města a vesnice - dozvíte se o tom v Reportážích zahraničních zpravodajů

Představí vám  majitele úspěšného kulturního centra v etiopské metropoli. Prozradí detaily o uranovém dolu na polské straně Krkonoš, ve kterém se těžila ruda pro Sovětský svaz. Zavedou vás na maják na ostrově Oak Island u pobřeží Severní Karolíny. Průvodkyní bude Lubica Bergmanová.

Před 3 týdny 23:32

Na severu Belgie pořádají netradiční halloweenský závod

Dýňová regata baví diváky i malé závodníky. Zima už skoro klepe na dveře, ve Francii ale právě dokončují česko-slovensko-francouzský koprodukční snímek Ahoj léto! V jaké fázi jsou filmaři a jak se dělají pro snímek ruchy? I o tom budou Reportáže zahraničních zpravodajů s Lubicou Bergmanovou.

29. říjen 2023 23:59

Že pro vědce může být cenný i vlčí trus, to vám dokážou Reportáže zahraničních zpravodajů  při návštěvě Belgie

Zavedou vás mezi turisty na Slovensku ve slovenských Tatrách, kteří pátrají dalekohledy po medvědech. S českým ekologickým sdružením Arnika budete měřit kvalitu ovzduší v jedné z ukrajinských přírodních rezervací. A dozvíte se, že v Berlíně se pustili do opravy muzea, která má trvat 14 let a vyjde v přepočtu na 18 miliard korun. Průvodkyní vám bude Jitka Malá.

22. říjen 2023 23:09

Staré škodovky odkupoval za pár tisíc, dnes má východní Němec Uwe dokonce muzeum

Mladý Venezuelan pomáhá hladovým dětem. V chudinských čtvrtích provozuje jídelny. Pomáhají také dva Američané, kteří svou jízdou upozorňují na deprese u dětí. Skupina amatérských nadšenců v Bruselu už patnáct let nacvičuje divadlo. Tentokrát připravují představení Společenství vlastníků. I o tom uslyšíte v Reportážích zahraničních zpravodajů s Lubicou Bergmanovou.

15. říjen 2023 23:59

Reportáže zahraničních zpravodajů vás přesvědčí, že americká kuchyně nejsou jen fast foody, ale k dostání jsou i kvalitní potraviny od místních výrobců na trzích

Připomenou 60 let od smrti Édith Piaf. zavedou vás do jednoho z nejkrásnějších ukrajinských měst Oděsy. A představí sochaře a pedagoga Karla Vogela, který pocházel z Česka, ale nakonec zakotvil ve Velké Británii. Průvodkyní vám bude Jitka Malá.

8. říjen 2023 23:50

Na 7 milionů návštěvníků Oktoberfestu, ale jen 6 sládků

V Reportážích zahraničních zpravodajů vás seznámíme s jedním z nich. Španělé v horku bez vějíře nevyjdou - dříve se jimi ale také vyjadřovaly emoce. Jak to vypadalo, když žena vyjádřila zájem a jak, když žárlivost? A zamíříme také do ragbyového chrámu. Tím je jedno pařížské řeznictví. Připravila Lubica Bergmanová.

1. říjen 2023 23:44

V Reportážích zahraničních zpravodajů se v Londýně proběhnete při vzpomínce na Emila Zátopka

V Bretani si prohlédnete hrad, který poničily dějiny a stále stojí. - Na východní Ukrajině potkáte české dobrovolníky, kteří jednomu městu pomohli s obnovou azylového centra zničeného ruskou raketou. - Pak se vydáte do Káhiry, za příběhem českého Němce, který před sto lety fotil na severu Afriky mladé Arabky. - A nakonec si zaběháte tentokrát v New Yorku a v patách prezidentovi republiky. Na cestu po světě vás se zahraničními zpravodaji zve Helena Berková.

24. září 2023 23:47

Zahraniční zpravodajové Českého rozhlasu vás tentokrát ve svých reportážích vezmou například do Francie

Jeden mladý inženýr tam vyrobil dárek pro papeže - speciální invalidní vozík, na který použil i dřevo z pařížské katedrály Notre-Dame. Přeneseme se ale také do buddhistického chrámu uprostřed rušné metropole Soulu v Jižní Koreji, na Havaj, která se potýkala s ničivými požáry, do Británie nebo do historického centra Bruselu, kde vznikla na několik týdnů česká kavárna inspirovaná dílem architekta a designéra s českými kořeny Josefa Hoffmanna. Pořadem provází Jitka Malá.

17. září 2023 24:00

Slovenskou fujaru postupně objevují i v zahraničí a Reportáže zahraničních zpravodajů prozradí, jak složité je naučit se na ni hrát

Navštívíte kibuc na severu dnešního Izraele, který v roce 1929 založili i židé z Československa. A vydáte se například i do Francie na oceňovanou kozí farmu.  Moderuje Lubica Bergmanová.