• Podcasty
  • Reportáže zahraničních zpravodajů
NejnovějšíPřed dvěma dny

Poslechněte si podcast: Rafting si můžete dopřát i v Libanonu. Na řece Orontes budete sjíždět i starověké jezy

V Jordánsku se můžete vydat na prohlídku ruin pevnosti přímo v metropoli Ammánu. V centru Sarajeva nahlédneme do dílny, kde zdobí tradiční kovotepci - kazandžijové - plechové džezvy. Na chlebové polévce, tradičním jídle bavorských chudých, si pochutnával i král rokenrolu Elvis Presley. Připravila Jitka Malá.

24:03

Reportáže zahraničních zpravodajů

Vydává: Český rozhlas

Reportáže zahraničních zpravodajů, to jsou světové události v souvislostech tak, jak je jinde neuslyšíte.

Web

Před týdnem 24:00

Termální prameny na Slovensku, miniaturní bábovky i plavba po německých kanálech

O léčivých silách termálního pramene za slovenskou obcí liptovský Ján prý není pochyb. Miniaturní bábovky, které připravují z palačinkového těsta a pečou se v Bordeaux.

Před 2 týdny 23:57

Zavedeme vás do muzea uprostřed Bangkoku a uslyšíte i příběh vraha, známého jako Bikini Killer

Navštívíme americké Lidice nebo oslavy vylodění v Normandii a v Tanzanii si poslechneme vyprávění o návratu nosorožců do přírody. A dozvíte se i to, kde král rockenrollu Elvis Presley poprvé ochutnal chlebovou polévku. Reportáže zahraničních zpravodajů připravila Lubica Bergmanová.

Před 3 týdny 24:00

V zahradách vídeňské univerzity vykvetla největší květina světa, zmijovec titánský

Popíšeme nejen jeho květ, ale také jeho výrazný odér. Zavedeme vás do německého města, kde se vyrábí legendární nože, do Egypta, kde se schyluje k transplantaci korálů a projdete se po nové dálkové trase ve slovinských Alpách. Průvodkyní bude Jitka Malá.

29. květen 2022 23:59

Námořnické kantýny v Antverpách schovaly před deštěm a zahřály, poslední z nich funguje už 115 let

Ve Španělsku začala sezóna šneků. Jak je místní připravují a co k nim nejraději pijí? Jedním ze symbolů ukrajinského Mariupolu byly malované obří betonové tetrapody. Ryby přímo z moře a ceny jako z ráje. V Reportážích zahraničních zpravodajů s Lubicou Bergmanovou zamíříme i na rybí trh v egyptské Hurghadě.

22. květen 2022 24:00

Čeští lékaři zachraňují zrak chudým Libanoncům, operují je přímo v Bejrútu

V Paříži můžete po tříleté rekonstrukci znovu sestoupit do Muzea kanalizací a dozvědět se, jak se ty stovky kilometrů stok vlastně čistí.

15. květen 2022 23:57

Španělé nezanevřeli na koridu ani navzdory pandemické pauze

Egyptskou Káhiru a české Krkonoše spojuje postava fotografa a dobrodruha Rudolpha Lehnerta. Sbor ukrajinských Američanů hudbou pomáhá své původní vlasti. Nižnij Novgorod za sovětských dob býval uzavřeným městem. Nakolik odpovídala pravdě postava Sandokana ze slavného seriálu? Moderuje Lubica Bergmanová.

8. květen 2022 23:57

Ve Spojených státech se podíváme za potomky generála Františka Moravce

V ukrajinské Irpiňi potkáme mexického malíře. V Avignonu navštívíme restauraci v kapli ze 14. století. V Thajsku si prohlédneme město Hua Hin s nejstarším nádražím v zemi a královskou rezidencí. A ještě stihneme muzeum nejmenšího obchodního domu v rakouském Sankt Michaelu. Moderuje Helena Berková.

24. duben 2022 24:00

Ústřice a Senegal, to jde k sobě

Cestě jedné ústřice na talíř předcházejí roky jejího života a roky práce lidí na farmě. Ruská invaze na Ukrajině přináší kromě očekávaných tragédií i příběhy nečekané – jeden vypráví majitel logistické firmy z Kyjeva, který sledoval stahování ruských vojáků pomocí ukradených sluchátek.

10. duben 2022 23:59

Kokosové mléko, palmová dužina, kari. Thajská polévka se dostala na kulinářský seznam UNESCO

Staleté sklepy v polské Jaroslawi sahají až 14 metrů hluboko a kdysi sloužily jako lednice. V Paříži je výstava jedné z nejvýraznějších českých umělkyň 20. století Toyen. V Moskvě mají lidé v oblibě zboží z blešího trhu v Izmajlovu - pro někoho haraburdí, pro jiného poklady. Moderuje Jitka Malá.