Host ve studiu
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Renesanční muzika je jako jazz, hodně se v ní improvizuje, usmívá se mladý flétnista Ondřej Hanuš

Mladý a talentovaný hudebník Ondřej Hanuš pochází od Rychnova nad Kněžnou v Královéhradeckém kraji, ale studium ho zaválo přes Ostravu až do vzdálené Francie. Hraje na zobcovou flétnu a rád má zejména renesanční hudbu.

12:06

Host ve studiu

Vydává: Český rozhlas

Od pondělí do pátku vysíláme v 8:35 zajímavé povídání s atraktivním hostem.

Web

Dnes 12:25

U voleb převládá lidská racionalita. Člověk zvažuje, co se mu vyplatí, říká politolog Milan Školník

Můžeme konstatovat, že skončily komunální volby a první kolo voleb do jedné třetiny Senátu. Požádali jsme o jejich hodnocení politologa Mgr. Milana Školníka z Katedry humanitních věd Provozně ekonomické fakulty České zemědělské univerzity.

Před třemi dny 10:18

Novoměstská filharmonie. 80 lidí spolu dobrovolně sdílí životy propojené láskou ke klasické muzice

V Novém Městě nad Metují na Náchodsku mají skvělý symfonický orchestr, který si zvolil za své poslání šířit lásku ke klasické hudbě. Současnou tvář novoměstské filharmonie nám přišla představit ředitelka orchestru Eliška Kratinová.

Před čtyřmi dny 10:02

Boxu dává 200 procent, zahodila osobní život. Kateřina chce jako první česká boxerka na olympiádu

Od tohoto okamžiku jsem raději trošku ostražitý a ve střehu. Protože naproti mně sedí sice půvabná mladá dáma a žena, která ale umí pěkně rozdávat rány. A to dokonce tak, že patří mezi naše nejlepší boxerky. Kateřina Čavajdová z Hradce Králové je čerstvou vítězkou Mistrovství České republiky v boxu a momentálně se připravuje i na olympiádu v Paříži v roce 2024, kam by se jako historicky první česká boxerka mohla kvalifikovat.

Před pěti dny 11:21

Rozpůlený dům. Osudy krkonošské česko-německé rodiny zahalené tajemstvím v knize Alice Horáčkové

S novinářkou a spisovatelkou Alicí Horáčkovou si povídáme o její nejnovější knize s názvem Rozpůlený dům, což je velmi působivý a čtivý román o česko-německých Krkonoších. V příběhu se proplétají osudy její vlastní sudetské rodiny, která to zejména během dramatických a osudových válečných okamžiků 20. století neměla vůbec jednoduché.

Před šesti dny 10:29

Kolik je zvířat? Počítací knížka pro děti ilustrátorky Anny Milerové o věčném soužití lidí a zvířat

Anna Milerová z Jaroměře se věnuje umění a grafice. Ovšem ve svém volném čase také „zachraňuje" oceány. Vymyslela projekt Be Sea (Buď moře), ve kterém propojila svět umění s ekologií. Originálním způsobem tak chce přispět ke snížení objemu plastových odpadků v oceánech. A nejen to. Teď vydala i nádhernou knížku pro děti.

Před týdnem 11:06

S dlouhodobou ztrátovostí není nikdo ze zemědělců schopný hospodařit, shodují se zástupci agrárníků

18. ročník Královéhradeckých krajských Dožínek se po třech letech uskuteční ve dvou dnech. To znamená, že Šimkovy sady v Hradci Králové můžete navštívit nejen v sobotu 17.9. ale i v pátek 16.9. Čeká vás program pro děti i dospělé, tradiční výstava hospodářských zvířat a ukázky práce s nimi, ochutnávky regionálních potravin a samozřejmě dožínkové tržiště.

Před týdnem 11:32

Den bez aut. Ve čtvrtek 22. září můžete jet hradeckou MHD zdarma. Stačí jen řidiči ukázat řidičák

Evropský týden mobility se koná od 16. do 22. září. Kampaň se již tradičně snaží upozorňovat na neudržitelný nárůst individuální automobilové dopravy ve městech a na různé způsoby jeho řešení. Je nejrozsáhlejší kampaní na světě, zabývající se udržitelnou mobilitou. O akcích připravených k Evropskému týdnu mobility si povídáme s Janou Svobodovou z magistrátu města Hradec Králové.

Před týdnem 11:05

Anděl mezi zdravotníky. Magistra Gabriela Bendová z Hradce Králové získala v soutěži cenu sympatie

V Náchodě se nedávno konal 3. ročník soutěže Anděl mezi zdravotníky. Jde o projekt, který má za cíl upozornit na práci zaměstnanců ve zdravotnictví, poděkovat jim a ocenit je. Akce se zúčastnila i magistra farmacie, Gabriela Bendová z Hradce Králové, která pracuje v lékárně. A získala cenu sympatie.

Před týdnem 12:02

Malování mlhou. Na dramatický snímek si počkáte, některé jsem fotil asi pětkrát, směje se Jan Bavor

V rozhlasovém studiu jsme přivítali fotografa Jana Bavora, autora krásných obrázků denní i noční krajiny Hradce Králové, barokního hospitalu Kuks, hradů, zámků, horské krajiny, tajuplných i kouzelných zákoutí našeho regionu.