• Podcasty
  • Zprávy Českého rozhlasu Region
Zprávy Českého rozhlasu Region
28. únor 2023

Poslechněte si podcast: Rekonstrukce stanice metra Jiřího z Poděbrad. Finišuje ražba tunelů a šachet bezbariérového přístupu

Hloubení šachet pro výtah a ražba tunelu pro nový bezbariérový přístup do stanice metra Jiřího z Poděbrad jsou téměř hotové. Dělníci už se stroji prorazili přímo do souběžně rekonstruované stanice. První část velké opravy ve vinohradském podzemí se tak chýlí ke konci. Do 45 metrové hloubky musí dělníky přepravovat improvizovaný výtah zavěšený na rameni jeřábu.

02:14

Zprávy Českého rozhlasu Region

Vydává: Český rozhlas

Aktuální zprávy ze středních Čech.

Web

Včera 02:43

Aktualizujeme: Policie vyšetřuje demolici budov v Milovicích, území bylo kontaminováno azbestem

Při bourání zchátralých objektů po sovětské armádě v Milovicích byly stovky tun materiálu s azbestem nadrceny a rozvezeny po celém areálu. Území tak bylo kontaminováno. Kriminalisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestných činů neoprávněného nakládání s odpady a podvodu. Zasahují kvůli tomu na středočeském krajském úřadě v Praze a městském úřadě v Milovicích, řekl v pondělí okresní státní zástupce v Nymburce Štěpán Brunclík.

Před třemi dny 03:18

Veletrh Jarní zemědělec doprovodil v pátek Den s regionálními stanicemi Českého rozhlasu

Na výstavišti v Lysé nad Labem na Nymbursku se až do neděle 26. 3. koná veletrh zemědělství, zahrádkářství a potravinářství Jarní Zemědělec. Páteční doprovodný program veletrhu, nazvaný Den s regionálními stanicemi Českého rozhlasu, přinesl vystoupení zpěváků i herců, které znáte z našeho vysílání.

Před čtyřmi dny 02:21

Turistická sezóna na železnici v Praze a středních Čechách začíná tento víkend. Přináší řadu novinek

Poslední březnový víkend bude na železnici v Praze a Středočeském kraji zahájena turistická sezóna. Letos čeká na cestující celá řada novinek. Nostalgické vlaky „Párou Prahou“ pojedou po nové polookružní trase do Roztok u Prahy a parním vlakem „Párou Posázavím“ se budou zájemci moci vydat i do města Sázava. Cestující se mohou těšit také na pohodlnější jízdu výletním vlakem Cyklohráček.

Před šesti dny 01:44

Otevření mělnického podzemí se studnou pro veřejnost slaví 15 let

Zpřístupnění části historického podzemí včetně chodby ke studni pro veřejnost proběhlo v roce 2008 symbolicky 22. 3., kdy si svět připomíná Den vody. Letos slaví mělnické podzemí již 15 let od zpřístupnění.

Před šesti dny 02:05

OBRAZEM: Pražští profesionální hasiči si připomínají 170 let od založení

Pražští hasiči si 22. března připomínají 170 let od založení profesionálního hasičského sboru. Městem projíždí spanilá jízda sedmi nablýskaných hasičských aut. Před 10. hodinou vyjela kolona ze stanice v Holešovicích.

Před týdnem 01:44

V Praze přibývají místa osídlená bobry. Dostávají se i na menší vodní toky

Okousané větve nebo hráze. To jsou jen některé ze známek bobří aktivity, kterou můžete čím dál častěji pozorovat v Praze. Hlodavců se zploštělým ocasem totiž v hlavním městě každý rok přibývá. Do jednoho bobřího teritoria v Komořanských a modřanských tůních se podívala i redaktorka Tereza Cedidlová.

Před týdnem 01:37

Řidiči jedoucí po dálnici D7 musí u Kněževsi zpomalit. Silničáři tam začali s přestavbou křižovatky

Silničáři pokračují s postupným rozšiřováním nájezdů a připojovacích pruhů na dálnici D7. Tentokrát začali s přestavbou křižovatky u Kněževsi u Prahy. Než dálnici v místě rozšíří, musí zbourat původní mosty. Na místě natáčela reportérka Karolína Burdová.

Před týdnem 03:07

VIDEO: Vyšplhat ke stropu sokolovny za 6 vteřin? Závodníci v Příbrami to zvládají

Šplh na laně býval až do roku 1932 olympijskou disciplínou. V Příbrami jsou tyto závody stále populární a sjíždějí se na ně borci z celé republiky. Ti nejlepší se po laně ke stropu dostanou za pár vteřin. Nohy k tomu vůbec nepotřebují.

Před týdnem 01:53

Bourání mostů v Příbrami komplikuje dopravu řidičům i chodcům. Uzavírka potrvá do konce srpna

Dělníci začali bourat mosty ve Školní ulici v Příbrami. Ta je proto od začátku týdne neprůjezdná. Omezení se dotýká nejen řidičů, ale taky chodců. U demolice jednoho z nich byl i náš reportér Tomáš Maleček.

Před týdnem 01:31

Na památku bratra darovala kraji pozemek na stavbu sociálního zařízení. Budou tam žít „Vojtíškové“

Neobvyklý dar obržel Středočeský kraj. Paní Eva Červenková z Trubína na Berounsku mu věnovala téměř hektarový pozemek vedle svého domu. Měla jednu podmínku, že na něm hejtmanství postaví sociální zařízení pojmenované po jejím bratrovi, který zemřel na Alzheimerovu nemoc. S paní Červenkovou natáčela reportérka Natálie Máchová.