Podnikatel+
Sezóna 2Epizoda 230. leden 2023

Poslechněte si podcast: Řekne vám i vtip. Virtuální asistentka je hitem mobilního bankovnictví

České banky hledají cesty, jak usnadnit klientům orientaci a práci s internetovým bankovnictvím. Do popředí se tak dostávají nové nástroje, které se stávají u klientů rychlé oblíbené. Jedním z takových je i virtuální asistentka Kate od skupiny KBC, která v Česku provozuje finanční skupinu ČSOB. Kate není obyčejný chatbot: sama se učí, dokáže odpovídat a její práce se navíc rozšiřuje tím, jaké problémy klienti řeší. Ale to není jediné, co ještě umí: „Třeba dnes už vás pobaví tím, že vám řekne vtip, nebo vám řekne hvězdné datum,“ říká Andrea Fousková, ředitelka pro rozvoj KATE a personalizované komunikace, ČSOB. Využití virtuální asistentky však nekončí v mobilním bankovnictví, kde se s ní klienti potkají nejčastěji.  Její možnosti se stále rozšiřují a do budoucna se s ní budeme moci setkat třeba i v chytrém autě. „Podobně jako u chytrých asistentů v mobilních telefonech bychom rádi propojení využili v dalších hlasově ovládaných zařízeních, tedy v chytrých reproduktorech nebo v chytrých autech,“ doplňuje Fousková. Budoucnost bankovnictví tak již brzy dostane zcela nový rozměr. Už v současné době se využívají i nástroje umělé inteligence. Jak konkrétně? A co tedy všechno virtuální asistentka dnes už zvládne? Tak to si řekneme v dalším dílu našeho podcastu Podnikatel+ [https://www.podnikatel.cz/plus/] Host: Andrea Fousková,  ředitelka pro rozvoj KATE a personalizované komunikace, ČSOB Moderuje Michael Hovorka [https://www.podnikatel.cz/autori/michael-hovorka/] a produkci zajišťuje Jana Langerová [https://www.podnikatel.cz/autori/jana-langerova/]. Všechny díly jsou k dispozici na podnikatelplus.cz [http://podnikatelplus.cz/].  

16:58

Podnikatel+

Vydává: Podnikatel.cz

Aktuální a trendy témata v byznysu. Přináší Podnikatel.cz

Web

Sezóna 2Epizoda 5Před čtyřmi dny 13:29

Fotovoltaika i pro malé podnikatele? Jde to a je to jednoduché

Zjistěte, jak mohou fotovoltaické elektrárny pomoci vaší firmě ušetřit peníze a snížit závislost na dodavatelích energie. Fotovoltaika je stále na vzestupu. Letos se očekává další zvýšený zájem ze strany domácností ale i firem, které mají malé provozovny. Napomáhá tomu i novela energetického zákona, která zrychluje výstavbu fotovoltaických elektráren, především pro malé podniky. "Byrokracie, která byla spojená se stavbou fotovoltaické elektrárny, nyní odpadá," říká v partnerském dílu podcastu Podnikatel+ [https://www.podnikatel.cz/plus/] René Milota, jednatel společnosti Acetex [https://acetex.cz], která zajišťuje odbornou montáž fotovoltaických elektráren pro domácnosti i podnikatele. Fotovoltaika se hodí každému malému podniku, který bojuje s energetickou náročností svého provozu. Pro instalaci fotovoltaiky je ale dobré pamatovat na tři hlavní požadavky: "Velikost střechy, její orientace a její statika," doplňuje Milota. Při výběru dodavatelské firmy je nutné zbystřit. Ten správný dodavatel by měl zákazníkům kromě instalace pomoci i s vyřízením administrativy kolem připojení do distribuční sítě a samozřejmostí je i vyřízení dotací. Ty jsou totiž mezi klienty velmi oblíbené.

Sezóna 2Epizoda 4Před 3 týdny 17:42

Umělá inteligence nahradí některé profese. Vzniknou ale nové

Internet zaplavují online aplikace, které využívají možností umělé inteligence. Nejčastěji se jedná o tvorbu obsahu, ať již textového, obrazového či hlasového. I když se může zdát, že zázraky se začínají dít, není tomu tak ve skutečnosti.  „Ten obsah není zase tak kvalitní, jako když vzejde z lidské hlavy,“ říká v podcastu Podnikatel+ [https://www.podnikatel.cz/plus/] Miloslav Švarc, Digital marketing strategist z agentury Sherpas. Na druhou stranu, jsme teprve na začátku a marketingoví odborníci už v tom vidí pokrok a budoucnost. „V tuto chvíli je obsah vytvářený umělou inteligencí dost generický, ale to se v příštích měsích nebo letech pravděpodobně změní,“ doplňuje Švarc. A změní se i systém vyhledávání na internetu. Na konkrétní klíčové slovo už bychom neměli dostávat odkaz, ale přímo odpověď.  Host: Miloslav Švarc, Digital marketing strategist z agentury Sherpas Moderuje Michael Hovorka [https://www.podnikatel.cz/autori/michael-hovorka/] a produkci zajišťuje Jana Langerová [https://www.podnikatel.cz/autori/jana-langerova/].  Všechny díly jsou k dispozici na podnikatelplus.cz [http://podnikatelplus.cz/].

Sezóna 2Epizoda 320. únor 2023 25:58

Solární panely na domě? Zájem je obrovský a nově mohou instalovat i SVJ a družstva

Drahé energie přiměly Čechy přemýšlet o fotovoltaice. Začalo to krachem jednoho z velkých dodavatelů, pak přišla válka na Ukrajině. To mělo za následek, že cena elektřiny i plynu šla do závratných výšek. Jedno z řešení této patové situace nabízely solární panely na střechách domů a zájem byl v loňském roce enormní: „Ten zájem byl třeba pěti, šestinásobný,“ říká v podcastu Podnikatel+ [https://www.podnikatel.cz/plus/]Aleš Hradecký, předseda Cechu akumulace a fotovoltaiky (CAFT). Pokud má někdo zájem o svoji vlastní fotovoltaiku, neměl by otálet. Kdo ji chce ještě letos, nesmí na nic čekat a rovnou si ji objednat. Březnové objednávky se totiž budou vyřizovat nejdříve v srpnu. Průměrný dům tak ušetří a zároveň si pojistí náklady i pro období, kdy slunce nemá takovou sílu. Fotovoltaika se tak vyplatí. A nově také SVJ a družstvům, u kterých to doposud nebylo možné. Host: Aleš Hradecký, předseda Cechu akumulace a fotovoltaiky (CAFT) Moderuje Michael Hovorka [https://www.podnikatel.cz/autori/michael-hovorka/] a produkci zajišťuje Jana Langerová [https://www.podnikatel.cz/autori/jana-langerova/]. Všechny díly jsou k dispozici na podnikatelplus.cz [http://podnikatelplus.cz/].

Sezóna 2Epizoda 116. leden 2023 20:40

Průměrná cena ojetého vozu? Je aktuálně vysoká a bude se dál zvyšovat

V Česku chybí nová auta a bude hůř. Výroba se ještě více omezí a kvůli nejisté ekonomické situaci sáhnou Češi po levnějších ale starých autech, jejich cena ale bude růst. Škoda Auto ohlásila, že rok 2022 byl pro ni nejkritičtější. V dalších měsících se situace přitom o moc nezlepší. Skluz ve výrobě je obroský a na trhu aktuálně chybí stovky tisíc vozů. Prodej aut se tak bude muset soustředit na zcela jinou kategorii. Situaci v prodeji nových aut bohužel ani nepomohou stále více se skloňující elektromobily. Zatím je s nimi více starostí než užitku. Hostem podcastu Podnikatel+ je Stanislav Gálik, ředitel inovační laboratoře AAA Auto. Moderuje Michael Hovorka [https://www.podnikatel.cz/autori/michael-hovorka/] a produkci zajišťuje Jana Langerová [https://www.podnikatel.cz/autori/jana-langerova/]. Všechny díly jsou k dispozici na podnikatelplus.cz [http://podnikatelplus.cz/].

Sezóna 1Epizoda 115. prosinec 2022 41:57

Pohonné hmoty v novém roce opět zdraží

Podnikatelé i běžní řidiči se budou muset připravit na nový růst cen pohonných hmot. Kvůli novým sankcím půjdou ceny nahoru začátkem příštího roku. Hosty podcastu Podnikatel+ jsou generální tajemník ČESMAD BOHEMIA Vojtěch Hromíř, Ivan Indráček z Unie nezávislých petrolejářů a Michal Skořepa, analytik České spořitelny. Moderuje Michael Hovorka [https://www.podnikatel.cz/autori/michael-hovorka/] a produkci zajišťuje Jana Langerová [https://www.podnikatel.cz/autori/jana-langerova/]. Všechny díly jsou k dispozici na podnikatelplus.cz [http://podnikatelplus.cz/].

Sezóna 1Epizoda 1028. listopad 2022 29:56

OSA vs. podnikatelé: Kdo po změně zákona vyjde jako vítěz?

Novela autorského zákona přináší změny v platbách pro kolektivní správce autorských práv. Některým podnikatelům povinnost platit poplatky zanikne. Kterých se to bude týkat?   Hosty podcasty jsou právník Intergramu Václav Hodonický, poslanec Jakub Michálek (Pirátská strana) a advokát Petr Molnár.   Moderuje Michael Hovorka [https://www.podnikatel.cz/autori/michael-hovorka/] a produkci zajišťuje Jana Langerová [https://www.podnikatel.cz/autori/jana-langerova/]. Všechny díly jsou k dispozici na podnikatelplus.cz [http://podnikatelplus.cz/].

Sezóna 1Epizoda 922. listopad 2022 33:49

Privátní značky jsou na vzestupu, i díky inflaci

Jak ušetřit? Jednoduchou cestu nabízejí privátní značky obchodníků, kteří si kvalitu značek pod vlastním názvem ostře sledují a přitom nabídnou nižší cenu. Nahlédněte pod pokličku kamenného obchodu a e-shopu a zjistěte, jak funguje byznys privátních značek.  Hosty podcasty jsou vedoucí oblasti čerstvého zboží Kaufland ČR Blanka Bogel, obchodní ředitel Košík.cz Tomáš Jeřábek [https://www.linkedin.com/in/tomas-jerabek-57557b45/] a obchodní ředitel Fairy Tailors Ondřej Tyleček [https://www.linkedin.com/in/ondrejtylecek/]. Moderuje Michael Hovorka [https://www.podnikatel.cz/autori/michael-hovorka/] a produkci zajišťuje Jana Langerová [https://www.podnikatel.cz/autori/jana-langerova/]. Všechny díly jsou k dispozici na podnikatelplus.cz [http://podnikatelplus.cz/].

Sezóna 1Epizoda 815. listopad 2022 40:00

Black Friday pohledem dvou největších e-shopů

Budou slevy pro zákazníky magnetem, nebo budou vůči nabídce imunní, protože šetří? To si žádný obchodník netroufne odhadnout. Jisté je jedno, slevy letos budou férové.  Hosty podcastu jsou marketingová ředitelka Alza.cz Klára Blažková [https://www.linkedin.com/in/klára-blažková-pravdová-40690767/], marketingový ředitel Mall.cz Martin Komora [https://www.linkedin.com/in/martin-komora/] a Jakub Křenek [https://www.linkedin.com/in/cenzanni/] z agentury Adison.  Moderuje Michael Hovorka [https://www.podnikatel.cz/autori/michael-hovorka/] a produkci zajišťuje Jana Langerová [https://www.podnikatel.cz/autori/jana-langerova/]. Všechny díly jsou k dispozici na podnikatelplus.cz [http://podnikatelplus.cz/].

Sezóna 1Epizoda 71. listopad 2022 39:21

Marketingová kuchařka, jak na firemní TikTok

Firemní značky by měly začít přemýšlet o vstupu na sociální síť TikTok, než jim ujede vlak. Výkon je tam rychlý a reklama zatím i levná. Hosty podcasty jsou výkonný ředitel ZOOT.cz Milan Polák [https://www.linkedin.com/in/milan-polák-9b136061/], Head of Blueglue Pavel Paradýs [https://www.linkedin.com/in/pavelparadys/] a executive director z LCG New Media Vojtěch Lambert [https://www.linkedin.com/in/vojtechlambert/].  Moderuje Michael Hovorka [https://www.podnikatel.cz/autori/michael-hovorka/] a produkci zajišťuje Jana Langerová [https://www.podnikatel.cz/autori/jana-langerova/]. Všechny díly jsou k dispozici na podnikatelplus.cz [http://podnikatelplus.cz/].