Alarm
25. červenec 2023

Poslechněte si podcast: Redneck #75: Daně, zbraně, drogy a Hunter Biden

Jakou minulost má za sebou syn současného amerického prezidenta a proč je tak výrazným politickým tématem? Kvůli čemu musí Hunter Biden k soudu? Jak se vším souvisí jeho potýkání se závislostí a jak naopak jeho profesní život lobbisty a konzultanta? Jak pilně do kauz Huntera Biden šijí sněmovní republikáni a v čem jsou pokrytečtí? Jak je to se zpropadeným laptopem Huntera Bidena a kdo vnesl kokain do Bílého domu? O tom všem je dnešní díl podcastu Redneck.

21:17

Alarm

Vydává: Alarm

Audio kanál online deníku Alarm. Poslechněte si podcasty o politice, kultuře, sportu, nebo urbanismu. http://a2larm.cz/ https://eshop.denikalarm.cz/ https://www.darujme.cz/projekt/905 Společně tvoříme mainstream!

Web

Včera 15:39

Markéta Vaňková nevládne Brnu jako primátorka, ale jako vzteklá ředitelka základní školy

Brno odmítlo dotaci na nový kotel spalovny za tři miliardy a místo něj postaví stát za stovky miliard jaderný reaktor. Vaňková zametla s opozicí jako se zlobivými školáky v nápravném zařízení. Pořiďte si hrnek s věčně žíznivou Marunou ☕ eshop.denikalarm.cz/maruna-ma-zizen-hrnek/ ► Líbil se vám tento díl Všichni tady umřeme? Podpořte vznik dalších dílů na Darujme.cz: www.darujme.cz/projekt/1208706 ► Máte otázku nebo se chcete podělit o názor? Napište přímo Standovi na vsichnitadyumreme@denikalarm.cz ► postprodukce: Mikuláš Odehnal

Včera 14:16

Bohuška

Bohuška Jablonická nabídla kolektivu Životních příběhů odvážné scénáře a taktiky, které pomáhají vyrovnat se s opuštěním, odmítnutím, diskriminací a jiným bezprávím. Zkušenost malého děvčete, které „muselo jít z domu“ a ve všech ústavech zažívalo pocit, že není na správném místě, proměnila v bojovnou péči o lidi a zvířata s podobným osudem. Ač nerada, začala v sedmnácti letech hledat svoje místo v jednom z ústavů v malé jihomoravské obci. Pracovala v ústavním hospodářství, i na „jezeďáckém“, starala se o ty, kdo to potřebovali. Sama sebe pohřbila, aby obnovila rodinné vztahy, a dokázala vytvořit přátelství na celý život. S jednou ze svých přítelkyň a s kocourem Vaškem teď bydlí ve vesnici v bytovce a pro darebáky, kteří ubližují třebas i vzdálenějším blízkým, a nebo je opouštějí ve chvíli, kdy někoho potřebují, nemá pochopení. Tento podcast vznikl s podporou Norských fondů a Fondu na podporu nezávislé žurnalistiky. Je součástí výzkumného projektu Životní příběhy za lidská práva, realizovaného na Fakultě humanitních studií UK (www.zivotnipribehy.com).

Před třemi dny 01:27:09

Soundsystém #21: Sufjan Stevens stejně a přece jinak. Javelin je o vyrovnání se se smrtí

Listopadový Soundsystém se vrátil k nové desce písničkáře Sufjana Stevense a tak ve studiu nemohl chybět ani přední český „sufjanolog“ Jiří Špičák. Bavili jsme se ale také o aktuální debatě ohledně „emočního“ psaní o kultuře. 🎧Playlist: André3000 – New Blue Sun Mary Lattimore – Goodbye, Hotel Arkada Adela Mede – Ne L é pj a Vir á gra Armand Hammer – We Buy Diabetic Test Strips ML Buch – Suntub Sofia Kourtesis – Madres Sufjan Stevens – Javelin ► Líbil se vám tento díl Soundsystému? Podpořte jejich vznik na Darujme.cz: bit.ly/Chci_Dalsi_Soundsystem ► Máte otázku nebo se chcete podělit o názor? Napište přímo redaktorům na soundsystem@denikalarm.cz ► podcasty Alarmu nahráváme ve studiu Mr. Wombat ► sound mix Karel Veselý ► znělka Ondřej Bělíček

Před čtyřmi dny 33:07

Tepelné ostrovy #1: Takové léto tu ještě nebylo. Jednat mohou města

Města hrají v klimatické politice klíčovou roli. Přiměje nás letošní léto proměnit je tak, aby fungovala i v extrémním počasí? A bude těžší změnit města, nebo lidi? Audioverze textu Táni Zabloudilové ze série Tepelné ostrovy. Projekt vznikl díky podpoře Rosa Luxemburg Stiftung.

Před čtyřmi dny 49:30

Moshpit #02: Jak se oblékat udržitelně a přitom zůstat fresh?

Co si vzít na sebe? Jak si poskládat šatník tak, abychom nemuseli kupovat nové neudržitelné značky? Co jsou to vlastně udržitelné značky a existují vůbec? Na tyhle otázky odpovídají Kristína a Lucie ze Swap Prague, které nachází kompromis mezi neustálou změnou šatníku a ekologickým smýšlením. O fashion byznyse, módě nebo o tom, jestli by swap vykradl kontejner s charitativní sbírkou si v novém MOSHPITu povídají s Klárou Bělíkovou a Hugem Wiesnerem.

Před pěti dny 22:29

Redneck #94: Florida vs. Kalifornie: Proč se guvernéři DeSantis a Newsom hádají?

Americká politika je debatami přímo zahlcena, takovouto ale ještě nezažila. V debatě vysílané na konzervativním kanále Fox News se utkali guvernér Floridy Ron DeSantis a jeho kalifornský protějšek Gavin Newsom. Na prezidenta přitom kandiduje jen DeSantis. Alespoň zatím. O Newsomovi se sice spekuluje jako o potenciální náhradě Joea Bidena, ale on tuto možnost vehementně popírá. Pomůže tato debata zachránit DeSantisovu skomírající kampaň? Jak se politikům dařilo v tomto zápase rozdílných politických přístupů? A měli debatu brát jako předehru k prezidentským volbám roku 2028?

Před šesti dny 10:14

Heatwave #3: Proč by měla být poválečná rekonstrukce Ukrajiny zelená

Ačkoli se to může zdát předčasné, protože konec války na Ukrajině je v nedohlednu, potřeba zelené transformace Ukrajiny je ve skutečnosti naléhavým a aktuálním tématem. Výrazný ekologický aspekt poválečné obnovy je nezbytný jak pro obnovu poškozené infrastruktury, tak pro modernizaci ukrajinského hospodářství. Více se dozvíte ve třetím díle podcastu Heatwave. Podcast vznikl díky podpoře Heinrich Böll Stiftung.

Před týdnem 15:23

„Vy mi tady říkáte, jak vařit s pokličkou, ale já chci vědět, jak zaplatit účty za plyn"

Ceny energií by měly po strmém nárůstu opět klesat. Situace je pro mnoho lidí mimo velká města přesto neudržitelná. Reportáž Saši Uhlové ze série Zelená transformace jako řešení energetické chudoby. Audioverzi textu načetl Jan Bělíček. Série textů Zelená transformace jako řešení energetické chudoby vznikla za podpory Nadace Rosa Luxemburg Stiftung.

Před týdnem 20:20

Schopnost státu jít proti ekonomické moci firem určí, kdo bude výhercem energetické transformace

Energetická chudoba je problém, který nevyřešíme, pokud nebude energetická transformace sociálně spravedlivá. Klíčovou roli v tom hraje stát. Text Saši Uhlové ze série Zelená transformace jako řešení energetické chudoby. Audioverzi textu načetl Jan Bělíček. Série textů Zelená transformace jako řešení energetické chudoby vznikla za podpory Nadace Rosa Luxemburg Stiftung.

Před týdnem 14:02

Zaostávání si nemůžeme dovolit. Budoucnost bude zelená, ať se nám to líbí, nebo ne

Mezi postkomunistickými zeměmi a zbytkem Evropy se rozevírají „klimatické nůžky“. Liknavost Východu při dekarbonizaci přitom bude mít negativní dopady i na naši ekonomiku. Text Saši Uhlové ze série Zelená transformace jako řešení energetické chudoby. Audioverzi textu načetl Jan Bělíček. Série textů Zelená transformace jako řešení energetické chudoby vznikla za podpory Nadace Rosa Luxemburg Stiftung.