Epizoda 727. leden 2022

Poslechněte si podcast: Recenze: Vzdejte se naděje a vše bude nadějnější

Recenze Michala Kašpárka: Sloupkař Oliver Burkeman ve své poslední knize radí netěšit se na klidnější časy a nešponovat svou efektivitu donekonečna. Jděte se radši občas projít, za chvíli stejně budete mrtví.

06:15

Čteme vám Seznam Zprávy

Vydává: Seznam Zprávy

Dlouhé čtení ze Seznam Zpráv i v audioverzi. Původní analýzy, komentáře, investigace, které by vám neměly uniknout.

Web

Epizoda 224Dnes 14:07

Na dálku se dá řešit až třetina zdravotních problémů. Telemedicína jede

Článek Evy Moniové. Nástup léčení na dálku urychlila paradoxně nemoc – covid. Zatím mu sice chybí právní ukotvení, ale konzultace zdravotních problémů po telefonu nebo online jsou na vzestupu. Některé pojišťovny je nabízejí jako benefit zdarma.

Epizoda 225Dnes 05:09

Komentář: Sport je na dně. Bez peněz, bez dětí a s katastrofální pověstí

Komentář Václava Dolejšího. Fialova vláda nemá příliš silnou motivaci posílat sportu peníze. Zvlášť když neví, komu dát dřív – kvůli zdražování teď chtějí kompenzace všichni.

Epizoda 224Včera 08:10

Luxus a zvratky. Film Trojúhelník smutku je zběsilá plavba nejen pro zvané

Recenze Víta Schmarce. Švédský režisér a scenárista Ruben Östlund potvrzuje pozici přední celebrity nezávislého filmu snímkem, který byl zkonstruovaný tak, aby se o něm mluvilo.

Epizoda 223Včera 05:42

Energetická revoluce: Domácnosti i firmy se stanou dodavateli energií

Článek Karolíny Štukové. Energetická krize rozbíhá trh s tzv. energetickou flexibilitou. Firmy hledají způsob, jak vydělat za poskytnutí vlastní energie. Jen za záložní zdroj může jít o miliony ročně. V budoucnu se budou moci přidat i domácnosti.

Epizoda 221Včera 05:44

Co dělají cyklisté, když musí při TdF na záchod? Časy se mění, láteří Sagan

Článek Petra Pravdy: Profesionální jezdci závodící na Tour de France stráví denně dlouhé hodiny na kole. Není proto překvapením, že si musejí taky někdy „odskočit“. Jenže občas je to děs.

Epizoda 222Včera 11:02

Země EU prodávaly zlaté pasy bohatým Rusům. Díky nim unikají sankcím

Analýza Kateřiny Mahdalové. Válka na Ukrajině vrhla ostré světlo na jachty, tryskáče a sídla nejbohatších Rusů po celém světě, ale je tu ještě jedno luxusní zboží, po kterém je vysoká poptávka: cestovní pasy. Třeba maltský je možné získat i teď.

Epizoda 222Před dvěma dny 07:04

Snímek Slovo ve Varech omílal prázdné repliky. Český film potřebuje budíček

Recenze Víta Schmarce. Jen v málokteré oblasti je bezzubost české kinematografie tak patrná jako v případě filmů, v nichž se potkávají komorní příběhy s velkými dějinami. V Karlových Varech byl uveden film Slovo.

Epizoda 218Před dvěma dny 09:20

„Krize postihne střední třídu.“ Kdo je ale střední třída?

Článek Eduarda Klímy: Střední třída, vyšší třída, dělnická třída. Pojmy, které se nyní objevují téměř denně v souvislosti se snahou popsat, koho současná krize a zdražování nejvíce postihne. Co se však za těmito objemnými kategoriemi skrývá?

Epizoda 219Před dvěma dny 05:34

Komentář: Imunita, pomsta, nebo láska? Co žene miliardáře Babiše

Komentář Václava Dolejšího: Že je pomstychtivost docela silný motor, který vás může vyvézt až na Hrad, už víme od Miloše Zemana.

Epizoda 220Před třemi dny 08:54

Brazilské varování pro USA. Zákazu potratových pilulek využijí pašeráci drog

Článek Tomáše Trněného: Jako odstrašující případ pro Spojené státy, stále ještě zaskočené rozhodnutím Nejvyššího soudu o omezení přístupu k potratům, může sloužit Brazílie. V jihoamerické zemi totiž bují prodej potratových pilulek na černém trhu.