NejnovějšíVčera

Poslechněte si podcast: Psycholog Studnička: Ženy jsou mnohem vnímavější k tomu, že jsou v životě nespokojené, muži si své selhání nechtějí přiznat

Psycholog Milan Studnička sám sebe přirovnává ke zpovědníkovi. „Už několikrát jsem slyšel větu ‚tohle jsem ještě nikomu neřekl‘. Bojíme se totiž svěřit svým kamarádům, aby nás náhodou neodsoudili,“ říká psycholog Milan Studnička, který byl ranním hostem na Rádiu Z.

17:47

Ranní host

Vydává: Rádio Z

Rozhovory se zajímavými lidmi na aktuální téma na Rádiu Z.

Web

Před dvěma dny 20:48

Hudebník Varhan Orchestrovič Bauer: Hudba má být trojrozměrná, na skladby Hanse Zimmera člověk nemusí umět mnoho

„Přiznám se, že hudba Hanse Zimmera mě moc nebaví, je to taková dílna, kde sedí deset lidí, on za nimi přijde a každému řekne, co mají udělat. A oni to udělají za něj. Naopak nejvíc oceňuji hudbu Johna Williamse,“ říká dirigent a skladatel Varhan Orchestrovič Bauer, který byl ranním hostem na Rádiu Z.

Před třemi dny 13:44

Ředitelka Nadačního fondu Impuls Bémová: Roztroušená skleróza je nemoc mladých lidí, nemá být ale strašákem

„Mezi sklerózou a roztroušenou sklerózou je zásadní rozdíl. Skleróza o zapomínání je věc staršího věku, zatímco první příznaky roztroušené sklerózy se objevují mezi 20 a 25 rokem života,“ říká ředitelka Nadačního fondu Impuls Kateřina Bémová, která byla ranním hostem na Rádiu Z.

Před čtyřmi dny 15:44

Mohli bychom přijít do jakékoliv společnosti a uvidíme, že až 90 procent lidí sedí špatně, říká prezident Asociace českých masérů Dominik Volavý

Masér Dominik Volavý na člověku pozná hned, zda má nějaký problém a potřeboval by masáž. „Daný člověk například nedrží vzpřímenou postavu, je poznat, že jsou některé svaly povoleny, některé naopak zatuhlé,“ popisuje prezident Asociace českých masérů Dominik Volavý.

Před pěti dny 15:42

Podle cestovatelky Kralovičové je Japonsko ráj architektury. Jsou to perfekcionisté, proto se bojí mluvit anglicky, říká

Japonci podle cestovatelky Patricie Kralovičové anglicky umí, jen se bojí mluvit. „Tím, jak jsou perfekcionisté a myslí si, že anglicky neumí nebo umí málo, tak raději nemluví vůbec. Když ale vidí naši snahu mluvit japonsky, je to potom jednodušší,“ říká cestovatelka, která byla ranním hostem ve vysílání Rádia Z.

Před týdnem 16:06

Když není naše srdce v klidu, nemůžeme klidně myslet, říká psycholožka Lenka Čadová

Lenka Čadová, která se věnuje ájurvédské psychologii, má osobní zkušenost jak s východní, tak se západní medicínou. Sama klade velký důraz na srdce. „Když se podíváme do lingvistiky, kde máme sousloví jako ‚spadl mi kámen ze srdce‘ nebo ‚leží mi to na srdci‘, je jasné, že už i naši předci na srdce kladli velký důraz,“ dodává psycholožka Lenka Čadová, která byla ranním hostem ve vysílání Rádia Z.

Před týdnem 17:36

Analytik Havlíček: Situace na Ukrajině je horší, než byla při anexi Krymu v roce 2014

„Válečný konflikt nemůžeme vyloučit, jakkoliv se západ snaží udělat vše pro to, aby diplomatická a politická jednání pokračovala. Paralelně ale Moskva přesouvá své jednotky a celou situaci kolem ukrajinských hranic. Plánuje i společné cvičení s Běloruskem,“ říká k situace na ukrajinských hranicích analytik Pavel Havlíček ve vysílání Rádia Z.

Před týdnem 14:48

Zpěvačka Markéta Fassati: Nedokážu si bez hodnocení poslechnout jinou hudbu

„Ať už zpívám kdekoliv, snažím se z toho získat to nejkrásnější. Mé srdce patří Čechům, ale i Itálii. A tam je velký rozdíl mezi tím, jak posluchači reagují na hudbu. Italové jsou vroucí, tam ty vášně cloumají,“ říká zpěvačka Markéta Fassati ve vysílání Rádia Z k zemím, ve kterých se jí nejlépe zpívá.

Před týdnem 12:00

Narcis vás zpočátku postaví na piedestal, kde vás naprosto obdivuje, říká autorka knihy Život s narcisem

Spisovatelka a novinářka Lucie Jandová napsala knihu Život s narcisem díky své osobní zkušenosti, jak sama popisuje. „Psychický teror nemusí být tak, jak si ho lidé představují. Vztah může plynout velice nenápadně,“ dodala ve vysílání Rádia Z.

Před týdnem 15:40

Uhlí nás stojí mnoho vedlejších nákladů na našem zdraví, říká ředitelka Hnutí DUHA Anna Kárníková

„Při zachování současné kvality života je možné se do roku 2030 zbavit fosilních paliv v energetice,“ tvrdí Anna Kárníková, ředitelka Hnutí DUHA, které prosazuje zdravé prostředí pro život a chytrou ekonomiku. Ve vysílání Rádia Z také prozradila, jakým směrem by se zemědělství a energetika v ČR měly vydat.