Odpolední interview
Před 3 týdny

Poslechněte si podcast: Radomíra Vlčková, která začínala v ostravském televizním studiu, se vrátila k filmu

Radomíra Vlčková je ženou mnoha profesí, ale zejména ostravskou patriotkou. Začínala jako studentka v ostravském televizním studiu a po letech se vrátila opět k filmu, který se navíc natáčel převážně v Ostravě.

10:50

Odpolední interview

Vydává: Český rozhlas

Rozhovory s osobnostmi známými i neznámými, které ale stojí za to poznat.

Web

Před třemi dny 09:14

Jan Duda byl přes 60 let předsedou hornického spolku chovatelů zpěvných kanárů

V Ostravě-Přívoze stojí velká kovová ptačí voliéra, která připomíná hornickou tradici chovu harckých zpěvných kanárů. Ti svojí citlivostí na důlní plyn zachraňovali životy havířů.

Před pěti dny 12:35

Sochařský ateliér Jakuba Gajdy je jediným pozůstatkem třebovického zámku

Slyšeli jste o sochařském ateliéru v ostravských Třebovicích? Dlouhá léta v něm tvoří sochařský rod Gajdů, který prostor v minulém století odkoupil. Původně ale ateliér patřil k dnes už zaniklému třebovickému zámečku.

Před šesti dny 10:39

Vzpomínky z opuštěné lavičky. Pozvánka na výstavu obrazů Jiřího Dratvy

Jiří Dratva chodí už léta do knihovny v Ostravě-Porubě. V pobočce na Vietnamské ulici teď vystavuje své obrazy a kresby a ani tentokrát nechybí inspirace odkazem Karla Kryla.

Před týdnem 10:47

Hobbyhorsing na někoho působí bizarně, ale je to oblíbená sportovní disciplína

Hobbyhorsing vzbuzuje různé reakce, někdo se nad cválajícím jezdcem na plyšové hlavě koně s malou dřevěnou tyčkou ušklíbá, někdo směje, jiný obdivuje zdatnost malého sportovce. Kromě běhání totiž musí zvládat i skoky či drezůru a dokonce bývá i velmi tvořivý.

Před týdnem 09:56

Zpátky do knihovny. Takové je motto letošního března – měsíce čtenářů

Desítky akcí po celý březen připravila Knihovna města Ostravy. Mají pomoct k tomu, aby knihovna získala další čtenáře. Knihovna města Ostravy má 28 poboček, interiér některých se dostal i na turistické vizitky.

Před týdnem 10:44

Včelař a profesionální degustátor medu. Petr Vičan ochutná za den desítky medů

Umíte si představit za víkend ochutnat 80 medů? Pro Petra Vičana je to běžná záležitost. Kromě toho, že sám včelaří, je také školený degustátor medu. Na výstavě Včela v Ostravě navíc předvedl svou sbírku medů z celého světa.

Před týdnem 11:00

Oltářní rám se čtrnácti svatými pomocníky v Českém Těšíně provází pozoruhodný příběh

V Muzeu Těšínska v Českém Těšíně můžete vidět doslova partu svatých pohromadě. Najdete je na unikátním oltářním rámu čtrnácti svatých pomocníků z 18. století, který prezentuje expozice věnovaná Těšínskému Slezsku. Proč tolik svatých pospolu a co měli nebo mohli věřícím zařídit?

Před 2 týdny 10:09

O Noci práva s advokátem Petrem Kaustou

Soudy, věznice i třeba ostravské studio Českého rozhlasu se zapojí do festivalu Noc práva. Vrací se po delší covidové pauze hned s několika novinkami v programu.

Před 2 týdny 10:28

Setkání s vodním slalomářem Vavřincem Hradilkem

Olympionik, kajakář a vodní slalomář Vavřinec Hradilek vybojoval stříbro na Olympiádě v Londýně, a se stal mistrem Evropy i světa. Se svou partnerkou, oční lékařkou a ostravskou rodačkou Lucií a dvěma malými dcerami Sárou a Kaylou cestují společně po celém světě.

Před 3 týdny 11:14

Knoflíkáři Petra Zelenky mají divadelní podobu. Nastudovali ji herci ve Frýdku-Místku

Samotáři, Mňága happy end, Modelář či Příběhy obyčejného šílenství. To jsou jen některé z filmů, pod nimiž je podepsán scénárista Petr Zelenka. V roce 1997 byl do kin uveden i jeho povídkový film Knoflíkáři. A právě ten oslovil mladého herce z Frýdku-Místku, Jakuba Vaška. Se svým Komorním divadlem Arté nastudoval ve světové premiéře divadelní adaptaci tohoto kultovního filmu. A pozval na ni Petra Zelenku.