Škoda 100 za statisíce. Investice do veterána se může i nemusí vyplatit

Radioporadna
Před 2 týdny 15:05

Módní vlny existují i u veteránů. V současnosti frčí tuzemská auta 70. a 80. let minulého století. Ceny za Škodu 100 nebo Škodu 110 se podle předsedy Veteran klubu Pardubice Davida Říhy šplhají na 300 i 400 tisíc korun.

Radioporadna

Český rozhlas

Do rozhlasové poradny zveme hosty z nejrůznějších oborů.

Web

Další epizody

Dnes
14:51

Láká vás Francie? Inspiraci najdete na festivalu Bonjour Pardubice 2021

Francouzská aliance Pardubice láká na festival plný francouzského jídla, poezie, pohádek, fotografie a cestování. Jako jedna z mnoha francouzských aliancí po celém světě, bourá stereotypy, které kolují o francouzštině a Francii.

Včera
14:42

Kombinace hrušky a hřebíčku se jí vyplatila. Mls Pardubického kraje získala Jana Baboráková

Hruškový sirup se skořicí a hřebíčkem je vítězem letošní soutěže Mls Pardubického kraje. Jana Baboráková z Přestavlk navíc získala absolutní vítězství v kategorii sirupů a marmelád. V Radioporadně přiznala, že nejvíc jí učaroval hřebíček.

Před dvěma dny
15:22

Na dětské domovy plivou ti, kteří tam nikdy nebyli, říká ředitel neziskovky Děti v akci

Transformace ústavů je cesta, jak zbavit děti nálepky ústavních dětí a naučit je samostatnosti. A to se podle ředitele neziskové organizace Děti v akci Ladislava Samka v posledních letech daří.

Před šesti dny
14:52

Odstranění hlavní křečové žíly je chyba, říká lékař, který se nebojí nových metod

Máte křečové žíly? Současné operační výkony se v Česku zaměřují většinou na odstranění hlavní žíly povrchového žilního systému - velké safény. Ale toto řešení přináší jen dočasný efekt. Po pěti letech může být stav nohou ještě horší než před operací.

Před týdnem
15:43

Šípky patří do kvasu, hloh, konopí a sluncovka do zklidňujícího čaje

Je čas sběru šípků. Chcete si z těchto vitamíny nabitých plodů připravit něco netradičního? Zkuste šípkový kvas, který se připravuje za studena, aby se vitamíny nezničily.

Před týdnem
15:19

Ořešáky likviduje vrtule. Úklid pod stromem pomůže jen částečně

Zahrádkáře trápí nový druh škůdce, který ničí vlašské ořechy. Je to vrtule ořechová. Začala se vyskytovat před čtyřmi lety na jihu Moravy. Teď už se zabydlela v celém Česku.

Před týdnem
15:26

Máchat čenich štěněte v jeho loužičce? To je týrání, mračí se chovatelka

Pokud chcete štěně co nejrychleji naučit, aby močilo venku, musíte zachytit dva okamžiky. Loužičky dělá, když se nají a když se vyspí. Záleží jen na nás, jak rychle stihneme situaci vystihnout, štěně popadnout a vyvenčit ho.

Před týdnem
15:17

Otužování je radost. A umí i pomáhat, lákají na akci do Švihova otužilci z Chrudimska

Kuchař, cukrářka a ředitelka mateřské školy mají společného koníčka - otužování. Jejich společné koupání začalo v době koronaviru. Kuchař René Salaquarda se po uzavření své restaurace poprvé odhodlal vlézt do studené vody v jednom z lomů na Chrudimsku. Vyplavená dobrá nálada ho natolik okouzlila, že ke koupání strhl další lidi. Po roce má skupina kolem čtyřiceti členů a oficiální název - Otužilci L.p.2020-Chrudimsko.

Před týdnem
16:10

Nechcete se dočkat prázdných úlů? Zabojujte proti varoáze. Teď je správná doba

Varoáza kosí včelstva, proto je nejvyšší čas zahájit preventivní léčení. Včelaři by ho měli provádět minimálně osmkrát ročně, v říjnu je ideální doba začít.