Před týdnem

Poslechněte si podcast: Budou Vánoce! Vyndejte boty z krabice a dejte do ní dárky pro chudé děti

Vánoční sbírka Krabice od bot pro děti ze sociálně slabých rodin odstartovala. Do 5. prosince je možné vkládat do krabic od bot dárky pro konkrétní děti z nemajetných rodin, které vytipovávají sociální pracovníci.

14:02

Radioporadna

Vydává: Český rozhlas

Do rozhlasové poradny zveme hosty z nejrůznějších oborů.

Web

Před dvěma dny 14:45

Jak zapojit děti v kuchyni? Pečení cukroví je ideální příležitost

Děti jsou velmi zvídavé a tvořivé. A pokud jim dáme příležitost, nenechají si ji ujít. Týká se to i společného vaření a tvoření v kuchyni. Předvánoční období je ideálním časem.

Před čtyřmi dny 14:47

Mulisi, mulisi! Stopy zaklínadla vedou ke svaté Barboře

Vánoční tradinář od Dušiček po Hromnice, to je nová kniha, kterou napsala Martina Boledovičová s farářkou Martinou Viktorií Kopeckou. V knize jsou zajímavě popsané tradice ze světského i křesťanského prostředí, je tam také mnoho nápadů na adventní a vánoční tvoření, včetně receptů.

Před pěti dny 13:59

Květy obalená kamélie? Pořádně tvrdý oříšek pro pěstitele

Dostali jste kamélii japonskou obalenou květy a nevíte, jak se o ni starat? Podle zahradníka Františka Hlubockého je to jeden z nejtvrdších oříšků.

Před šesti dny 13:51

Karate nezná první pohyb, není útočné. Navíc posílí i ducha, říká vicemistr světa

První pravidlo japonského bojového umění karate zní: Karate nezná první pohyb. Co to znamená? Zeptali jsme se vicemistra světa Ondřeje Charváta.

Před týdnem 13:28

Nutrie už nejsou v módě, kožešiny nefrčí

Chovatelů nutrií ubývá, zato v přírodě těchto zubatých hlodavců přibývá. Podle chovatele nutrií Josefa Blažka je to tím, že v posledních dvaceti letech není zájem o kožešinu na světovém trhu. Kožešiny jsou tím pádem neprodejné. Nutrie tak zůstávají v chovech jen kvůli svému zdravému a na bílkoviny bohatému masu.

Před týdnem 15:22

Kuba k adventu patří. Ale nesmí se lepit na jazyk. Jak na to?

Staročeský pokrm kuba je díky surovinám, které obsahuje, velmi zdravý. Podle odbornice na zdravou výživu Ivy Pohankové je dokonce detoxikační díky kroupám, které v pokrmu hrají hlavní roli.

Před týdnem 13:02

Půjčka na okna ano, na telefon ne. Proč? Zeptali jsme se odborníka

Vzít si půjčku na vánoční dárek v podobě telefonu, pračky nebo televize nemá podle finančního poradce Radima Frolíka význam.

Před týdnem 13:56

Soužití s jezevčíkem, to je střet s inteligencí. Výprask vám neodpustí

Na každého psa platí něco jiného. Jezevčíci jsou podle chovatelky a odbornice na lovecké psy Renáty Tetřevové skutečným oříškem. Jsou velmi inteligentní, ale také tvrdohlaví. Jdou si za svým. A výprask jezevčíka po několika hodinách za to, že utekl za fenou do vedlejší vesnice? Naprostá zbytečnost.

Před 2 týdny 14:38

Orlům mořským se v našem kraji daří. Obří hnízdo mají u Sopřečského rybníka

Orel mořský je největším dravcem žijícím v Evropě. V České republice byl v 19. století vyhuben a trvalo sto let, než se do české krajiny poseté rybníky vrátil. V Pardubickém kraji hnízdí šest až sedm párů orla mořského.