Spory sousedů jsou záležitost věčná, jako lidstvo samo. Dobré vztahy nám ale žádný soud nepřičaruje

Radioporadna
Před 2 týdny 17:50

Sousedy má každý z nás a jen málokdo si je může vybrat. Jaká jsou tedy práva a povinnosti v sousedském soužití? Co si počít, abychom vždy dospěli k úspěšnému vyřešení případného sporu?

Radioporadna

Český rozhlas

Zajímavá osobnost je hostem rozhlasové radioporadny od pondělí do pátku.

Web

Další epizody

Dnes
17:36

V každém doušku vína je ukryta pravda i mnoho poctivé lidské práce, usmívá se vinař Karel Tomášek

Opravdu se ve víně skrývá pravda a také slunce? Nebo co máme v tomto nápoji bohů hledat? Jaké bude letošní "svatomartinské"? Podle čeho si víno vybírat a jak jej správně ochutnávat? A je pravda, že červené víno je zdravější?

Včera
17:22

Máte starou pojišťovací smlouvu? Je dobré ji zkontrolovat a aktualizovat. Můžete dokonce i ušetřit

Česko čas od času potrápí různé živelní katastrofy. Přívalové deště, kroupy, povodně, vichřice nebo dokonce i tornádo. Proto je dobré být pro takové případy pojištěn. Jak rychle je nutné škody nahlásit? Jestli můžeme škody odstranit a uklidit ještě před příchodem likvidátora a jak se vůbec pojistit, abychom z pojištění něco ve skutečnosti měli.

Před dvěma dny
19:10

Provázím rodiče nemocných dětí, neumím ale mávnout kouzelnou hůlkou, aby náročnou situaci zvládli

Pomoc rodinám s těžce nemocnými dětmi. Náročnější téma pro rozhovor bychom možná těžko hledali. Žijí ale mezi námi lidé, kteří jsou takovým těžkým zkouškám vystaveni. A společnost by před tím určitě neměla zavírat oči. Natož se kvůli vlastním strachům od těch rodin odklánět. Jak můžeme pomoci?

Před šesti dny
17:07

Recept na pradávný posilující lék oxymel. Bylinka, ocet a med dohromady pro zdraví našich kostí

Nemalý podíl na podpoře zdravých kostí mají i byliny. Osteoporóza je onemocnění spojené s řídnutím kostí. Pro zdravé a pevné kosti potřebujeme především kvalitní výživu s dostatkem minerálů, ale i bílkovin a dalších látek. Důležitý je také pohyb nejlépe na čerstvém vzduchu. Ale pomoc může nabídnout i příroda. Jaké je prevence a podpůrná léčba pro lidi, kteří osteoporózou trpí?

Před týdnem
16:13

Rozdíl mezi klestím a dřevem? V lese můžeme pro svoji potřebu sebrat suchou, na zemi ležící klest

Rodinný, takový byl letošní Den za obnovu lesa. Na pasekách sázely stromky, rovnou je oplocovaly a pomáhaly si různé generace. Podtitul akce - Den, který nás spojí, se stoprocentně naplnil. Lidé znovu projevili zájem o naše lesy a ujistili se, že se v celé zemi pokračuje v obnově porostů, včetně lesních cest.

Před týdnem
16:55

Jak si vybrat toho pravého dodavatele energií vám poradí spotřebitelský rádce Josef Černý

Je třeba mít obavy, pokud můj dodavatel energií skončil? Mám se obávat, že zůstanu bez energie? Platí to jak pro občany, tak pro firmy? Kdo se skrývá za názvem Dodavatel poslední instance? Nemá smysl stát v dlouhých frontách před kancelářemi velkých dodavatelů?

Před týdnem
17:51

Onemocnění oční sítnice může vést až ke ztrátě zraku, pokud není odhaleno včas a nezačne léčba

Moderní léčbou lze následky onemocnění oční sítnice, tedy makulární degeneraci, zmírnit. Jak se toto velmi závažné onemocnění projevuje a jakou roli v tom hraje lidský věk?

Před týdnem
15:32

Domácí výroba sushi. Základem je vyhnout se veškerému kovovému nádobí a použít jen tu správnou rýži

Pojďme si udělat sushi. Tradiční japonské jídlo se u nás stává čím dál oblíbenější. Je to možná trochu i módní záležitost, ale připravit správně tzv. maki nebo nigiri, to je řádná alchymie. Proto jsme do studia pozvali kuchařského mistra, Lukáše Endeho, který svůj um předává také dětem ve škole.

Před 2 týdny
18:18

Na podzim zahradníci neví, co dřív. Jestli dokončovat letošní sklizeň nebo se už chystat na nový rok

Zazimujeme zahradu! Jak to ale správně udělat? Jak se postarat o živé ploty a kvetoucí rostliny, kdy je vhodná doba k přesunutí truhlíků do teplejších a možná i tmavších prostor? Co po zahrádkářích chtějí před zimou zahrady, květiny, stromy, ale i zelenina a ovoce?