Před týdnem

Poslechněte si podcast: MUDr. Pavel Holeka: Klouby přetěžujeme. To souvisí i s naší hmotností, kdy musí prostě unést víc

Někoho bolí klouby celoročně, jiného naopak začnou bolet právě na podzim, kdy se začíná ochlazovat. Zazimováváme chaty a zahrady, děláme náročnější činnosti. Tzv. velké klouby to ne vždy dobře zvládají. Bolestivé stavy je přitom nuceno řešit kromě seniorů stále více mladých lidí.

18:16

Radioporadna

Vydává: Český rozhlas

Zajímavá osobnost je hostem rozhlasové radioporadny od pondělí do pátku.

Web

Před třemi dny 17:32

Úskalí nákupu auta v bazaru. Při koupi „dieselu“ strčte prst do výfuku. Měl by zůstat úplně čistý

Ojetá auta. Jak k jejich nákupu přistoupit, na co si dát pozor, abychom se nenechali napálit a nachytat. Pojďme také zhodnotit současnou situaci na trhu automobilů, protože u nových aut je problém s montáží a se součástkami, takže se na ně teď dlouho čeká.

Před čtyřmi dny 14:27

MUDr. Ladislav Pazdera: Každý člověk je jiný. Moderní medicína individualizuje přístup k pacientům

Periferní obrna lícního nervu je častým neurologickým onemocněním. Přináší s sebou významný deficit motorický, senzitivní a senzorický. Snížená až vymizelá funkce mimického svalstva způsobuje pacientovi estetický i funkční problém a výrazně zhoršuje kvalitu jeho života.

Před čtyřmi dny 17:53

MUDr. Dvořák: Při oživování tlačíme na hrudník u chlapů na spojnici bradavek, u žen to je složitější

Víme, jak poskytnout nebo přivolat první pomoc? Asi víme, že telefonní linka na záchranku je 155, ale dá se také volat i na číslo 112. Může tam dojít k nějaké časové prodlevě, když místo 155 zavoláme právě 112?

Před šesti dny 14:17

Půjčky na Vánoce mají různé formy. Kreditní karty jsou jako oheň, tedy dobrý sluha, ale špatný pán

Vánoce jsou finančně nejnáročnějším obdobím roku. Ukazuje to zvýšený zájem u bankovních i nebankovních institucí o spotřebitelské úvěry. Češi se v průměru kvůli Vánocům zadlužují i částkou kolem deseti tisíc korun a více. Přitom nejde jen o nákup vánočních dárků, ale také o zvýšené náklady na jídlo a pití.

Před týdnem 20:11

Když jdou na mužskýho léta = problém s hormony a testosteronem? Co je andropauza aneb mužský přechod

Přechod není jen záležitostí žen. Pokles produkce hormonů výrazně ovlivňuje život mužů a nejedná se u nich jen o snížení fyzické sexuální výkonnosti, ale také o ztrátu chuti do života, sklon k depresím, náladovosti, nervozitě, nespavosti podrážděnosti atd. Ale samozřejmě u každého muže je to trošku jinak.

Před týdnem 18:25

Děti nosí rovnátka kvůli rovným zubům, ale necvičí a mohou mít křivou páteř. Musí se hýbat a hýbat

Co je to skolióza a jak obtížná je její léčba? Je to záležitost pouze dětského či adolescentního věku? Trpí skoliózou více chlapci nebo dívky? Jaký vliv má na tohle onemocnění dědičnost? Jak nás skolióza omezuje a jaké jsou její příčiny? Můžeme ji na sobě sami vypozorovat a co bývá častým prvním příznakem?

Před týdnem 29:34

Zelené smoothie. Neuvěřitelná škála odstínů zelené barvy je jedním z mnoha trendů letošních Vánoc

Také se už jako děti těšíte na Vánoce? Možná také přemýšlíte, jak vyzdobíte svůj byt a hledáte nové nápady. Vánoce jsou asi vůbec nejdekorativnější svátky. Svojí zdobností se jim nevyrovnají ani velikonoční svátky.

Před týdnem 18:48

Advent je přelomová doba. Tam veškerou svou výzdobou vytváříme přání, co se zase má dít příští rok

Zahradnická radioporadna se zahradním rádcem Františkem Hlubockým. Už se těšíme na jaro? „Na hezký podzim, který už začíná.“ Je listopad přelomovým obdobím pro zahrádkáře?

Před 2 týdny 19:38

Advokát Půš: Střídavou péči volme jen u odrostlejších dětí. U menších by měl jeden rodič ustoupit

Střídavá péče v době covidu. Někteří rodiče prý „zneužili“ lockdownu a přestali děti posílat skoro úplně svému protějšku. Jak na takovou situaci reagovat a jak ji řešit? Za jakých okolností může být střídavá péče zrušena soudem? Jak například řešit výběr školy pro dítě ve střídavé péči, když se rodiče nemohou nebo nechtějí domluvit?