Radioporadna
NejnovějšíPřed týdnem

Poslechněte si podcast: Bez kyslíku není život a bez železa také ne. Doc. Miloslav Hronek na téma nedostatek železa v těle

O železe dnes hovoříme s doc. PharmDr. Miloslavem Hronkem, Ph.D. z Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Kolik železa naše tělo potřebuje, potřebujeme ho vůbec, jak ho doplňovat, aby se dobře vstřebávalo? Je to tak, že když nám chybí, tak jsme unaveni?

19:52

Radioporadna

Vydává: Český rozhlas

Zajímavá osobnost je hostem rozhlasové radioporadny od pondělí do pátku.

Web

Před týdnem 15:03

Než si koupíte kolo, tak musíte vědět, na co ho potřebujete, kam budete jezdit a jaký má plnit účel

Jaro už se hlásí o slovo, a to včetně všech dalších radostí. To znamená také cyklistiky. Většina Britů se domnívá, že největším vynálezem od roku 1800 je právě jízdní kolo, převratný stroj, který ovlivnil dějiny. U mikrofonu je s vámi Pavla Kindernayová, která s tímto souhlasí, a také specialista na kola Jan Vejběra.

Před týdnem 23:25

Jaký je rozdíl mezi leukémií akutní a chronickou? MUDr. Pavel Žák vše vysvětlil v naší radioporadně

Radioporadna o leukémii. To slovo nahání husí kůži, ale je to velice široký pojem. My dnes o typech tohoto onemocnění, příznacích, příčinách i léčbě budeme mluvit s přednostou hematologické kliniky Fakultní nemocnice Hradec Králové, prof. MUDr. Pavlem Žákem.

Před 2 týdny 18:14

Při domácí péči o seniora je důležité, aby na to člověk nebyl sám. Jinak dříve či později vyhoříte

Pečující radioporadna. Každý z nás někdy zemře, to je fakt, ale předtím si všichni chceme, pokud možno, užít i seniorský věk, který je poslední etapou našeho života. Ta by měla být důstojná, proto chceme zůstat doma. Kdy zvažovat odchod do domova, kdy požádat o pomoc a o co vlastně můžeme žádat a kde?

Před 2 týdny 18:33

Závětí z dědictví vyloučíte manželku i rodiče, ale nikoliv děti. U nich lze přistoupit k vydědění

Naším hostem je advokát Mgr. Daniel Buzu z advokátní a insolvenční kanceláře ADKINS Legal, s.r.o. Téma dnešní radiopoadny zní: dědictví a závěť. Zákonné vydědění nebo případně z druhé strany, jak se proti vydědění bránit.

Před 2 týdny 16:13

Srdce pod tlakem. Rizika a zásady správného potápění s MUDr. Radkem Pudilem aneb pokaždé bezpečně

Vítáme v radioporadně prof. MUDr. Radka Pudila z I. interní kardioangiologické kliniky Fakultní nemocnice v Hradci Králové. A budeme se bavit o našem srdci, kardiovaskulárním systému a potápění.

Před 2 týdny 20:46

Prsa se rozhlížejí! Pohybová specialistka Jolana Novotná a její doporučení k umění zdravé chůze

Budeme se učit chodit. Naším hostem je Jolana Novotná, učitelka pohybu, lektorka cvičení pilates a mnoha dalších. Povíme si zásady zdravé a správné chůze, protože to je pro nás nejpřirozenější a nejdokonalejší pohyb.

Před 3 týdny 19:32

Jóga je úžasný most, který spojuje naši mysl s tělem, usmívá se lektorka jógy Gabriela Bašková

Když si jógu pustíme do života, budeme překvapeni, jaký má rozsah a jak hluboce nás může ovlivňovat. Jóga je skvělým průvodcem a silným nástrojem jak zvýšit kvalitu života. Je to prostor kde si odpočinout, nabrat síly, ponořit se do sebe. A tak józe věnujeme rozhlasovou poradnu s Gabrielou Baškovou.

Před 3 týdny 19:21

Víno se nevyrábí, ale tvoří. Je to umělecké dílo v podobě nápoje, usmívá se vinař Radek Žouželka

Pavla Kindernayová vás zve k povídání o vinné révě. Asi u každého milovníka vína nastane jednou okamžik, kdy si řekne, jaké by to bylo vyrobit si vlastní víno. Jenže jak na to, kde koupit sazenice, kdy zasadit révu a jak ji úspěšně pěstovat? O tom všem si povídáme s vinařem a technologem Ing. Radkem Žouželkou.

Před 3 týdny 17:45

Jedlé kaštany mají jen samá pozitiva. Jediné negativum je snad listí, že ho musíte na podzim shrabat

Radioporadna o jedlých kaštanech a kaštanovníku. Jedlé kaštany prospívají tělu i duši, proč si je někteří stále strkají do kapsy? Co všechno se dá z kaštanů uvařit, jak na kaštanovou mouku a může mít kaštanovník na zahradě každý?

Před 3 týdny 17:00

MUDr. Dršata: Neexistují dva lidé se stejným obličejem, proto je zabarvení hlasu u každého jedinečné

V dnešní lékařské radioporadně se budeme věnovat především hlasivkám. Ty jsou nejunikátnějším hudebním nástrojem. Jak si ovšem tento nástroj chránit? Jaká jsou nejčastější onemocnění, kdy stačí hlasový klid a kdy už je dobré odborníka vyhledat?