Radioporadna

Český rozhlas

Do rozhlasové poradny zveme hosty z nejrůznějších oborů.

Web

Epizody

Včera
15:17

Otužování je radost. A umí i pomáhat, lákají na akci do Švihova otužilci z Chrudimska

Kuchař, cukrářka a ředitelka mateřské školy mají společného koníčka - otužování. Jejich společné koupání začalo v době koronaviru. Kuchař René Salaquarda se po uzavření své restaurace poprvé odhodlal vlézt do studené vody v jednom z lomů na Chrudimsku. Vyplavená dobrá nálada ho natolik okouzlila, že ke koupání strhl další lidi. Po roce má skupina kolem čtyřiceti členů a oficiální název - Otužilci L.p.2020-Chrudimsko.

Před dvěma dny
16:10

Nechcete se dočkat prázdných úlů? Zabojujte proti varoáze. Teď je správná doba

Varoáza kosí včelstva, proto je nejvyšší čas zahájit preventivní léčení. Včelaři by ho měli provádět minimálně osmkrát ročně, v říjnu je ideální doba začít.

Před třemi dny
15:05

Škoda 100 za statisíce. Investice do veterána se může i nemusí vyplatit

Módní vlny existují i u veteránů. V současnosti frčí tuzemská auta 70. a 80. let minulého století. Ceny za Škodu 100 nebo Škodu 110 se podle předsedy Veteran klubu Pardubice Davida Říhy šplhají na 300 i 400 tisíc korun.

Před čtyřmi dny
14:21

Polibek zpevní rty, sova otevře oči. Poznejte smysl obličejové jógy

I svaly v obličeji se dají vytrénovat tak, aby vrásky byly menší. Bez pravidelnosti a cílevědomosti to ale nepůjde. Cvičení obličejové jógy začíná tzv. budovací fází svalových partií, která trvá tři měsíce. A na těchto základech už se dá stavět.

Před pěti dny
15:24

O smrti se nemluví. A to je velká chyba, tvrdí ředitelka Oblastní charity Pardubice

V Holicích vznikla nová paliativní ambulance. Je to místo, kde odborníci připravují umírajícího pacienta a jeho rodinu na péči v mobilním hospicu. Mobilní hospic je v podstatě domov pacienta, kam dochází lékař, zdravotní sestra, sociální pracovník, duchovní i psycholog.

Před týdnem
13:16

Chcete znát své IQ? Změří vám ho v Evropském spolkovém domu v Pardubicích

Pardubická Mensa pořádá pravidelné měření IQ. To nejbližší je v pátek 12. listopadu v Evropském spolkovém domě od 18 hodin. Test trvá přibližně hodinu a přijít může každý člověk ve věku od 14 let.

Před týdnem
14:45

Právničina se jí zdála šedá, tak začala psát barevné romány

Právnička Jitka Ludvíková začala psát knihy v roce 2015, v době své rodičovské dovolené. A jak děti rostly, psaní ji bavilo čím dál tím víc. Proto se rozhodla, že právničinu pověsí na hřebík, a bude dělat to, co ji skutečně baví.

Před týdnem
14:27

Záclony jedině dlouhé. A s barvami opatrně, míní dekoratérka

Minimalismus už není trendy. Textil do domu podle bytové dekoratérky Šárky Průškové určitě patří. Ale jsou určité zásady, které je dobré dodržet.

Před 2 týdny
15:08

Jak pečovat o stárnoucí příbuzné? Nebojte se požádat o pomoc

Česká společnost stárne. A možná i vy pečujete sami doma o příbuzné v seniorském věku, kteří jsou odkázáni péči druhé osoby. Na nelehký úkol nejste sami. Nestyďte se požádat o radu a pomoc.

Před 2 týdny
15:49

Protančete se ke zdraví a duševní pohodě

Pokud sport není zrovna vaším koníčkem, posilovna vám nevoní a po běhu jste vyřízení, pak je tu ještě tanec. A není to je způsob jak zabít čas.