Ponte reports
21. červenec 2021

Poslechněte si podcast: Radek Kopel – hlukový umělec: I rachot je hudební žánr

Je považován za otce českého noisu. Hluk, brutální zvukové lomcování, broušení…to je způsob, kterým se Radek Kopel již několik desítek let úspěšně prezentuje nejen na domácí hudební půdě, ale také v zahraničí. Kde je kolébka noisu? Jak se o muzikantovi z Mostu dozví v Japonsku či v Peru a jaké to je začínat po dvaceti letech budování úspěšné značky, od nuly? Nejen to se dozvíte v dnešním rozhovoru.

21:43

Ponte reports

Vydává: Ponte Records

V pořadu Ponte reports uslyšíte zajímavé rozhovory s ještě zajímavějšími lidmi nejen z Mostecka.

Web

Před šesti dny 25:33

Jana Žitná – Živnostník roku 2023 ÚK: Na obraz stačí ampulka kremačního popela

Má dnešní hostka získala titul „Živnostník roku 2023 Ústeckého kraje“ za velmi netradiční počin. Aplikuje kremační popel do obrazů. Už to samo o sobě je dost originální. A aplikuje ho technikou, která je chráněna úřadem průmyslového vlastnictví. V dnešním rozhovoru jsme si povídali nejen o výtvarné dílně z kremačního popela, ale také o pohřebnictví obecně. Jak vnímáme smrt, jakému pohřbívání dáváme přednost, jsme v tomto ohledu spíše konzervativci nebo rádi zkoušíme nové věci? Nejen o tom všem je dnešní Ponte reports.

Před týdnem 18:18

Miloslava Kučerová – tisková mluvčí United Energy: Když věk je jen číslo

U příležitosti 80. výročí od zahájení výstavby elektrárny v Komořanech uspořádala United Energy výstavu s názvem „Když věk je jen číslo“. Jmenovitě jsou pod výstavou podepsány její autorky Miloslava Kučerová a Kateřina Táborská, které výstavu připravovaly přes půl roku a jak říká má dnešní hostka, aby bylo co nejvíce materiálu, prolezla každý kout teplárny, až jí kolegové měli plné zuby. Vyplatilo se, v Oblastním muzeu a galerii v Mostě můžete vidět až do 29. listopadu zmapovaných 80 let proměn komořanské elektrárny a teplárny v čase. Více o výstavě v dnešním rozhovoru.

Před týdnem 17:43

Miroslav Nyklíček – režisér, herec DS KLAS: Na naše premiéry bývá plno

Divadelní spolek KLas má v Klášterci nad Ohří dlouholetou tradici. Je to dokonce aktuálně jediný divadelní spolek respektive soubor, který v Klášterci nad Ohří působí. Svědčí o tom také obsáhlý ansámbl, který má přes 30 členů. KLas zařazuje pravidelně jednou ročně do svého repertoáru jednu premiéru a krom divadelních představení pořádá různé divadelní přehlídky. Jaký žánr DS KLas preferuje? S jakými inscenacemi potěšil mosteckého diváka ve Studiu3 a jaký má můj dnešní host rituál? Více v dnešním rozhovoru v Ponte reports.

Před týdnem 17:24

Jiří Rumpík – umělecký šéf činohry MDM: Herecké platy jsou mizerné

Po prázdninách, kdy herecký ansábl mosteckého divadla relaxoval, se sešel opět v plné síle na prknech, která znamenají svět, aby začal zkoušet na první poprázdninovou premiéru, kterou je známé dílo Antoine de Saint-Exupéryho, Malý princ. To ale není zdaleka jediné, co se v divadle děje. 6. září proběhlo oblíbené Divadelní vinobraní, diváci se dále mohou těšit na tradiční festival Young for Young, oblíbenou Noc divadel a do konce roku i na další premiéry. Jaké akce a inscenace Městské divadlo Most pro své příznivce ještě chystá, se dozvíte v dnešním rozhovoru.

Před 2 týdny 22:39

Miroslava Zemanová – Jarmark chutí: V Teplicích na kolonádě se bude vařit zdravě a chutně

Chuť jíst, chuť pít, chuť relaxovat, chuť cestovat, chuť žít. A jaké jsou ty vaše chutě? Spoustu ze svých chutí můžete ukojit na Jarmarku chutí v Teplicích, kde se 22. – 23. 9. koná již třetí ročník této jedinečné akce. Na kolonádě Domu kultury a v přilehlém okolí ochutnáte celou řadu dobrot, vařit budete s profesionálními kuchaři i s herečkou Markétou Hrubešovou, ujít byste si neměli nechat přednášky s odborníky nejen na zdravou výživu a těšit se můžete i na doprovodný program. Více o Jarmarku chutí v dnešním rozhovoru.

Před 2 týdny 15:50

Markéta Matušíková – Sanitka přání: Za splnění přání se u nás neplatí

Sanitka přání je nádherný projekt, který pacientům v terminálním stadiu či dlouhodobě nemocným plní přání. Sanitka přání může své klienty vzít na výlet do rodného města, navštívit fotbalový zápas či se setkat s příbuznými. Stačí se zaregistrovat na webu Sanitky přání a čekat na telefonát od koordinátora projektu. Kde všude Sanitka přání funguje? Jaká přání již splnila? S jakým přáním měli nejvíc práce? To se dozvíte v rozhovoru s místopředsedkyní Sanitky přání Markétou Matušíkovou v dnešním Ponte reports.

Před 2 týdny 20:34

Jaroslav Špička – Chrám chmele a piva Žatec: Míříme do UNESCO!?

Vypuknou v Žatci v neděli bouřlivé oslavy? Rozhodne se o tom v daleké Saudské Arábii, kde zasedá Výbor světového dědictví. Ten vyřkne verdikt, zda se po téměř dvacetiletém úsilí podaří zapsat město Žatec a chmelařskou krajinu Žatecka na seznam světového dědictví UNESCO. O stoupající nervozitě, žateckém patriotismu a jedinečnosti chmelařství na Žatecku jsme si v dnešním Ponte Reports povídali s ředitelem Chrámu chmele a piva a jedním z manažerů nominace Jaroslavem Špičkou.

Před 3 týdny 26:18

Zdeněk Drexler – výživový poradce, osobní trenér: Okolo stravování panuje stále spousta mýtů

Strava a cvičení jdou ruku v ruce. Když budeme makat a špatně jíst, nebo naopak dobře jíst a nehýbat se, bude to jenom poloviční úsilí s polovičním výsledkem. Okolo stravování panuje celá řada mýtů, na které v dnešním rozhovoru taky přijde řeč, a dozvíte se např., jak je to se sacharidy k večeři, kolikrát denně bychom měli správně jíst nebo jak prospěšný je pro naše tělo přerušovaný půst. Můj dnešní host má letité osobní zkušenosti, a to jak se schazováním váhy, tak budováním svalů a fyzičky. Nenechte si ujít dnešní Ponte reports.

4. září 2023 13:54

Pavlína Mašková – Salesiánské středisko Teplice: Stavíme Živý dům

Ruina bývalých jeslí v teplické čtvrti Trnovany se mění v Živý dům. Budují ho tam tepličtí Salesiáni, kteří se věnují péči o sociálně znevýhodněné děti. Kdy se Živý dům otevře? K čemu bude sloužit a kdo do něj bude moci přijít? Nakolik jsou Trnovany problematická čtvrť, která potřebuje zvláštní péči? A na čem je založena práce Salesiánů? V Ponte Reports o tom mluví Pavlína Mašková ze Salesiánského střediska v Teplicích. https://www.facebook.com/salesiani.trnovany

14. červenec 2023 21:25

Jakub Linhart – dobrodruh: Během léta se chci zapsat do Guinnessovy knihy rekordů

Dnešním hostem v Ponte reports je mladý akční muž, na jehož aktivity a vytížení by nestačil den o 48 hodinách. Pohodové letní povídání bude pro mnohé inspirací, pro jiné návodem na zajímavější a dobrodružnější život a v lepším případě i některé mladé lenochy zvedne ze židlí či z gauče. Na srpen má velké plány s elektrickou koloběžkou. Pojďme se podívat, co všechno mladého gymnazistu baví, zaměstnává a žene kupředu.