- Podcasty
- Český rozhlas - Digitální svět

Poslechněte si podcast: Quest: V rozlehlém vesmíru Starfieldu je radost bloumat. Nové sci-fi RPG se bude hrát ještě za deset let
Letošní herní rok je až nad očekávání bohatý a nemine měsíc, aby nevyšel co jeden, ale mnohdy i vícero titulů, které si alespoň na několik dní zvládnou podmanit hráčský diskurz. Září v tomto ohledu nepochybně patří Starfieldu, sci-fi RPG od studia Bethesda, v jehož vesmíru se můžete svobodně ztratit a dát naplno průchod svému vnitřnímu objevitelství.
Český rozhlas - Digitální svět
Už vám neunikne nic ze světa moderních technologií.
Čelisti: Pět pravidel vaření pro Boha. Čelisti dávají kopačky sektám
Po dlouhých letech rozdávání nenávisti máme konečně dobré zprávy. Láska zvítězila, plamen náklonnosti se prudce vzňal. Známe váhové limity potřebné pro vesmírnou evakuaci z planety Země a také tajné recepty na jídla, které vás duchovně uzemní. Stačí jen pozorně sledovat dvě nové minisérie o internetových kultech a poslouchat Čelisti!
Online Plus: Ulož.to mění své fungování. „Sdílení pirátského obsahu už není atraktivní byznys,“ hodnotí Koubský
Server Ulož.to oznámil, že po letech výrazně změní způsob svého fungování. Od 1. prosince je klasickým osobním úložištěm souborů. Podle oficiálního oznámení už uživatelé nebudou moci tyto soubory veřejně sdílet ani na ně zasílat odkaz ke stažení.
Quest: Česká skákačka Bzzzt okouzluje pixel artem i vypiplanou obtížností
Quest tentokrát rozebírá 2D plošinovku z českých luhů a hájů – pixelartový Bzzzt od zkušeného herního vývojáře Karla Matějky. Retrofuturistická skákačka se v mnohém inspiruje u osmdesátkových arkádových klasik, její audiovizuál a hratelnost se ale nevezou jen na vlně nostalgie.
Čelisti: Pochopil smysl života Napoleon, nebo Vachler? O nejmrazivější bitvě u ColeSlavkova
Tomáš se rozhodl ztrestat chuťové buňky Čelistí indickými pickles ze zeleného chilli. A dostavilo se osvícení. Napřed Igor Chaun cákl blátem a na konci se dostavila i bílá paní. Dopadlo to jako u Waterloo.
Online Plus: Altman zpět ve vedení OpenAI. „Tahle telenovela musela otřást důvěrou spousty lidí,“ míní Koubský
„Připoj se, prosím tě, v poledne na videokonferenci.“ To je zpráva, kterou dostal jeden ze zakladatelů firmy OpenAI a zároveň její výkonný ředitel Sam Altman. Když se 17. listopadu ke konferenčnímu hovoru připojil, dozvěděl se, že ho správní rada s okamžitou platností propouští. Teď už je díky podpoře svých zaměstnanců opět ve vedení firmy.
Čelisti: Zabijácké karaoke: Fincher oslavuje cynický profesionalismus, Kaurismäki lásku a Stallone coleslaw
Čelisti tentokrát doporučují podchlazené zabijáky, finskou lásku a osmdesátkové akční umčo. Radost Alešovi, Tondovi i Tomášovi udělal David Fincher s chladným procedurálním thrillerem Zabiják, ale i génius sofistikované naivity Aki Kaurismäki a vlastně i bilancující Silvester Stallone. Obzvlášť když hoši zjistili, že by se mu klidně mohlo říkat Colesly.
Online Plus: Edith Piaf po 60 letech promluví? Její umělý hlas bude doprovázet životopisný snímek
V poslední době zaznamenala umělá inteligence výrazný rozmach. V digitálním prostoru se objevují obrázky, texty, nebo dokonce zvukové záznamy. Možné je využít AI i ve filmovém průmyslu a probudit tak umělce, kteří už nejsou mezi námi, k životu.
Quest: Alan Wake 2 je herní Twin Peaks. Nejen kvůli kávě a zlým dvojníkům
Na pokračování příběhu o spisovateli, kterého temné síly uvěznily v alternativní realitě tajemného jezera, si fanoušci a fanynky studia Remedy museli počkat dlouhých 13 let. Alan Wake se vrací a je strašidelnější, ale zároveň na své běsy není sám.
Čelisti: Umění jíst a překrmovat strnady. Čelisti vaří guláš z Medvěda
Postupná přeměna Čelisti na gurmánský formát zaměřený na smradlavá jídla pokračuje. Vedle tradiční degustace pochutin z kuchyně rodiny Stejskalových si totiž nový díl vzal na paškál hned dvě gurmánské záležitosti – francouzskou kuchařskou romanci Umění jíst a milovat a frenetický seriálový nářez Medvěd.
Online Plus: „Finanční úspory v lese Řáholci pod kořenem.“ Syntetické hlasy jsou k nerozeznání od těch skutečných
AI technologie se neustále vyvíjí a na internetu přibývají kromě uměle vygenerovaných obrázků a textů třeba i syntetické hlasy. Jejich podoba s těmi skutečnými je zarážející a poznat, že se nejedná o skutečný hlas, je téměř nemožné. Jaká rizika se se syntetickými hlasy pojí a mělo by se jejich generování omezit?