Quest
15. duben 2022

Poslechněte si podcast: 40 let, 40 her, 40 minut. Novinář Lukáš Grygar vybírá hry, které mu nastavily zrcadlo

Lukáš nedávno oslavil 40. narozeniny a kdy jindy než při významném jubileu je čas na rekapitulaci dosavadního herního života. Jarda se Šárkou nastavili stopky a dali Lukášovi čtyřicet minut na to, aby představil svou herní čtyřicítku. Navrch si pro něj, ale především pro posluchače připravili taky bingo s Lukášovými oblíbenými frázemi, které v průběhu své rozpravy zaručeně použije.

51:19

Quest

Vydává: Český rozhlas

Hrajete hry? Nebo jste je třeba kdysi hráli, a teď nevíte, kde s nimi znovu začít? Ať už spadáte do jakékoliv kategorie, pořad Quest si dal za cíl vás jejich světem provést.

Web

Včera 55:13

Návrat legendy: Moderní předělávka System Shocku není jen lekcí herní historie

Lukáš, Šárka i Jarda si libují ve hrách žánru immersive sim, jehož kořeny na počátku devadesátých let položily tituly jako Ultima Underworld nebo System Shock. Právě druhý jmenovaný se v těchto dnech dočkal přepracovaného vydání, které hře obléká moderní kabátek nejen po grafické stránce.

Před týdnem 44:59

300: Rozjímání o hrách. Quest slaví společně s bývalými moderátory

Nejen Český rozhlas v těchto dnech slaví významné jubileum. Quest sice na vlnách Radia Wave neběží 100 let, ale má s tímto dílem na kontě už 300 epizod. Jarda se Šárkou a Lukášem Grygarem si proto do studia pozvali bývalé moderátory, Lukáše Kunceho a Vojtu Dřevíkovského, s nimiž zavzpomínají na nejpamátnější momenty v sedmileté historii herního pořadu.

Před 2 týdny 45:00

Je o hře roku rozhodnuto už v květnu? The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom nezklamala

Herní konzole od japonského Nintenda v tuzemsku kvůli železné oponě nemají dlouholetou tradici, stejně jako se k nám se zpožděním dostaly i jejich ikonické série. K těm mimo jiné patří i The Legend of Zelda, jejíž čerstvý přírůstek Tears of the Kingdom má rozhodně potenciál prolomit kletbu a přilákat třeba i skeptiky, pro které je Switch pořád jen dětskou hračkou.

Před 3 týdny 48:22

Laserová revoluce? Star Wars Jedi: Survivor vás nechá poskládat světelný meč snů

Jarda, Šárka i Lukáš mají všichni rádi Star Wars, a tak si samozřejmě vzali na paškál nejnovější přírůstek do jejich herního univerza. Star Wars Jedi: Survivor přímo navazuje na čtyři roky starou hru s podtitulem Fallen Order a jak to tak s pokračováními bývá, nedělá toho mnoho jinak.

5. květen 2023 46:37

Upírská střílečka Redfall pije krev po litrech. Místo strachu šíří hlavně nudu

Jarda, Lukáš i Šárka se velmi těšili do virtuálního massachusettského městečka Redfall obsazeného upírským božstvem v metafoře na elitní jedno procento. Namísto sociální kritiky ale nová hra studia Arkane servíruje takovou porci chyb, nedodělků a přešlapů, až terč maluje na čelo spíš sama sobě.

28. duben 2023 46:09

Sbohem vážným apokalypsám. V Dead Island 2 je se zombíky po letech zase zábava

Trvalo to skoro deset let od prvotního oznámení, ale postapokalyptická akce Dead Island 2 pod taktovkou studia Dambuster konečně vyšla. Jak se liší od ostatních titulů přetékajících bývalými lidmi lačnícími po mase i mozcích a jak si hraje s klasickými klišé? Oproti vážně pojatým zombie apokalypsám vlastně s až překvapivou grácií.

21. duben 2023 45:38

Super Mario Bros. ve filmu adaptacím her ostudu nedělá. Je ale hlavně přehlídkou easter eggů

Česká kina momentálně promítají hned dva filmy úzce spjaté s herními světy. Hraný Dungeons & Dragons: Čest zlodějů, inspirovaný populárním stolním RPG, a animovaný Super Mario Bros. ve filmu. Zejména kvůli druhému jmenovanému si Quest na pomoc povolal herní vývojářku a „nintedoložku“ Karolinu Komárkovou. Jak zvládl Mario svůj přechod z herních konzolí na plátna kin?

7. duben 2023 55:37

Střílečka Atomic Heart je ruská skrznaskrz. Na kvality svých vzorů ale jen aspiruje

Vydání střílečky Atomic Heart provázela řada kontroverzí. Od financování vývoje z fondu GEM Capital bývalého vrchního představitele ruské energetické společnosti Gazprom, přes vyhýbavý postoj autorského studia Mundfish k vyjádření stanoviska ohledně invaze na Ukrajinu, po rasistický klip, který šlo ve hře nalézt. Může být navzdory okolnostem Atomic Heart skvělá hra?

31. březen 2023 55:19

Která herní série by měla skončit a jaké studio je nejlepší? Quest odpovídá na dotazy posluchačů

Pořad Quest, který se na vlnách Radia Wave už skoro sedm let věnuje počítačovým hrám, až doposud nikdy neměl dotazovou sekci. Jarda, Šárka a Lukáš skoro tři sta dílů neodbavili otázky vás, věrných posluchačů a posluchaček, ale čas odpovědí konečně nadešel.

24. březen 2023 41:48

Herní jaro ve znamení temné pestrosti. Redfall posílá na lov upírů, Diablo IV je zase návratem domů

Šárka se vrátila z Varšavy s čerstvými dojmy z upírské střílečky Redfall od studia Arkane. Ona i Jarda si navíc vyzkoušeli uzavřenou betu Diabla IV, které se v červnu chystá znovu rozpoutat klikací peklo na počítačích i konzolích. Jak se podle nich rýsuje letošní hráčské jaro?