4. květen 2022

Poslechněte si podcast: Putování za příběhy ze šumavských chalup

Vydáme se na putování za příběhy ze šumavských chalup, které vypátral Jan Voldřich. Od nehtové designérky Jany Paraščincové se také dozvíme, jak pečovat na jaře o své ruce a chybět nebude ani pár tipů na přírodní kosmetiku.

36:59

Dámská jízda

Vydává: Český rozhlas

Magazín pro moderní ženy o životním stylu, kariéře a péči o tělo i ducha.

Web

Dnes 31:11

Václav Havel miloval k snídani mé makové rohlíčky, vypráví kuchařka. Vyzkoušejte její recept

Čirina Košíková vařila několik let na řeckém velvyslanectví a dodnes je vděčná velvyslancově manželce za možnost poznávat po listopadové revoluci jiný styl kuchyně. Pak se dostala na Hrad.

Před týdnem 32:44

Vyrobte si peříčkové náušnice nebo sluneční batiku. Inspirace Moniky Brýdové pro letní tvoření

„Letos mě okouzlily peříčkové náušnice. Jsou lehoučké a vyniknou u krátkých vlasů,“ vysvětluje českobudějovická kreativní publicistka Monika Brýdová, proč má doma tento šperk snad v barvě každého oblečení.

Před 2 týdny 34:02

Dámská jízda s Mirkou Nezvalovou 15. 6. 2022

S knihovnicí Václavou Medalovou Hůdovou probereme nejen tipy na letní čtení, ale i to, jak ušetřit díky e-knihám místo v kufru na dovolenou. Dozvíte se také, jak se dá hubnout pomocí dlaně, a chybět nebudou tipy pro dobrou pohodu. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

Před 3 týdny 32:17

Dámská jízda s Mirkou Nezvalovou 8. 6. 2022

Pojďte se potkat s biokuchařkou Hankou Zemanovou, ale také s Andreou Schmidt, která žije už třicet let ve Francii a učí tam péct a malovat perníčky. Seriál Pomáhejme nabídne recept na nepečený cheesecake s třešněmi od Dany Hrubé z Písecka. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

1. červen 2022 32:41

Dámská jízda s Mirkou Nezvalovou 1. 6. 2022

Se Silvií Hovorkovou Kukrálovou se vydáme do světa bylinek. Míša Kodešová prozradí, jak se žije v Nizozemsku a proč se ráda vrací na jih Čech. K tomu přidáme tipy pro zlepšení dýchání a recept Zdenky Kohoutové z Milevska na meduňkový sirup. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

25. květen 2022 28:35

Dámská jízda s Mirkou Nezvalovou 25. 5. 2022

Šance pro ženu 40+, to je název knihy, ve které Ivana Stenzlová radí, jak vyladit svou váhu, hormony a výživu. Klára Hrušková zase vysvětlí, jak správně vybírat spodní prádlo. Vše doplní recept na zapečené těstoviny s kopřivou a sýrem od Jany Vlkové. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

18. květen 2022 36:36

Dámská jízda s Mirkou Nezvalovou 18. 5. 2022

Optimismus a odvaha pouštět se do nových projektů spojuje Luisu Matouškovou z Českých Budějovic a Věru Říhovou ze Zlivi. Prozradí nejen svůj recept na dobrou náladu, mohou inspirovat i vás. V seriálu Pomáhejme si nabídneme recept Jany Vlkové na šeříkový sirup. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

11. květen 2022 31:53

Dámská jízda s Mirkou Nezvalovou 11. 5. 2022

Netradiční náušnice, kokosová srdíčka i putování. O tom všem v Dámské jízdě mluví českobudějovická kreativní publicistka Monika Brýdová. Také se zastavíme u Staňkovského rybníka, kde místní připravili pár novinek nejen pro cyklovýlety. A nechybí tipy na zajímavé akce a pro naši dobrou pohodu. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

1. květen 2022 30:04

Obecní pec v Úsilném na Českobudějovicku má za sebou premiéru

Na začátku byla zahraniční inspirace. Starostovi Úsilného Pavlu Kašpárkovi se totiž zalíbilo, že v cizině viděl pece, kam si lidé mohou přijít se svým těstem a při čekání si popovídat se sousedy.