18. březen 2022

Poslechněte si podcast: Putin a Čína. NATO na Slovensku. Česko na prahu uprchlické krize

K čemu směřuje válka na Ukrajině a jak je na tom ruská a ukrajinská armáda? Proč Rusko útočí i na západoukrajinský Lvov? Mohou Spojené státy přimět Čínu, aby přispěla k ukončení ukrajinského konfliktu? Jak moc dokáže Čína ovlivnit Vladimira Putina? Co pro Česko znamená velení jednotce NATO, která vznikne na Slovensku? V Česku už je skoro 300 tisíc uprchlíků z Ukrajiny. Co je nutné změnit, abychom se o ně dokázali postarat? Poslechněte si celou polední publicistiku.

49:13

Speciál Radiožurnálu

Vydává: Český rozhlas

Speciální vysílání k různým událostem. Komplexní pohled na aktuální témata, politické debaty i přenos přímo z místa dění.

Web

Před třemi dny 51:14

Příběhy ležáckých rodin. Profil velitele výsadku Silver A Alfréda Bartoše. Hladěnovi z Pardubic

Poslechněte si první hodinu čtvrté rozhlasové zpravodajské rekonstrukce Operace Anthropoid, tentokrát z Památníku Ležáky.

Před týdnem 25:31

Mišák, Kosák, Slepičák. O co jde v kauze Dozimetr a jak se k ní staví čeští politici

Na hnutí STAN dopadá kauza, která původně začala na pražském magistrátu. Jde o jednu z největších politických kauz za poslední roky, která má vliv až na nejvyšší patra politiky. Vycházejí najevo informace, které už například vedly k rezignaci ministra školství. Hnutí STAN chystá mimořádný sjezd. To vše se děje v době, kdy má Česká republika před sebou předsednictví EU. jak vážné následky by mohla kauza mít?

Před týdnem 51:58

Smrt Gabčíka, Hrubého, Švarce a Valčíka. Popravy duchovních a další teror. Profily výsadkářů

Poslechněte si pátou hodinu třetí rozhlasové zpravodajské rekonstrukce Operace Anthropoid, tentokrát z pražského Karlova náměstí a kostela sv. Cyrila a Metoděje.

Před týdnem 52:20

Nacisté prorážejí vchod do krypty. Pomoc pravoslavných duchovních a jejich osud. Profily výsadkářů

Poslechněte si čtvrtou hodinu třetí rozhlasové zpravodajské rekonstrukce Operace Anthropoid, tentokrát z pražského Karlova náměstí a kostela sv. Cyrila a Metoděje.

Před týdnem 52:02

Nasazení hasičů do boje o kryptu. Osud Anny Letenské. Sokolský odboj. Profily výsadkářů

Poslechněte si třetí hodinu třetí rozhlasové zpravodajské rekonstrukce Operace Anthropoid, tentokrát z pražského Karlova náměstí a kostela sv. Cyrila a Metoděje.

Před týdnem 50:52

Boj o kryptu. Příběh parašutisty Josefa Valčíka. Demonstrace v Olomouci a popravy v Táboře

Poslechněte si druhou hodinu třetí rozhlasové zpravodajské rekonstrukce Operace Anthropoid, tentokrát z pražského Karlova náměstí a kostela sv. Cyrila a Metoděje.

Před týdnem 50:38

Zrada Karla Čurdy. Obrana kostela a smrt Adolfa Opálky, Jana Kubiše a Josefa Bublíka

Poslechněte si první hodinu třetí rozhlasové zpravodajské rekonstrukce Operace Anthropoid, tentokrát z pražského Karlova náměstí a kostela sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici.

Před 2 týdny 29:56

Co je to inflace? A proč si nemůžeme tisknout peníze doma? Děti se ptají, jak bojovat se zdražováním

V obchodech, na benzínových pumpách i v restauracích se zdražuje. Toho si vedle dospělých, kteří to pozorují na svých účtech, všímají také děti – a mezi nimi i naši malí redaktoři z Dismanova souboru. A rozhodli se zeptat těch nejpovolanějších. Jejich pozvání do studia přijali guvernér ČNB Jiří Rusnok, jeden z nejuznávanějších českých ekonomů Pavel Kysilka, prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza a Kamila Fialová ze Sociologického ústavu akademie věd.

Před 2 týdny 52:06

Letci Horák a Stříbrný. Rozhovor s poslední lidickou ženou. Potrestání viníků. Příběh nových Lidic

Poslechněte si třetí hodinu druhé rozhlasové zpravodajské rekonstrukce Operace Anthropoid, tentokrát z Památníku Lidice.

Před 2 týdny 51:49

Osud lidických žen a dětí. Příběh Františka Saidla. Vzpomínky Jaroslavy Studničkové. Huříkova kapela

Poslechněte si druhou hodinu druhé rozhlasové zpravodajské rekonstrukce Operace Anthropoid, tentokrát z Památníku Lidice.