Speciál
24. srpen 2022

Poslechněte si podcast: Premiér Fiala: Vláda dělá pro své občany dost a přitom zvládá i pomáhat Ukrajině

Od začátku ruské invaze na Ukrajinu uběhlo už půl roku. Výročí připadlo shodou okolností na den, kdy si Ukrajina připomíná 31 let od své nezávislosti. „V západní oblasti zatím nedošlo k ničemu, co by se podobalo 24. únoru, kdy Rusové zaútočili, a tím všechny zaskočili,“ uvádí zvláštní zpravodaj na Ukrajině Martin Dorazín.

49:52

Speciál

Vydává: Český rozhlas

Speciální vysílání věnované aktuálnímu dění v politice, byznysu i společnosti.

Web

Včera 59:56

Češi si volí nového prezidenta. Poslechněte si poslední duel kandidátů

Odstartovalo 2. kolo prezidentských voleb. Hodinu před otevřením volebních místností se prezidentští kandidáti Petr Pavel a Andrej Babiš naposledy setkali v debatě. Ať už máte jasno, nebo se teprve rozhodujete, poslechněte si jejich poslední debatu. Moderuje Jan Pokorný.

Před týdnem 49:52

Masivně narostly počty dezinformací, které jednostranně útočí na Pavla, míní mluvčí Českých elfů

„Na základě sběru našich dat nedokážeme říct, zdali je počet dezinformací větší, nebo menší. Ve srovnání se stavem před deseti lety se ale rozhodně dezinformační scéna rozvinula,“ hodnotí prezidentskou kampaň mluvčí skupiny Čeští elfové Bohumil Kartous. Připomíná, že jejich skupina je aktivní pouhé čtyři roky, takže ani nemůže srovnávat data. Jiný je i stav používání internetu v naší společnosti.

Před 2 týdny 01:49:44

Češi si potřetí v historii volí prezidenta v přímé volbě. Poslechněte si poslední superdebatu

Prezidentské volby v Česku začaly. Ať už máte jasno, nebo se teprve rozhodujete, poslechněte si poslední debatu prezidentských kandidátů. Moderuje Jan Pokorný.

Před 3 týdny 16:25

Novoroční projev předsedy vlády Petra Fialy

Armáda, výstavba nových silnic a železnic a vzdělávání dětí, to jsou podle premiéra Petra Fialy (ODS) priority jeho vlády pro rok 2023. Ve svém novoročním projevu, který pronesl v den vzniku samostatné České a Slovenské republiky, připomněl výjimečný vztah mezi oběma zeměmi. „Útok Ruska na Ukrajinu nám ukázal, že naše bezpečnost není samozřejmostí,“ připomněl aktuální konflikt a zároveň poděkoval Čechům za solidaritu s válečnými uprchlíky.

Před 3 týdny 12:26

Novoroční projev předsedy Senátu Miloše Vystrčila

Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) ve svém novoročním projevu na půdě horní komory Parlamentu připomněl rozdělení Československa na dva samostatné státy, epidemii covidu či požár v Českém Švýcarsku. „Jsme silnou krásnou solidární zemí se skvělými lidmi,“ řekl. Své kolegy politiky vyzval k řešení citlivých témat, jako je klimatická změna nebo práva sexuálních menšin.

26. prosinec 2022 17:12

Vánoční projev prezidenta republiky Miloše Zemana

Prezident Miloš Zeman pronesl na 2. svátek vánoční svůj tradiční projev k občanům České republiky. Bilancoval v něm uplynulý rok a shrnul také svou 32letou politickou kariéru.

22. prosinec 2022 29:24

Jak číst předvolební průzkumy? Přimhuřte oči, nesledujte čísla, ale výšku sloupců, radí sociolog

Co znamenají výsledky aktuálních průzkumů veřejného mínění, které mapují voličské preference u prezidentských kandidátů? O tom, jak tato různá čísla číst a o čem vypovídají, debatují hosté prezidentského speciálu.

15. prosinec 2022 30:05

Analytička Perknerová: Televizní debaty jsou Babišova slabina. Neumí udržet emoce na uzdě

V prezidentské volbě se bude pravděpodobně rozhodovat mezi Danuší Nerudovou, Andrejem Babišem (ANO) a Petrem Pavlem, naznačují renomované agentury pro průzkum veřejného mínění. Jaké dění můžeme očekávat v nejbližších týdnech právě ve vztazích mezi těmito třemi kandidáty i směrem k voličům?

11. prosinec 2022 32:23

Prezident by měl mít politickou zkušenost, dva ze tří favoritů voleb ji nemají, říká Zeman

Do konce funkčního období prezidenta Miloše Zemana zbývají necelé tři měsíce. Kdo by podle něj měl být jeho nástupcem? „Ze tří favoritů prezidentské volby dva mají prakticky nulovou politickou zkušenost. Prezident je hlava státu, tedy vrcholný politik. A podobně jako se nenecháte operovat chirurgem, který nevystudoval medicínu, tak asi nebudete chtít za prezidenta někoho s téměř nulovými zkušenostmi,“ říká v rozhovoru pro Český rozhlas.

9. prosinec 2022 20:24

Mladá generace je v kampaních často podceňována, tvrdí autorka účtu Jsem v obraze Bázlerová

Jakou roli hrají a hlavně sehrají sociální sítě při nadcházející volbě prezidenta České republiky? Jak se na nich prezentují jednotliví kandidáti a ke komu vlastně mluví?