Pirát Ferjenčík: Debakl nás posílil. Chceme stejně ministrů jako Starostové

Ptám se jáEpizoda 160
Před 2 týdny 22:18

Dneškem začíná ostrá vyjednávací fáze, na jejímž konci by měla být nová vláda. Jakou roli by v ní měli mít Piráti, kteří ve volbách utržili ránu?

Ptám se já

Seznam Zprávy

Rozhovory Marie Bastlové na Seznam Zprávách. Zásadní a přímé otázky na politiky, úředníky i ekonomy. Zkrátka na všechny, kteří jsou u moci a rozhodují.

Web

Další epizody

Včera
Epizoda 16922:52

"S covidem se těžko bojuje." Vědec popsal, jak bude virus dál mutovat

Česko trápí další vlna epidemie covidu, kdy skokově rostou počty nakažených i hospitalizovaných. Zvládá vláda boj s pandemií efektivně? A jaká opatření by se měla ještě přijmout?

Před dvěma dny
Epizoda 16722:02

Rakušan: Babišovi nesmíme skočit do pasti. Pouští ministra v nejhorší chvíli

Naší povinností je neselhat, prohlásil šéf STAN Vít Rakušan o skládání příští vlády. Nový kabinet přitom vzniká ve složitých časech – v době sílící epidemie, rostoucí inflace, stoupajících cen energií a vyjedených státních financí. Podaří se rychle složit novou vládu? A usednou do ní členové obou volebních koalic?

Před dvěma dny
Epizoda 16819:59

První rektorka UK: Akademičkám se prolomila zeď. S vyjádřením Zimy nesouzním

Univerzita Karlova má nové vedení. Do rektorského křesla usedne lékařka Milena Králíčková, která na univerzitě slibuje změny. Jaké budou?

Před pěti dny
Epizoda 16622:37

Růst nakažených? Nic hrozného, říká hejtman jednoho z nejzasaženějších krajů

Epidemie v Česku nabírá na síle, za čtvrtek v zemi přibylo přes tři a půl tisíce nových případů nákazy a mezi nejpostiženějšími kraji je ten Jihočeský. Kde se stala chyba?

Před šesti dny
Epizoda 16522:39

Expert o „milostivém létu“: Pojišťovny nemůžou přes penále odírat lidi

Za pár dnů, konkrétně 28. října, se na tři měsíce otevře okno příležitosti těm, kteří chtějí umazat své dluhy u státu, obcí a veřejnoprávních institucí. Jak moc může pomoci se zadlužeností Čechů?

Před týdnem
Epizoda 16421:39

Zemanův stav není dobrý dlouho. Nevíme, kdo ho ovlivňoval, říká senátor

Senát bude o odnětí pravomocí hlavy státu těžce nemocnému Miloši Zemanovi hlasovat zřejmě začátkem listopadu, s jeho krokem souhlasí i zástupci Sněmovny. Jaké kroky musí komory podniknout?

Před týdnem
Epizoda 16324:15

Možný příští ministr: Máme tři cíle při boji s covidem. Klíč k nim je jeden

Zatímco počty nakažených rostou, Česko teprve sestavuje novou vládu a s ní se chystá i výměna v čele resortu zdravotnictví. Do jaké situace nový ministr vstoupí?

Před týdnem
Epizoda 16221:29

Kalousek: Zeman by se sebou nenechal manipulovat, není při plném vědomí

Česko bude mít nejspíše brzy novou vládu za účasti pěti stran. Zatímco se její budoucí členové dohadují na podmínkách, množí se otazníky nad zdravím prezidenta i nad tím, s jakým rozpočtem bude země po covidové pandemii v příštím roce hospodařit. Do jak složité situace nová vláda vstoupí?

Před týdnem
Epizoda 16123:45

Vystrčil k Zemanově zdraví: Máme 14 dní, pak jsme připraveni rychle reagovat

Předseda Senátu požádá hradního kancléře Mynáře o informace, jaké jsou prognózy vývoje zdravotního stavu prezidenta Miloše Zemana. Jakou odpověď šéf Senátu čeká? A hrozí, že bude hlasovat o přechodu pravomocí?