Blízká setkání
Před 3 týdny

Poslechněte si podcast: Psychoterapeutka Eliška Remešová: Takzvaný zimní spánek je pro vztah přirozený. Nebojte se ho

Láska má kvést nejen v květnu. „Každý měsíc je dobrý. Ale taky je v pohodě, když chvíli nekvete a dáme jí zimní spánek,“ ujišťuje terapeutka v Blízkých setkáních. Mohou dvojici spojit děti a rodina? Kdy ukončit vztah? Mají nás společenské normy kotvit za každou cenu? Je láska dovednost? Máme o ní nerealistické představy?

29:11

Blízká setkání

Vydává: Český rozhlas

Tereza Kostková a Adéla Gondíková vedou rozhovory s hosty, které znáte, anebo které stojí za to poznat. Blízká setkání vysíláme každý všední den po jedenácté na Dvojce. 

Web

Včera 21:37

Malátný, Sobotka, Portych a Štrouf, Kunc, Kovařík. To nejlepší z Blízkých setkání uplynulých dní

Sestřih toho nejlepšího z vysílání uplynulých dní. Moderují Tereza Kostková a Adéla Gondíková.

Před dvěma dny 30:54

Scenáristka Lucie Konášová: Scenáristi jedou na pochvalu

Bude to dobový seriál, který zprostředkuje pohled na začátky rozhlasového vysílání. „Teď se chystá natáčení a příští rok by měl jít na obrazovku,“ láká diváky autorka scénáře. Musela při psaní seriálu sáhnout i do slovenských reálií? Co u ní nastane, když dostane téma? Pobíhají jí po bytě postavy, které si vymyslela? Proč je Šeherezáda její nejoblíbenější pohádkovou bytostí? Proč jí nosili kluci domů školní aktovku?

Před třemi dny 34:38

Herec Aleš Procházka alias profesor Snape: Dabing je služba originálu. Je u mě na posledním místě

Na pultech je kniha britského herce Alana Rickmana, kterému propůjčil hlas Aleš Procházka. „Dabing je nejméně svobodná disciplína, protože se musíte přizpůsobit herci na plátně,“ vysvětluje. Kdy se začal zajímat o herectví a jak se dostal k roli profesora Severuse Snapea v Harry Potterovi? Má rád malé scény? Jak pečuje o svůj hlas? A je v něčem podobný Klementu Gottwaldovi?

Před čtyřmi dny 30:53

Moderátor Jan Kovařík: Z lásky k rozhlasu se nedá vyléčit. To máte na furt

Vysílalo se z výstavy ke 100 letům Českého rozhlasu, kterou hostí Národní technické muzeum. U některých starých přístrojů se zastavil moderátor a dlouholetý rozhlasák Jan Kovařík. S jakými pocity vzpomíná na své rozhlasové začátky? Co se mu přihodilo ve škole? Jak vnímá jeho rozhlasovou práci rodina a děti?

Před pěti dny 30:01

Šéfkuchař Petr Kunc: Pokud chcete vařit první ligu, musíte se práci oddat. Všechno musí jít stranou

„Díky Anglii jsem tam, kde dnes jsem. Říkám všem mladým: Pokud chcete, aby z vás někdy něco bylo, tak musíte vycestovat, abyste viděli, jak funguje svět,“ nabádá vítěz televizní soutěže Pohlreichův souboj. Co všechno se v Anglii naučil? Jak tam došlo k jeho setkání s manželkou? Dokázal skloubit práci a rodinu? Hostil Eltona Johna? Jaký byl po letech jeho návrat do vlasti? Má rád výzvy? Měl vztah ke kuchyni už v dětství?

Před šesti dny 30:13

Architekti Petr Portych, Martin Štrouf: Největší nešvar? Co lidé nepotřebují, odvezou na chatu

Všichni chataři jsou svým způsobem architekti. To je zkušenost Martina Štroufa a Petra Portycha z natáčení televizního pořadu České chaty snů. I proto měli s některými účastníky složitou práci. Pracují spolu i ve skutečnosti? Jaká pro ně byla práce před kamerou? Bylo natáčení postavené na improvizaci? Jeli by na dovolenou na vlastní chalupu? Naučili se oni sami něco při natáčení pořadu?

Před týdnem 27:20

Dolanský, Radovanovič, Plesl, Hlavica, Černá. To nejlepší z Blízkých setkání uplynulých dní

Sestřih toho nejlepšího z vysílání uplynulých dní. Moderují Tereza Kostková a Adéla Gondíková.

Před týdnem 28:01

Petr Sobotka: Je těžké cílit na nějakou skupinu, Meteor poslouchají všechny generace

Co má společného Jules Verne, Jiří Grygar a Meteor? „Tato trojice stála u toho, že mě začala zajímat věda,“ ohlíží se Petr Sobotka, autor dnes již legendárního pořadu Meteor, který slaví 60. let. Byly jeho rozhlasové začátky hodně složité? Jaké má vzpomínky na Ivo Budila? Co bylo při rozhlasové práci nejtěžší? Prošel pořad za šest desetiletí nějakou proměnou? Půjdou jeho děti v jeho stopách? Je něco, co by si moc přál?

Před týdnem 30:48

Zpěvák Michal Malátný: Nedovedu psát písničky z vody. Za všemi mými texty jsou konkrétní zážitky

Kapela Chinaski je jedním z hlavních aktérů koncertu ke stoletému výročí Českého rozhlasu. „Slovo frontman se mi nelíbí. Stojím vepředu a jsem tváří kapely, takže používám slovo předák,“ vysvětluje muzikant. Jak vypadá příprava kapely na velký koncert? Kam by se vrátil v čase? Proč má pocit, že je kapela na začátku? Čím se baví členové Chinaski, když spolu jedou v autě?

Před týdnem 30:47

Herečka Dana Černá: Rozhlasové role se neodmítají, i kdyby to byl sebemenší štěk

Kdo poslouchá Dvojku, slýchá ji každý den. Je ženským staničním hlasem, který ohlašuje jednotlivé pořady. „Zohledňujeme typ každého z nich. U Nočního Mikrofóra jsme jemnější, u zábavných rozvernější,“ popisuje. „S režisérem se snažíme probrat dopředu, co chceme.“ Jak vnímá svůj hlas z éteru? Proměnila se během let rozhlasová práce na hrách a četbách? Potkala se při práci s Viktorem Preissem, který letos získal cenu Neviditelný herec? A na které divadelní kolegy ráda vzpomíná?