Větrník - Host ve studiu
19. duben 2023

Poslechněte si podcast: Psychoterapeut Adam Táborský bude na AFO přednášet o traumatu a přiblíží Terapii mezi stromy

Jak se dá propojit pobyt v přírodě a terapeutické sezení? Tím se zabývá psychoterapeut Adam Táborský, který bude letošním hostem olomouckého festivalu AFO.

28:03

Větrník - Host ve studiu

Vydává: Český rozhlas

Hodinová talk show, do které si zveme výjimečné osobnosti ze všech oblastí života.

Web

Před šesti dny 32:04

Trenér Uničova a čerstvý padesátník Jiří Balcárek v MSFL vyhrál 13 zápasů v řadě

Jako fotbalista zažil v Sigmě skvělá 90. léta, odehrál pět sezón v Unionu Berlín. Když ho předčasně zastavilo zranění, začal trénovat a znovu se mu daří.

Před týdnem 25:01

Hokej a malování, dvě vášně Katky Kaplanové. Hrála za reprezentaci a chystá výstavu v Portugalsku

Zlaté Nagano může za to, že vzala do ruky hokejku. Začínala v pěti letech v rodném Šternberku. „Až do patnácti jsem byla v týmu jediná holka,“ vzpomíná. A pochvaluje si vztahy, které mezi sebou měli. Čtyři roky byla dokonce kapitánkou.

Před týdnem 27:26

Z olomoucké univerzity na Pražský hrad se přesunul politolog Tomáš Lebeda. Co vše se pro něj mění?

Do svého týmu si ho jako odborníka na domácí politiku vybral prezident České republiky Petr Pavel. „Už to není pozice, kdy jako akademik můžu do médií říkat, co chci a kdy chci,“ říká Tomáš Lebeda s tím, že komentovat politické dění v médiích nebude.

Před týdnem 28:31

Kominík musel být vždy hubený, mrštný a tak trochu horolezec, říká Jaroslav Fiala, kominický nestor

Pružnost kominíků byla vždy nasnadě. „Aby se vlezl do průlezného komína a mohl jej ručně vyškrabat, vyčistit a vymést,“ říká Jaroslav Fiala starší, nestor českého kominictví.

Před 2 týdny 28:42

Olomouc prožívám, říká režisér Jiří Havelka. V Moravském divadle nazkoušel Mozartova Tita

Na Hané byl mnohokrát s divadlem VOSTO5 na festivalu Divadelní flora, v rámci kterého jste mohli vidět i řadu inscenací v jeho režii. V Olomouci natáčel seriál Pozadí událostí. Aktuálně nazkoušel se souborem opery Moravského divadla a jeho šéfkou Veronikou Kos Loulovou Tita Wolfganga Amadea Mozarta. „Objevuju úplně nový svět,“ těší ho.

Před 2 týdny 26:16

Budeme žádat o prezidentskou milost, říká režisérka inscenace o odsouzeném adiktologovi Barbara Herz

Příběhem adiktologa Dušana Dvořáka z Prostějovska, který byl odsouzen za pěstování léčebného konopí k šesti letům vězení, se inspiruje olomoucké Divadlo na cucky v nové inscenaci Tanec dervišů.

Před 3 týdny 27:23

Tři patra pod zemí má pracoviště vedoucí archivu Českého rozhlasu Tomáš Dufka

Vedle zvukových nosičů jsou v depozitářích uskladněné i listinné dokumenty, sbírky fotografií a plakátů. Výběr z nich najdete v podcastu i knize nazvaných shodně Rozhlasto, připravených ke 100. výročí rozhlasového vysílání, na kterých se vedle Tomáše Dufky podílela řada lidí.

Před 3 týdny 26:02

Když jsme pro něco odhodlaní, věřím, že se musí podařit vše na světě, říká ředitelka Lázní Slatinice

Irena Vašicová je nejen výkonnou ředitelkou Lázní Slatinice, ale také krizovou manažerkou, budhistkou, cestovatelkou, velkou sportovkyní a otužilkyní. K tomu sbírá byliny, pracuje s energií kamenů a v jednu ráno si vyšlápne sama na Lysou horu.

8. květen 2023 27:34

Hnaní jako divoká zvěř byli zajatci na konci druhé světové války, píše o nich Jiří Nesét z Třeštiny

Jsou události, na které nesmíme nikdy zapomenout. Patří mezi ně i pochody smrti válečných zajatců. Ty, které vedly přes Třeštinu u Mohelnice, zaznamenal tamní kronikář Jiří Nesét.

3. květen 2023 26:06

V záloze jsem se našel už odmala, usmívá se špílmachr Sigmy Martin Pospíšil

Ve dvaceti ho přirovnávali i díky oblíbené šajtli k Rosickému. K postupu mezi velké hvězdy mu ale chyběla možná trocha štěstí, přesto pořád kope skvěle.