Večerní show
Epizoda 17616. červen 2022

Poslechněte si podcast: Psycholožka Daniela Koubková z projektu Psycare o užívání drog na festivalech

Daniela Koubková vystudovala psychologii na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Vzdělává se v psychoterapeutickém výcviku přístupu zaměřeném na člověka v institutu PCA Brno. Jako terapeutka se snaží tu být především pro klienta a jeho potřeby. Nebude Vám dávat rady, ale doufá, že společně přijdete na to, jak se poprat s čímkoliv, co přijde. Hlavními pilíři mjejího přístupu jsou empatie, přijetí a autenticita. Terapeutické sezení je prostorem pro klienta a jeho zkoumání všeho, co je pro něj důležité a zajímavé, bez cenzury či hodnocení. Cílem dle Carla Rogerse je „stát se sám sebou“. Aktivně působí v České psychedelické společnosti a jejím harm-reduction projektu PsyCare, který se zaměřuje na pomoc uživatelům psychedelických látek v rekreačním kontextu. Zajímá se o výzkum terapeutického potenciálu psychedelických látek, změněných stavů vědomí a teorie vývoje vědomí, o kterých jsem napsala i svoji diplomovou práci. Podílí se na vzniku Metodiky pro práci s uživateli psychedelik v rámci projektu Národního ústavu duševního zdraví.

24:26

Večerní show

Vydává: Expres FM

Ne zcela korektní podcast dvojice Vlado a Radek, kteří se ve svém vysílání nebojí ničeho a žádná otázka jim není cizí. Výběr z večerního vysílání na Expres FM si můžete poslechnout v tomto podcastu.

Web

Epizoda 198Před 2 týdny 25:11

Žofie a Nèro z kapely MYDY o novém albu „V“ i koncertních plánech

Album V je velmi pozitivní a hudebně pestré. MYDY jsou na něm sví, třpytiví, ale i nazí a startují tak svou novou éru. Deska je o dění uvnitř kapely, která se v jedenácti písních vrací zpátky k sobě. V neboli římských pět klade důraz právě na důležitost jednotlivých členů a navíc jde o páté studiové album skupiny. Ač na něm spolupracovali celkem tři producenti a nahrávalo se v šesti různých studiích, MYDY ho považují za nejvíce celistvé. Sedm písní produkoval Matěj Belko, který spolupracoval mimo jiné na oceňovaných albech Řeka od Lenky Dusilové nebo Jednou tě potkám od Vladimíra Mišíka. Tři písně pak zprodukoval mladý německý talent EMI EMI. O mix se postaral Nèro Scartch, hlavní skladatel a nyní již bubeník party MYDY. Za masteringem pak stojí Risto Sokolovski. MYDY pokřtí novou desku „V“, která vyšla 4. listopadu 2022 v Lucerna Music Baru.

Epizoda 19726. říjen 2022 24:34

Orion a Mike Trafik o dokumentárním filmu PSH Nekonečný příběh

Českou hudební legendu Peneři strýčka Homeboye neboli PSH zná v České republice snad každý. Jací jsou ale ve skutečnosti dnes už kluci na prahu středního věku Orion, Vladimir 518 a Mike Trafik? Vznik přelomového alba Repertoár, dodnes považovaného za milník českého rapu a jednu z nejlepších desek vůbec, posun k elektronice nebo testování maximálních možností hudebního showbyznysu i sebe sama – to je základ filmu o kapele PSH. Ta si fanoušky získala autenticitou, vtipem i tvrdou prací a stále se drží na vrcholu díky lásce k hudbě a nerozlučnému přátelství. Nejznámější čeští rappeři se v překvapivě otevřeném a velmi osobním dokumentu se spoustou dosud nepublikovaných záběrů a soukromých archivů nebojí jít na dřeň a být stejně upřímní jako jejich hudba. Zdá se, že příběh PSH jen tak neskončí.

Epizoda 19619. říjen 2022 35:00

David Černý o umění ve veřejném prostoru, herectví, politice i plánech do budoucna

David Černý je český umělec, který je znám především jako tvůrce různých kontroverzních a provokativních plastik. V letech 1988–1996 vystudoval Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze a je laureátem Ceny Jindřicha Chalupeckého, grantu Nadace Pollocka a Krasnerové a ceny na bienále v Kortrijku.

Epizoda 19518. říjen 2022 33:59

Vítězslav Cirok - 3. nejlepší barman na světě

Vítězslav Cirok je mezi třemi nejlepšími barmany světa. Na světovém finále prestižní barmanské soutěže Diageo Reserve World Class vybojoval bronz.

Epizoda 19412. říjen 2022 22:30

Ladislav Zeman aka DJ Poeta o nové knize Českej rap

Poeta je moderátor a novinář, který se orientuje hlavně na černou hudbu, urban trendy a street. Kniha českej rap je pocta nejoblíbenějšímu žánru současnosti. Najdeš v ní informace o historii, vývoji i současnosti českého rapu. Obsahuje exkluzivní interview s největšími jmény domácí scény. Informace, které jinde nenajdeš. Jednotlivá interview doplňují osobní vzpomínky DJe Poety, který rap sleduje přes 25 let. On a jeho team připravují unikátní obrazové materiály a rarity. Kniha českej rap by neměla chybět žádnému fanouškovi!

Epizoda 19310. říjen 2022 22:53

S Tomášem Ricem, zakladatelem českého parfémového domu Pigmentárium

PIGMENTARIUM je český parfémový dům založený v roce 2018 kreativním duem Tomášem Ricem a Jakubem Hiermannem. Jakub studoval parfumerství v Londýně, kde několik let žil, než se vrátil do své rodné Prahy. Každý jeden parfém PIGMENTARIUM je tvůrčí výpovědí jejich snů a myšlenek. Žádný z nich nepodléhá trendům. Jsou vytvořeny proto, aby podtrhovali charakter svého nositele. V parfémech PIGMENTARIUM naleznete pouze ty nejkvalitnější esenciální vonné oleje a raw materiály. Díky jejich komplexnosti a vysoké koncentraci budete samotnou vůni objevovat několik hodin a možná i dnů. Po celou dobu se totiž její podoba vyvíjí a mění. Použitá pižma způsobují, že se vůně přizpůsobují svému nositeli. Jedna vůně na dvou lidech nikdy nebude vonět zcela totožně. Díky použitým přírodním ingrediencím mají jejich vůně schopnost vyvolávat emoce a přivolávat vzpomínky. Ovšem jen ty nejkrásnější.

Epizoda 1926. říjen 2022 26:09

S designérem Jakubem Berdychem ze studia Qubus nejenom o nadcházejícím Designbloku

Klíčová osobnost českého sklářství Jakub Berdych Karpelis o sobě tvrdí, že je víc blázen než sklář. Jeho díla vykazují znaky osobitého humoru a ironie a byla k vidění například v Londýně či New Yorku. Spolupracoval také na pražských výstavách jako byla Slovanská epopej Alfonse Muchy či Příběh českého designu od kubismu po 21. století. Společně s designérem Maximem Velčovským v roce 2002 založil úspěšné studio Qubus. Jeho díla mají ve sbírce například návrhář Jean-Paul Gaultier či herečka Nicole Kidman.

Epizoda 19130. září 2022 13:07

Exkluzivní rozhovor s Thomasem Marsem, frontmanem francouzské skupiny Phoenix

Thomas Mars je francouzský hudebník, nejlépe známý jako zpěvák čtyřčlenné francouzské indie-popové kapely ‚Phoenix‘. Kapelu založil se svými přáteli ze školy na začátku 90. let. Kapela Phoenix oznamuje vydání nového alba s názvem Alpha Zulu, které má vyjít 4. listopadu 2022. Alpha Zulu, produkovaná samotnou kapelou a nahraná v pařížském Musée des Arts Décoratifs, které sídlí v Palais du Louvre, je vším, co Phoenix umí nejlépe: chytlavé přímočaré melodie spojené s inovativní produkcí, což má za následek to, že je předurčeno být jedním z alb roku 2022.

Epizoda 19030. září 2022 25:23

Se zpěvačkou Lenny o novém albu Heartbreak Culture, producentech, Marpovi i chystaném koncertu

Lenny je zpěvačka a autorka, která je již několik let výraznou postavou české hudební scény. Pravidelně se objevuje v nominacích na nejprestižnější domácí hudební ceny, její hity zní z rádií a svým fanouškům vždy kromě jedinečného hudebního zážitku nabízí i unikátní uměleckou podívanou. Její nejúspěšnější album Hearts pohnulo s popovou scénou po celé Evropě a její poslední singl Overdosed se dostal do celosvětové Spotify kampaně EQUAL, díky čemuž se Lenny objevila na hlavním billboardu new yorské Times Square.

Epizoda 18929. září 2022 26:51

O víně s vinařkou Kateřinou Šílovou

Kateřina vyrostla a žije v Mikulově, jejím původním oborem je multimediální komunikace, kterou vystudovala na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně, od roku 2003 však začala provozovat v Mikulově vinotéku a v roce 2013 se začala věnovat výrobě vína, od roku 2015 pak ve svém vinařství v centru Mikulova.