Host ve studiu
Před třemi dny

Poslechněte si podcast: První virtuální pitevní stůl u nás si nadělila SOŠ veterinární v Hradci Králové ke 100. narozeninám!

Ve vysílání Českého rozhlasu Hradec Králové vítáme hosty ze Střední odborné školy veterinární v Hradci Králové. Paní ředitelku Hanu Rubáčkovou a studentku čtvrtého ročníku Annu Soudkovou. Škola totiž letos v září oslaví 100 let od svého založení. A povídat si budeme o historii, současnosti a určitě i plánech do budoucna.

11:15

Host ve studiu

Vydává: Český rozhlas

Od pondělí do pátku vysíláme v 8:35 zajímavé povídání s atraktivním hostem.

Web

Dnes 13:15

Malíř experimentující s materiálem. Betony Pavla Duška oživují ulice: Ale je to normální guerilla

Naším hostem je výtvarník Pavel Dušek, umělec původem z Hradce Králové, držitel Ceny kritiky za mladou tvorbu. Vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze v ateliéru malířství pod vedením Michaela Rittsteina.

Včera 12:06

Z Olešnice do Liverpoolu pro titul mistryň světa! Mažoretky dovezly na Královéhradecko zlato a bronz

Dnes si povídáme o mažoretkovém sportu s mažoretkami z Olešnice na Královéhradecku. Ty nedávno přivezly zlatou a bronzovou medaili z mistrovství světa, které se konalo v Liverpoolu. Ale medailí nám na stole ve studiu přistálo mnohem víc a taky spousta pohárů.

Před dvěma dny 11:21

Splněný sen! Jakub Chaloupský z Hradce Králové je juniorským mistrem světa v orientačním běhu

Naším hostem je Jakub Chaloupský, juniorský mistr světa v orientačním běhu. Dvacetiletý reprezentant z Hradce Králové má za sebou už mnoho úspěchů, mimo jiné několik titulů z mistrovství republiky. A před prázdninami bylo juniorské mistrovství světa jeho hlavním cílem tohoto roku.

Před čtyřmi dny 10:59

Den bez aut! V pátek 22. září bude pro osobní automobily uzavřena Gočárova třída v Hradci Králové

Dnes pro vás máme povídání bez vůně benzínu a burácení motorů. Protože se zaměříme na kampaň Evropského týdne mobility, která v našem regionu začala. A tak trochu by se dalo říct, že máme týden a půl mobility s opravdu velmi bohatým programem. Za organizátory vám vše přiblíží Jana Svobodová z Odboru rozvoje města Magistrátu Hradce Králové.

Před šesti dny 05:42

Manželé Slaninovi a jejich životní dobrodružství. Pořídili si chátrající barokní zámek v Hořiněvsi

Za rekonstrukci střechy zámku v Hořiněvsi na Královéhradecku získali majitelé této chráněné stavby manžele Slaninovi cenu Hereditas obligat neboli Dědictví zavazuje. Markéta Slaninová nám o radostech a starostech života na zámku přišla povědět do studia Českého rozhlasu Hradec Králové.

Před týdnem 11:53

Manželé Lucie a Lukáš Zemanovi fotí divočinu: O tom, kam vyrazíme, rozhodují samotná zvířata

Cestovatelé, manželé Lucie a Lukáš Zemanovi, jezdí do divočiny fotit divoká zvířata. Lukáš je držitelem prestižního ocenění Czech Press Photo a Lucie je biochemička, doktorka přírodních věd, zajímavá manželská kombinace. Jak se tedy na svých cestách doplňují?

Před týdnem 10:27

Chopím se velení velkých akcí. Věřím, že v kraji bude ještě bezpečněji, říká nový policejní ředitel

Naším hostem ve studiu je dnes plk. Petr Sehnoutka, nový ředitel Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje. A společně se podíváme na úspěchy i neúspěchy policistů, jejich vize a plány do budoucna.

Před týdnem 12:11

Japonština s puncem nejtěžšího jazyka. Tomáš Stránský prožil rok v úžasné Zemi vycházejícího slunce

Ve studiu Českého rozhlasu Hradec Králové jsme přivítali nadaného studenta Tomáše Stránského, který má talent na jazyky. Umí i japonsky a v Japonsku byl, protože získal grant Ministerstva školství. O životě v této pro nás exotické zemi nám povypráví.

Před týdnem 12:53

Performerka Bradka: Oblíbená definice zní, že slam poetry nemá definici. Člověk se sám stává textem

Do hradeckého rozhlasového studia zavítala performerka, autorka, učitelka, ale hlavně veselá a energická žena Radka Grohová. A spolu vám dnes trošku představíme slam poetry. Že nevíte, o co jde. Tak poslouchejte!