• Podcasty
  • Utržené sluchátko Linky bezpečí
Utržené sluchátko Linky bezpečí
Sezóna 1Epizoda 423. únor 2023

Poslechněte si podcast: Průšvih! Mám poznámku.

"Hráli jsme s klukama takovou naší hru. A paní učitelka myslela, že jsme se prali. Pak řekla: koho jméno teď řeknu, tomu píšu do žákovský poznámku! Řekla i moje jméno. Lekl jsem se! Naši se budou určitě zlobit. Dostal jsem strach. Byl jsem z toho hrozně špatnej, smutnej a chtělo se mi i trochu brečet...". Bude doma zle? Co se s tím dá dělat? Projekt lze podpořit zde https://www.darujspravne.cz/sbirka/posilujte-s-nami-psychickou-odolnost-nasich-deti-a-to-podcastem-od-deti-pro-deti Partneři projektu: ČSOB, Nadace O2, Nadace RSJ, studio AudioTech. Spolufinancováno Evropskou unií a Safer Internet Centrum ČR.

02:55

Utržené sluchátko Linky bezpečí

Vydává: Linka bezpečí, z.s.

Podcast je určený 8–11letým dětem, ale nejen vám. V krátkých epizodách se setkáte se starostmi a situacemi, které denně zažíváte. Od vrstevníků uslyšíte, jak si poradit např. se zradou kámošky, poznámkou, strachy atd. Své využití jistě najdou i pedagogové při výuce nebo formování vztahů a empatie. Výzva pro děti: jaký příběh chcete slyšet? Napište na utrzenesluchatko@linkabezpeci.cz. Partneři projektu: ČSOB, Nadace O2, Nadace RSJ, studio AudioTech. Spolufinancováno Evropskou unií a Safer Internet Centrum ČR.

Web

Sezóna 1Epizoda 32Před pěti dny 03:30

První menstruace. Zajímavost č. 5.

Ahoj holky :-). Zajímá vás, co je to menstruace a proč ji mají všechny dívky? Povíme si, co čekat od první menstruace, jak ji zvládnout a jaké pomůcky vám mohou pomoci. V našem podcastu 'Utržené sluchátko' se tak dozvíte vše důležité o této normální součásti dospívání. Máte další otázky nebo obavy? Tak pojďme na to a poslechněte si nás a zjistěte, že v tom nejste samy! Partneři projektu: ČSOB, Nadace O2, Nadace RSJ, studio AudioTech, Uniqa. Spolufinancováno Evropskou unií a Safer Internet Centrum ČR.

Sezóna 1Epizoda 31Před týdnem 02:58

Nechci se učit. Znáte to?

S učením je někdy potíž. Myslím, že to známe úplně všichni. Vyzkoušej náš tip na učení z dnešního příběhu. Partneři projektu: ČSOB, Nadace O2, Nadace RSJ, studio AudioTech, Uniqa. Spolufinancováno Evropskou unií a Safer Internet Centrum ČR.

Sezóna 1Epizoda 30Před 2 týdny 02:25

Jsem neviditelný! Víte, jak se to stalo?

Jsou vaši pořád na telefonu a stali jste se tak neviditelní? Je čas na změnu. Nejenom rodiče mohou říkat, co se má dělat. I ty to můžeš být, nevěříš? Tak poslouchej dál a uvidíš. Partneři projektu: ČSOB, Nadace O2, Nadace RSJ, studio AudioTech, Uniqa. Spolufinancováno Evropskou unií a Safer Internet Centrum ČR.

Sezóna 1Epizoda 29Před 3 týdny 02:58

Šikanujou mi bráchu

Víte o někom, koho šikanujou? Podobně je na tom kluk v dnešním příběhu. Poslechněte si, jak si s tím poradil. Partneři projektu: ČSOB, Nadace O2, Nadace RSJ, studio AudioTech, Uniqa. Spolufinancováno Evropskou unií a Safer Internet Centrum ČR.

Sezóna 1Epizoda 2826. říjen 2023 03:07

Dostala jsem to!

Dnešní příběh je o první menstruaci. A jestli si myslíte, že je to příběh jen pro holky, tak to jste na velkém omylu. Právě naopak. V tomhle dílu Utrženého sluchátka i kluci můžou zjistit, jaké to je. Tak už nebudu dál zdržovat a jdeme na to. Partneři projektu: ČSOB, Nadace O2, Nadace RSJ, studio AudioTech, Uniqa. Spolufinancováno Evropskou unií a Safer Internet Centrum ČR.

Sezóna 1Epizoda 2719. říjen 2023 03:35

Kdyby nebylo nás, naši by se již rozešli

Mohou děti za hádky rodičů? Já vím zcela určitě, že ne! Když se hádají rodiče, není to nic příjemného. Když máte navíc pocit, že za to můžete, je to doslova peklo. Dneska uslyšíte příběh o tom, jak se to v jedné rodině proměnilo. Partneři projektu: ČSOB, Nadace O2, Nadace RSJ, studio AudioTech, Uniqa. Spolufinancováno Evropskou unií a Safer Internet Centrum ČR.

Sezóna 1Epizoda 2612. říjen 2023 03:18

Moje kamarádka se sebepoškozuje

Někteří z vás nám píšou, že by chtěli slyšet něco o sebepoškozování. To je záměrné ubližování sám sobě a je to velmi nezdravý způsob, jak řešit své potíže. Těžké to mají ale i kamarádi těchto dětí. Poslechněte si jeden takový příběh právě teď. #zvladni20 Partneři projektu: ČSOB, Nadace O2, Nadace RSJ, studio AudioTech, Uniqa. Spolufinancováno Evropskou unií a Safer Internet Centrum ČR.

Sezóna 1Epizoda 255. říjen 2023 03:25

Když slova bolí: Jak se vyrovnat s pomluvami

Pomluvy bolí. Dost často vedou taky k slzám. Jestli vás zajímá, jak to prožíval někdo jiný, pusťte si tenhle příběh. Partneři projektu: ČSOB, Nadace O2, Nadace RSJ, studio AudioTech, Uniqa. Spolufinancováno Evropskou unií a Safer Internet Centrum ČR.

Sezóna 1Epizoda 2428. září 2023 02:55

Ztrácím kámošku: Jak se s tím vyrovnat?

Věřili byste, že i dlouhé a pevné přátelství se může v čase hodně změnit? Víte jak? A jak takovou situaci zvládnout? To si můžete poslechnout právě teď. Partneři projektu: ČSOB, Nadace O2, Nadace RSJ, studio AudioTech, Uniqa. Spolufinancováno Evropskou unií a Safer Internet Centrum ČR.

Sezóna 1Epizoda 2321. září 2023 03:10

Stydím se, jaký doopravdy jsem

"Někdy mi přijde, že mě vůbec nikdo nezná, že si pořád na něco hraju. Hlavně ve škole před klukama. Když jsem sám sebou, vždycky se mi pak někdo směje. Ne jako mýmu vtipu, ale že jsem směšnej." Pokud se v tom poznáváte a zajímá vás, jak se s tím vyrovnat, poslechněte si nápady z našeho příběhu a můžete hned i něco z toho vyzkoušet. Partneři projektu: ČSOB, Nadace O2, Nadace RSJ, studio AudioTech, Uniqa. Spolufinancováno Evropskou unií a Safer Internet Centrum ČR.