Zprávy ČRo Olomouc
Před 3 týdny

Poslechněte si podcast: Provoz plaveckého bazénu v Litovli by mohla nově zajišťovat soukromá firma

Vedení Litovle hledá kvůli milionovým ztrátám nového provozovatele bazénu. Zatím ho má na starosti sousední Základní škole Vítězná. Zástupci města doufají, že najdou v tendru soukromého provozovatele.

02:02

Zprávy ČRo Olomouc

Vydává: Český rozhlas

Vše, co byste měli vědět o dění v Olomouckém kraji. Aktuální a ověřené informace vám přinášíme každou hodinu po celý týden.

Web

Dnes 02:56

Mora válí, po obratu vyhrála i nad Kladnem. Víkendovým hrdinou se stal Bambula, co absolvoval Kunc?

Olomouc po výsledkové nevydařeném podzimu v posledních kolech začala pravidelně bodovat a z posledních osmi zápasů v hokejové extralize hned sedmkrát vyhrála. Naposledy dokázala v neděli otočit zápas proti Kladnu, ve kterém po první třetině prohrávala 0:2.

Před třemi dny 02:06

Na Václavském náměstí v Olomouci bude opět znít poezie. Nefunkční poeziomat nahradí příští rok nový

Starý nefunkční poeziomat nahradí na Václavském náměstí v Olomouci nový. Bude interaktivní a obsahově víc propojený s Olomoucí a s historickým svatováclavským návrším.

Před třemi dny 01:46

Na silnicích v Olomouckém kraji přibylo srážek aut se zvěří. Mimo jiné kvůli přemnoženým divočákům

V podzimním a zimním období přibývá na silnicích strážek aut se zvěří. Jejich počet se během letošního roku v Olomouckém kraji meziročně zvýšil. Nejčastěji dochází ke zmíněným haváriím na Jesenicku.

Před čtyřmi dny 02:09

Stále větší zájem mají penzisté z Přerovska o službu senior taxi. V Troubkách přikoupili i nové auto

Mnohé samosprávy z Přerovska registrují zvýšený zájem o službu senior taxi. Konkrétně v Přerově zástupci radnice plánují rozšíření vozového parku.

Před čtyřmi dny 00:23

Zástupci Prostějova připravují stavbu nového krytého bazénu s osmi plaveckými drahami

Vedení Prostějova chystá stavbu nového krytého plaveckého bazén. Měřit na délku bude 25 metrů a bude v něm osm plaveckých drah.

Před pěti dny 01:54

Vedení Prostějova chystá změny v parkování ve městě. Co bude nový systém pro řidiče znamenat?

Zástupci prostějovské radnice chystají změny v parkovací politice města. Parkování postupně rozdělí do jednotlivých zón a řidiči si za něj nejspíš připlatí. Vybrané peníze vedení města chce ukládat do nově zřízeného fondu mobility a použít je na výstavbu nových míst k odstavení aut.

Před pěti dny 01:58

Výročí sebeupálení Jana Zajíce připomene v Šumperku nový pomník. Bude mít podobu lavičky

25. února příštího roku uplyne přesně 55 let od sebeupálení studenta šumperské průmyslovky Jana Zajíce. Po vzoru Jana Palacha se obětoval na protest proti okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy. Jeho čin připomene v Šumperku nový pomník, který bude sloužit zároveň jako lavička. Návrh vznikl na šumperské průmyslovce. Zhotovení lavičky mají na starosti pedagogové a žáci nedaleké střední školy řemesel.

Před pěti dny 03:45

Ve Fakultní nemocnici Olomouc zahájilo provoz centrum zaměřené na prevenci nemocí a udržování zdraví

Zástupci olomoucké fakultní nemocnice v úterý otevřeli nové Centrum zdraví a prevence. Zájemci ho najdou v prostorách bývalé alergologie.

Před šesti dny 02:07

O členství ve skautských oddílech je v posledních letech velký zájem. Někde už pro děti nemají místo

V Česku přibývá skautů a skautek. Podle posledních dostupných dat má Junák více než sedmdesát pět tisíc členů. Největší zájem je mezi dětmi do deseti let. Některé oddíly ale už nové členy nepřijímají. Chybí jim klubovny a taky skautští vedoucí.

Před šesti dny 02:06

Pracovníci zdravotního ústavu začali sledovat kvalitu ovzduší v některých částech Olomouce

V olomouckých městských částech Svatý Kopeček a Slavonín začali pracovníci zdravotního ústavu sledovat kvalitu ovzduší. Zajímají se, jak ji ovlivňuje vytápění jednotlivých domácností.