- Podcasty
- Dopolední Region

Poslechněte si podcast: Prošel jsem ulicí, šlapal a fetoval, vypráví Karim. Jako průvodce Prahou ukazuje město bez příkras
Říká si Karim a poznáte ho podle výrazně nalíčených očí a přívěsků, které nosí jako amulety. Prahu zná jako nikdo jiný. Léta na ulici žil, byl závislý na pervitinu a živil se prostitucí. Příležitost na návrat do běžného života mu poskytl sociální podnik Pragulic, pro který dnes Karim dělá pravidelné prohlídky města. Lidé se tak dozví informace nejen o pražském podsvětí.
Dopolední Region
Dopolední magazín o zdraví, módě, bydlení a cestování.
Marie Filipová i v 98 letech zachraňuje lidové kroje. Klíčem k úspěchu je prý trpělivost
Marie Antonie Filipová restauruje lidové kroje. Snaží se přitom využívat historické materiály i postupy našich prababiček. Bez jejích šikovných rukou by se některé čepce a zástěrky už dávno rozpadly na prach. Paní Filipová sice nedávno oslavila 97. narozeniny, ale šití krojů ji stále baví.
V důchodu nechtějí zahálet, a tak tvoří hesla. Projekt Senioři píší Wikipedii jim ukázal, jak na to
Jiřina Kádnerová a Zdeněk Svatoš mají rádi pravdivé a ověřené informace. Před lety se proto zapojili do projektu Senioři píší Wikipedii. Do české verze této obří encyklopedie přispívají jako dobrovolníci. Své znalosti tak nezištně předávají dalším generacím.
Zdeňka Talácková: Koníčky mi přinášejí setkávání s přáteli i radost, že jsem něco vytvořila rukama
Paní Zdeňka Talácková z Rakovníka pracovala v bankovnictví a teď, na zaslouženém odpočinku, se věnuje koníčkům: cestování, paličkování, patchworku nebo keramice. Keramika zdobí zahradu i interiér, přináší autorce radost z vlastnoručně vyrobeného a obohacuje čas strávený s vnoučaty.
Spolek pro varhanní hudbu v Čelákovicích zajistil opravu místních varhan
Spolek pro varhanní hudbu v Čelákovicích byl v roce 2007 založen několika místními nadšenci, kteří se zajímali o historické tradice, měli rádi chrámovou hudbu a nebyl jim lhostejný osud jedinečného čelákovického kostela Nanebevzetí Panny Marie z konce 12. st. Především ale jeho varhan. Dnes má spolek přibližně dvacet členů, organizuje koncerty duchovní hudby a postupně čelákovické varhany obnovuje.
David Venclík: Myslím, že historie je stále živá a otevřená neskutečnému množství objevů
David Venclík je historik, učitel dějepisu a jeho nadšený popularizátor. Nedávno vyšla kniha nazvaná Strážce historické paměti, která vypráví o proměnách vnímání Karlštejna v 19. a na počátku 20. století. David Venclík je jejím autorem. Pochází z Nučic a organizuje procházky nejen po zajímavých místech Berounska, třeba na Mořinu, nebo k bývalým lomům Velká a Malá Amerika.
David Venclík: Myslím, že historie je stále živá a otevřená neskutečnému množství objevů
David Venclík je historik, učitel dějepisu a jeho nadšený popularizátor. Nedávno vyšla kniha nazvaná Strážce historické paměti, která vypráví o proměnách vnímání Karlštejna v 19. a na počátku 20. století. David Venclík je jejím autorem. Pochází z Nučic a organizuje procházky po zajímavých místech Berounska, třeba na Mořinu, nebo k bývalým lomům Velká a Malá Amerika, a na další místa.
Ve 14 letech plní Viktor Stocker koncertní sály. Patří k evropské špičce ve hře na akordeon
Nadání, trpělivost, hudební sluch a šikovné prsty. To všechno má 14letý Viktor Stocker z Kladrub na Benešovsku, který patří ve hře na akordeon mezi nejlepší evropské hudebníky. Prosadil se na soutěžích ve Vídni i v New Yorku. Hraní se věnuje od 4 let, denně cvičí 4,5 hodiny. Jeho příběh přináší redaktorka Věra Hájková.
Jiřina Vrabcová propadla kouzlu matrik. Se sousedy z Vraného n. Vl. pátrala po příbězích místních
Jiřina Vrabcová pracuje s čísly a tabulkami. Jejím koníčkem je ale pátrání v matrikách. Sousedům z Vraného nad Vltavou sestavila rodokmeny a objevila rodinné události, o kterých neměli ani tušení. Za poslední rok navštívila více než 150 pamětníků, shromáždila 2 tisíce fotografií a nakonec všechno sepsala do knihy.
Osada Prašivka existuje téměř 60 let. Ve znaku má muchomůrku, ale jedovatí v ní nejsou ani za mák
V osadě je pohoda, zní tam smích a taky vzpomínky. Šerifovi Rudovi bylo 14 let, když v roce 1965 jeho otec a další kamarádi začali na tomto místě stavět chaty. Rok na to vznikla osada. Její členové jsou dnes vesměs v důchodu, ale stále pořádají potlachy anebo zabijačky.
Cyklorikša v Mladé Boleslavi rozdává radost nejen seniorům
Projekt Na kole v každém věku vznikl v roce 2012 v Kodani. Dnes má pobočky v 39 zemích a více než 39000 dobrovolníků, kteří vozí zájemce o jízdu ve stylové cyklorikše. Pasažéři jsou ale především z řad seniorů. Pro ně to často bývá jediný způsob, jak se dostat na výlet nebo si vyjet na oblíbená místa. A navíc si ještě po cestě povídat s pilotem.Takto se totiž nazývá ten, kdo cyklorikšu řídi. Před třemi lety se poprvé v České republice objevila cyklorikša i v Mladé Boleslavi.