Zprávy pro Plzeňský kraj
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Projekt Den pro školu pomáhá studentům s výběrem povolání

Pomoci s výběrem profese a životního směru chce projekt Den pro školu, který propojuje školy s lidmi z praxe. Ti se jako dobrovolníci vydávají do základních, středních nebo vysokých škol a přibližují studentům svou cestu k současnému povolání.

03:02

Zprávy pro Plzeňský kraj

Vydává: Český rozhlas

Nejnovější informace o dění v regionu, doma, ve světě a ve sportu. Součástí jsou i dopravní zprávy.

Web

Včera 04:58

Ve Stříbře přibudou nová parkovací místa, výstavby bazénu se obyvatelé zatím nedočkají

Stříbro na Tachovsku připravuje na příští rok řadu investic. Město chce opravovat silnice, budovy a vzniknou i nová parkovací místa. Na druhou stranu se ale do některých původně plánovaných investic vůbec nepustí.

Včera 03:55

Plavecký bazén v Plzni na Slovanech stále čeká na zprovoznění tobogánu

V plaveckém bazénu v Plzni na Slovanech už od konce letošního června nefunguje tobogán. Dočkáme se v dohledné době jeho znovuotevření?

Včera 00:52

Vánoční zpívání koled s Českým rozhlasem Plzeň slaví 25. výročí

Prostřednictvím unikátního rozhlasového radiomostu se ve středu 14. prosince 2022 opět propojí 17 západočeských měst a obcí, ve kterých se uskuteční Vánoční zpívání koled s Českým rozhlasem Plzeň.

Včera 03:35

Legendární kulturní sál v Chlumčanech se dočká nového kabátku

V Chlumčanech na jižním Plzeňsku pokračuje modernizace tamního proslulého kulturního domu. Objekt, který si v rámci Akce Z postavili zčásti i místní občané, zažil dobu své největší slávy v 80. a 90. letech.

Před dvěma dny 03:39

V plzeňské věznici začínají s novým motivačním programem pro odsouzené

Rozum řídí emoce, emoce řídí chování. To je heslo provázející nový motivační program pro odsouzené, který právě spouští plzeňská věznice na Borech. Inspirovala se metodikou svých norských kolegů.

Před dvěma dny 03:33

Šídlovský rybník se dočká zpevněného břehu

Místo ryb se plzeňským Šídlovským rybníkem prohání těžká technika. Začalo totiž zpevňování jednoho z břehů. Kořeny stromů a poměrně strmý vstup do vody nahradí kameny a schodiště.

Před dvěma dny 03:12

V Černošíně najdete stromeček - co větvička to hrneček

V Černošíně mají tématické Vánoce, po letech, kdy byl stromeček ozdoben starými ozdobami, zvonky, knoflíky či kočkami, jsou letos v muzeu vidět hrnečky. A to nejen na stromečku, ale také všude kolem ve vitrinách a na zdech.

Před dvěma dny 04:49

Dobrovolný ekologický spolek ochrany ptactva v Plzni slaví 30. výročí

Spolek DES OP, který provozuje i záchrannou stanici, má za sebou za dobu svého fungování tisíce výjezdů k volně žijícím živočichům. Aktuálně připravuje rekonstrukci.

Před třemi dny 03:42

Bývalé plzeňské lázně čekají na rekonstrukci. Jak to vypadá uvnitř právě teď? Podívejte se

Kdysi moderní budova plzeňských městských lázní vypadá už řadu let jako ruina a radost dělala především vyznavačům paintballu. Díky Plzeňskému kraji teď ale čeká bývalé lázně obnova.

Před třemi dny 03:23

Plzeň v zimě pomáhá lidem bez domova, provozuje teplý stan a spouští sbírku oblečení

Město Plzeň připravuje každý rok několik opatření, aby mělo co nejvíce osob bez přístřeší možnost strávit zimní měsíce v teple. Mezi ně patří provoz „teplého stanu“ i sbírka oblečení a dalších potřeb, která nese název Pomoc, která zahřeje.