Prohnilí
NejnovějšíEpizoda 1112. prosinec 2022

Poslechněte si podcast: Epizoda devátá: Dokud se ptáme

„Vy jste bral prachy od Pitra a od Mrázka, vy jste to prase novinářské! Jste nejhorší novinářská žumpa!“ Tohle řekl Andrej Babiš investigativnímu novináři Jaroslavu Kmentovi na lázeňské kolonádě v Poděbradech loni v srpnu.

54:02

Prohnilí

Vydává: Seznam Zprávy

Podcastová série novináře Jaroslava Kmenty. Deset let v podsvětí české politiky. Poslouchejte od 10. října na Seznam Zprávách, platformě Podcasty.cz a ve všech podcastových aplikacích.

Web

Epizoda 105. prosinec 2022 33:47

Bonus: Jaroslav Kmenta hostem Lenky Kabrhelové v podcastu 5:59

Poslední epizodu podcastu Prohnilí vám nabídneme 12. prosince. Mezitím si poslechněte rozhovor Lenky Kabrhelové ze zpravodajského podcastu 5:59 s Jaroslavem Kmentou o probíhající prezidentské volbě nebo o hlavních dějových linkách podcastu Prohnilí.

Epizoda 928. listopad 2022 50:30

Epizoda osmá: Kápo Faltýnek

Klientelismus, korupční kauzy a papalášství. Jaroslav Faltýnek začal létat příliš blízko ke slunci, až se pro Andreje Babiše stal toxickým a musel jít stranou.

Epizoda 821. listopad 2022 36:15

Epizoda sedmá: Kočka Zeman a Myš Babiš

Jednou podržíš ty mě, příště já tebe. Jedno slovo, které vystihuje spojenectví Miloše Zemana a Andreje Babiše? Pragmatismus, shodují se Jaroslav Kmenta a Jindřich Šídlo v nové epizodě podcastu Prohnilí.

Epizoda 714. listopad 2022 50:45

Epizoda šestá: Babišovo Palermo

Firma Beltomate, od které v 90. letech putoval několikamilionový dar k ČSSD, byla podle všech indicií v 80. a 90. letech finanční kanál bývalých manažerů Petrimexu, připomíná Jaroslav Kmenta v podcastu Prohnilí.

Epizoda 67. listopad 2022 30:47

Epizoda pátá: Boss Babiš

Z první schůzky s Babišem jsem odcházel v šoku. Čekal jsem kultivovaného miliardáře a místo toho na mě mluvil jako dlaždič, vzpomíná Jaroslav Kmenta v dalším díle podcastu Prohnilí.

Epizoda 531. říjen 2022 41:58

Epizoda čtvrtá: Operace Důchodce

Politické spojenectví Miloše Zemana a jeho poradce Miroslava Šloufa dobře ilustruje prvních 25 let svobodné české politiky. Kdo vlastně Šlouf byl? A jak se mu povedlo dostat Zemana až na Pražský hrad?

Epizoda 424. říjen 2022 39:19

Epizoda třetí: Kolibřík a Mazánek

Měl jsem v ruce materiály, které ukazovaly, jak komunikují politické špičky s podnikateli, kteří s nimi hýbají, jak potřebují, vzpomíná Jaroslav Kmenta na výbušnou kauzu kolem pražského magistrátu.

Epizoda 317. říjen 2022 23:27

Epizoda druhá: Superguru Bárta

Ovládnutí postu ve vládě Petra Nečase mělo podle strategického plánu Víta Bárty přinést lukrativní veřejné zakázky. Bárta naprosto otevřeně motivoval své spolustraníky, aby plnili partajní pokladnu i svou kapsu z veřejných peněz. Další díl podcastu Jaroslava Kmenty, tentokrát také s šéfredaktorem časopisu Reportér Robertem Čásenským.

Epizoda 210. říjen 2022 29:38

Epizoda první: Politika jako projekt

Investigativní novinář Jaroslav Kmenta v novém podcastu připomíná vzestup a pád strany Věci veřejné a jejího zakladatele Víta Bárty. Kmenta v roce 2011 doložil, že skutečnou Bártovou vizí bylo propojit politickou a ekonomickou moc. Zaposlouchejte se do prvního dílu podcastové série Prohnilí.

Epizoda 15. říjen 2022 01:27

Trailer: Ne všichni politici jsou prohnilí. Ale...

Ne všechno je na politice špatné a ne všichni politici jsou prohnilí. Jen se občas stane, že ti větší „zlouni“ mají ostřejší lokty, než ti druzí, a tak se stává, že jsou pak víc vidět, mají důležité funkce a tendence je zneužívat. Právě o nich je můj nový podcast Prohnilí. Poslouchejte od 10. října na Seznam Zprávách, Podcasty.cz a ve všech podcastových aplikacích.