Epizoda 14424. listopad 2021

Poslechněte si podcast: ... s Martinem Bursíkem (144)

Byl politik, dnes je expert na klima a obnovitelné zdroje, a když se dvanáctileté dcery Martina Bursíka ptají ve francouzském lyceu, co dělá tatínek, tak odpovídá, že je ekolog. Mluvili jsme spolu krátce poté, co se s delegací pražského primátora vrátil ze summitu o klimatu v Glasgow. Ale povídali jsme si také o 17. listopadu a o tom, proč je to pro něj nejdražší svátek v roce.

01:21:29

Procento Miloše Čermáka

Vydává: Miloš Čermák

Co byste dělali, kdyby vám v telefonu zbývalo jen poslední procento baterie? Jaká je vaše nebezpečná myšlenka? Čemu věříte, ale nejde to doložit? Na čem se s většinou lidí kolem sebe neshodnete? Rozhovory s lidmi o budoucnnosti, snech, inovacích a taky o tom, co je v noci budí ze spaní. Bude za 10 let svět lepší, nebo horší než dnes? Rozhovory Miloše Čermáka

Web

Epizoda 167Včera 22:24

Co říkal Ivo Lukačovič před 20 lety o papírových novinách? Audioverze tří textů pro lenochy (167)

Audioverze tří nejtajímavějších textů z newsletteru Jedno procento za poslední dva týdny.

Epizoda 166Před šesti dny 01:18:24

Jako hráč jsem amatér. Ale udělal jsem si z golfu doktorát, říká Andrej Halada (166)

Andrej Halada je bývalý novinář, pracoval například v Mladém světě nebo v Reflexu. Dnes pracuje ve Vojenském historickém ústavu. Ale zároveň je historikem českého golfu, z čehož získal na FTVS UK dokonce titul PhD. Právě vydává knížku Český golf, která mapuje historii tohoto sportu v Česku po roce 1990.

Epizoda 165Před týdnem 01:12:48

Putin vrátil do veřejného prostoru v západní civilizaci přání smrti, říká novinář Jiří X. Doležal (165)

Hostem je novinář Jiří X. Doležal. Povídali jsme si o depresivních věcech (jaderná válka či eutanázie), ale i o krásných věcech (sex v Břevnově nebo haiku).

Epizoda 164Před týdnem 44:19

Musíme do online světa vrátit emoce, říká tatérka a podnikatelka Denisa Hrubešová (164)

Jak pomoci tvůrcům online obsahu? Musíte je propojit s jejich fanoušky. Ti jim pak (možná) za obsah zaplatí. Denisa Hrubešová je tatérkou a hlavně spoluzakladatelkou platformy Pickey, která umožňuje podpořit tvůrce v Česku.

Epizoda 163Před týdnem 01:02:49

Před 12 lety nebylo na Vinohradech kam jít na kafe. A podívejte dnes, říká developer Jakub Sklenka (162)

S pražským developerem Jakubem Sklenkou o jménech projektů a obchodů, o tom, proč v Praze s výjimkou Tančícího domu nevznikla za 30 let žádná významná stavba, a taky o tom, jak se žije s dobrými sousedy na Petřinách.

Epizoda 162Před 2 týdny 33:30

Proč Švédi milují fronty? Vílendové čtení, lépe řečeno poslech (162)

Jedno procento je podcast, kde se bavím s lidmi, které mám rád, vážím si jich nebo mě baví. A někdy nabídnu audioverzi nejúspěšnějších textů ze svého stejnojmenného newsleteru. Vítejte u víkendového čtení! (A nebojte, čtu já.)

Epizoda 161Před 2 týdny 52:54

Jestli něco neumíte, tak se to naučte. Klidně v padesáti, říká Martin Tušl (161)

Martin Tušl je odborník na sítě, v posledních 30 letech pracoval pro společnosti IBM a AT&T. Teď po padesátce se s životem v korporátu loučí a založil startup Repeato, kterým chce změnit to, jak se učíme na hudební nástroje.

Epizoda 160Před 3 týdny 55:21

Na Francouzích se mi líbí, že mají smysl pro humor. A taky jejich sklon žít v mírném chaosu, říká Katka Etrychová (160)

S Katkou Etrychovou, manažerskou komunikace francouzského velvyslanectví v Praze, o její lásce k Francii, ale i o krátkých filmech natáčených na iPhone nebo o dlouhém covidu.

Epizoda 159Před 3 týdny 56:01

Herectví je pro mě dnes už spíš taková brigáda, říká manažerka a herečka Andrea Daňková (159)

S herečkou a manažerkou Andreou Daňkovou, kterou časopis Forbes zařadil na seznam nejzajímavějších Čechů a Češek pod 30 let. Herečka a modelka dnes působí ve vedení Ústavu hematologie a krevní transfuze.

Epizoda 15813. duben 2022 58:17

Nejlepší fotka je ta, kterou teprve udělám, říká fotograf Dan Alka (158)

Mým hostem ve studiu byl Dan Alka: muž, který miluje krásné domy a obdivuje jejich tvůrce. Obojí rád fotí a vymyslel zajímavý webový projekt.