• Podcasty
  • JAKO FÉNIX - Toxické vztahy a manipulace
26. srpen 2021

Poslechněte si podcast: PROČ? Odpovědi na vaše proč, které od narcisty nikdy neuslyšíte. 1.část

Podcast o tom, jak se dostat z nacistického vztahu.

42:54

JAKO FÉNIX - Toxické vztahy a manipulace

Vydává: Kamila Hermannová

www.jakofenix.cz Jak se dostat z emocionální i materiální závislosti na patologickém manipulátorovi, přenastavit svoje vnitřní nastavení, která nás k němu táhnou, a začít žít svůj vlastní NEW LIFE.

Web

17. květen 2022 21:44

Narcista a SEX

“Zajímalo by mě, jestli opravdu vždycky, když jsme spolu neměli sex, např. týden až 14 dní pauza, jestli opravdu zaručeně chodil jinam? Protože mi přiznal, že je to pro něj dlouho 14 dní, když jsem byla např. nemocná, tak, že sám.... Teď co slyším, tak si říkám, jestli mi nebyl nevěrný? Ale když mu nejde o sex? Což mi u toho mého nepřišlo, protože mi přišlo, že právě dost byl a další otázka - proč se mnou spal celkem dost často v době těsně před rozchodem, kdy už měl 100% náhradu, kterou už namotával a po disgardu k ní hned začal chodit, za týden tam spal atd... samozřejmě to pak zkoušel ještě na mě i po rozchodu, kdy tím podváděl nás vlastně obě dvě... aspoň jsem si udělala obrázek... díky za odpovědi.” Tento komentář nás zaujal pod jedním z minulých videí. Jak to má narcista skutečně se sexem a proč vám “dělá to, co dělá”? Je tedy na sex? Když je to ten nejlepší milenec, kterého jste kdy měla? Nebo není… Mrkněte na tohle video. Sex je totiž dalším z mocných nástrojů, jak z vás dostávat palivo…

15. květen 2022 45:07

Taky děláte TYHLE CHYBY?

O narcistech toho víte už dost… říkáte si… Jste odhodlaní a počítáte s tím, že je budete potkávat už do konce života…přitahovat tak trochu jako magnet, protože jste empatické bytosti… Tak se učíte poznávat všechny ty jejich taktiky v praxi, něco poznáte hned, něco později… něco vůbec. A potkáváte je stále…. ale proč, kurňa, JENOM JE? Kde jsou ty NORMÁLNÍ LIDI? Proč to pořád není ono…? Je to takový kolečko, který se snažíte zastavit ROZHODNUTÍM. Tak jo… budu chodit mezi jiný lidi na jiný místa, budu dělat jiný věci, budu se jinak chovat… Tenhle podcast je zase po dloooouhý době povídací :-) Možná děláte stejný chyby jako já (Martina) a možná vás ani nenapadlo, že to jsou chyby. Dejte si tenhle dnešní kousek :). Děkujeme za přízeň.

14. květen 2022 24:26

EX primární zdroj

Rozešli jste se … ať už opustil on vás nebo jste se rozešli vy s ním … vaše cesty se definitivně rozešly … nebo ne až tak definitivně? prozradím vám rovnou hned tady v popisku, že NE … pokud jste jednou byli narcistovým primárním zdrojem - jeho přítelkyní, snoubenkou, manželkou - z jeho systému zdrojů nevypadnete NIKDY … ani po patnácti nebo dvaceti letech, během kterých jste s ním nemluvili a nepřišli do kontaktu pokud se ho vy sami nezbavíte … ale prozradím vám ještě něco - ROZHODNĚ NE TÍM ZPŮSOBEM, kterým si myslíte, že jste to udělali takže - jak jste na tom jako bývalý primární zdroj a jak se z toho můžete definitivně dostat a způsobit ono “finální zbavení se ho”, o tom dnešní video ;-)

13. květen 2022 27:40

V jaké kategorii z narcistova systému zdrojů se nacházíte právě vy?

Primární, sekundární, terciární nebo snad nějaký čtvrtý, pátý … dcera, matka, kámoš, manželka, kolega, vrátnej, číšník, milenka č. nevímkolik … nebo snad i ten pán na ulici? … a kam teda vlastně patřím JÁ? … nebo už se mi snad konečně podařilo z toho systému vystoupit a už nejsem jeho zdrojem, když …? o tom, jak SKUTEČNĚ funguje SYSTÉM narcistových ZDROJŮ, jakou v něm kdo hraje roli a jestli se v něm nacházíte taky a v jaké funkci, o tom všem dnešním podcastu :-) a pro všechny “BEJVALKY” ještě jeden PS navíc - záměrně jsem je dneska z celé matice VYNECHALA … protože JIM bude věnováno CELÉ ZÍTŘEJŠÍ VIDEO ;-)

10. květen 2022 25:26

ZLATÉ dítě

Narozdíl od vás, váš sourozenec neudělal prakticky nikdy nic špatně? Co neprocházelo vám a sklízeli jste za to céres, nad tím se u něj jednoduše a s úsměvem mávlo rukou? Byl krásnější, chytřejší, schopnější, oblíbenější a vůbec (narozdíl od vás) hoden lásky, obdivu a pozornosti? A celý život jste v sobě nosili ten pocit, že ho mají vaši rodiče radši a je (narozdíl od vás) živoucím splněním jejich představ? Pak si vám dovolujeme v dnešním videu představit ZLATÉ DÍTĚ :-) A popovídat si o tom, jaká je jeho dynamika a že a proč to možná NEMÁ v životě lepší, jak jste si doposud mysleli …

10. květen 2022 29:34

NEnarcistický rodič (ten druhý…)

Udržujete rodinu pohromadě kvůli dětem. I když je to peklo na zemi. Sledujete, jak působení vašeho narcistického partnera/partnerky na ně dopadá. Cítíte, že jim něco chybí. Že vaše děti něco trápí. Že se v mnohém plácají. Že s nimi váš partner šoupe. Kupuje si je. Chová se k nim nespravedlivě. Rve vám to srdce na kusy a toužíte je zahrnout láskou a “všechno jim vynahradit”. Z toho celého jim POMOCT. Možná je i ZACHRÁNIT. A taky to děláte. Děláte to, “jak umíte”. Čímž jim nejspíš NAKLÁDÁTE jenom JEŠTĚ VĚTŠÍ NÁLOŽ toho, co si už s sebou nevyhnutelně nesou. A přidáváte jim jenom další “hřebíky do rakve” … O tom, jakým způsobem jim ještě přidáváte a jakým způsobem svoje děti takhle závažně poškozujete i vy, si povídáme v dnešním videu :-) A také, samozřejmě, o tom, jak jim ze své strany nejenom přestat nakládat, ale naopak je z toho marastu vytáhnout a udržet nad vodou ;-)

8. květen 2022 25:24

ČERNÁ OVCE rodiny

Jste černou ovcí vaší rodiny a byli jste vždy pachatelem všech problémů, které vaše rodina kdy měla? To PROBLÉMOVÝ DÍTĚ, který … a kvůli kterýmu …? A máte hluboko zakořeněný pocit, že je s vámi něco fundamentálně špatně nebo že jste dokonce “celí špatně”? A trávíte svůj život tím, že se utápíte v zahanbenosti, sebedestruktivních akcích a dokazováním, že jste přece jenom lepší než si o vás celý život myslí a že přece jenom stojíte za to, aby vás měli rádi? Potom jste nejspíš už kdysi dávno na samém začátku svého života nafasovali roli Černé ovce. A právě o ní (a kde je začátek cesty ven) je dnešní video :-)

8. květen 2022 27:40

Pokradená osobnost narcisty

Narcistická osobnost = stále se měnící (nakradený) konstrukt Také vám zůstává rozum stát a máte pocit, že toho člověka nepoznáváte? Třeba i z hodiny na hodinu? Že se s jinými lidmi promění v někoho úplně jiného? V práci je někdo jiný, doma je někdo jiný, mezi přáteli je někdo jiný a na procházce se psem nebo v zahrádkářském klubu taky? Nebo že byl nějaký s vámi, měl a neměl rád určité věci, měl určité názory, vkus, náhledy na svět … a ve vztahu po vás se nestíháte divit, “co ta nová s ním provedla”? O tom, jak to vlastně ve skutečnosti je s narcistickou osobností, si povídáme v dnešním videu :-)

4. květen 2022 07:29

…když to je složitý…

“To je moc složitý, nemůžu to udělat protože…”

1. květen 2022 17:36

Tohle jsem v NO CONTACTU pokazila

“Ale ty nemáš no contact…proto se nemůžeš posunout ani o milimetr.” Sdělila mi suše Kamča… A já - která jsem žila v domnění, že jsem krutopřísná a skvěle držím no contact - jsem jí musela dát za pravdu. A moc mi ten pohled realitě do očí..nevyhovoval :-D. Natočila jsem pro vás něco jako PŘEDSTAVA vs. REALITA o režimu NO CONTACT. (Nechci vám brát iluze, ale je to něco jiného než si myslíte, doufáte, že není NUTNÝ TO DĚLAT VŠECHNO, tak jak píšou….ve zkratce - Je to nutný udělat úplně celý a úplně přesně tak, jak v Jako Fénix říkáme. Protože jinak to …prostě nefunguje. A jedna malá “blbost” vás smete zpátky do těch hnusů. A pak se musíte zase hrabat… … no přirovnala bych to asi k tomu, když se po rozsáhlém vyšetřování požáru letadla ukáže, že za tu tragickou havárii může jedno kachní brko ve vrtuli nebo o 1mm vystouplejší šroub, který byl technik línej pořádně dotáhnout, protože by si na to musel dojít pro jiný kus nářadí…. Tak si pojďte poslechnout moje “no contact prohřešky”, nejste v tom sami. Ale to dáme :). https://youtu.be/z0NHfbyEyhk