Na cestách s Petrem Voldánem
12. duben 2021

Poslechněte si podcast: Proč je „dobrý horolezec starý horolezec“? S gratulací za horolezeckou legendou Josefem Rakoncajem

Na cestách s horolezcem Josefem Rakoncajem. Pro mnohé není třeba ke jménu horolezecké legendy dodávat víc. Často unikátními cestami pokořil osm ze čtrnácti osmitisícovek. První na světě vystoupil na druhou nejvyšší horu světa, na "K 2" dvakrát. Poprvé v roce 1983, aby si to zopakoval znovu v roce 1986.

26:59

Na cestách s Petrem Voldánem

Vydává: Český rozhlas

Talkshow Petra Voldána a jeho hostů.

Web

Před pěti dny 32:33

Jitka Ferbrová hledá přístup do jeskyně v horách ve Španělsku, ale z vody má přesto pořád respekt

Na cestách s doktorkou Jitkou Ferbrovou z Lázní Bělohrad. Protože od mládí milovala hory, rozhodla se prý pro studium medicíny, aby se dostala k Horské službě. Nastupovala ale na ARO v Jičíně. Láska k horám ji ale neopustila. Nicméně poté, co si vyzkoušela, jak “chutná” Mont Blanc nebo Matterhorn dobře ví, že i hory chtějí respekt.

Před 2 týdny 33:41

„Je to delší a o to horší cesta, nejen do Peru“. S Lukášem Zajíčkem o putování od Jaroměře do světa

V dalším pokračování pořadu "Na cestách s Petrem Voldánem" jsem si k mikrofonu pozval Lukáše Zajíčka. Není to cestovatel profesionál, od střední školy - dřevařské a nábytkářské průmyslovky - byl jeho život spojený s truhlařinou. Dnes ve spojení s podnikáním. Nicméně cestovatelem je aktivním až vášnivým.

31. říjen 2022 26:57

Brouci v hlavě neurochirurga. Aneb nejen velké entomologické putování po světě s Vladimírem Benešem

Jeden z nejlepších světových neurochirurgů, nesmírně šarmantní (vítěz 26. ročníku ankety Českého rozhlasu), někdy značně přímočarý profesor Vladimír Beneš je mým dalším hostem v pořadu "Na cestách s Petrem Voldánem". A hned musím předeslat, že skoro jedinou spojnicí s jeho náročnou profesí byl v úvodu setkání u rozhlasového mikrofonu můj odkaz na plné znějí jeho titulů.

3. říjen 2022 29:31

Se spisovatelem Arnoštem Vašíčkem nejen za záhadami po celém světě aneb Tajemno najdete snad všude

Označení "záhadolog" nemá rád. Ale jen tak se ho nezbaví. Posuďte sami z malého výčtu obsáhlé tvorby mého hosta u mikrofonu pořadu "Na cestách s Petrem Voldánem" - Setkání s tajemnem, Planeta záhad, Utajený svět, Tajuplné objevy, Muzeum záhad nebo třeba České tajemno.

5. září 2022 28:22

Na lodi po Mekongu s „Vietnamistou“ Zdeňkem Porkertem. Jak přišel k přezdívce Bốc Phét, tedy Kecal?

Cestovatelská talk show pokračuje premiérovým pořadem, jehož hostem je tentokrát na slovo vzatý znalec Vietnamu Zdeněk Porkert. Na internetových sítích je známý jako "Vietnamista". "Kecal" s vazbou na někdejší ČKD Hradec Králové.

29. srpen 2022 33:00

Vyprávění s nádechem dobrodružství i záhad. Návštěva u Lenky Vágnerové jako nakouknutí do Afriky

V dalším pokračovaní talk show Na cestách s Petrem Voldánem vás zvu nejen k poslechu zajímavého vyprávění, ale zároveň na cestu za hostem. S rozhlasovým mikrofonem jsme se vydali do Dvora Králové nad Labem za Lenkou Vágnerovou.

22. srpen 2022 33:16

5 pokusů a 5 zdolaných osmitisícovek aneb Na cestách po světě s horolezcem Janem „Trávou“ Trávníčkem

Bilance horolezce, ale i cestovatele, cyklisty - zkrátka tak trochu dobrodruha Jana Trávníčka je obdivuhodná. Host dalšího pokračování mé talk show "Na cestách" to ale vůbec nemá tak, že by se mu z těch horských velikánů zatočila hlava natolik, aby měl svět "u nohou". Což se leckomu stát může, přece jen jsou to výkony výjimečné.

15. srpen 2022 35:41

Samba je Rio, valčík Vídeň, za čardášem nejlépe do Budapešti, směje se tanečnice Veronika Lálová

Tentokrát hodinku "Na cestách s Petrem Voldánem" protančíme. Budeme putovat světem v rytmu jak samby, což je srdeční záležitost Veroniky Lálové, tak i jiných tanců.

8. srpen 2022 36:34

Z Trutnova do Ostravy a zpátky na hory. „Obcházení republiky“ po hřebenech kopců s Tomášem Jirmanem

Skutečně, především po horách - dokonce po hřebenech, bude další naše společné cestování. V pokračování talk show “Na cestách s Petrem Voldánem” jsme se vydali s mikrofonem za rodákem z Trutnova, dnes ale už na severní Moravě “zakořeněným” hercem Národního divadla moravskoslezského v Ostravě Tomášem Jirmanem.

1. srpen 2022 38:46

Má náš „turek“ něco společného s Tureckem? Putování po celém světě s pražičem kávy Jiřím Sýkorou

Tentokrát budu cestovat s Jiřím Sýkorou. Ten v Pardubicích pokračuje v rodinné tradici pražení kávy. Tak se vydáme hned do několika světadílů. Cílem budou kávovníkové plantáže, kde si prodejci kávy přímo na místě vybírají z různých druhů tu správnou, pro jejich zákazníky nechutnější.