9. leden 2022

Poslechněte si podcast: Proč gorilí samci milují blondýnky a sloni nesnášejí lidi se sluchátky? Omeletky Haliny Pawlowské

Dnešní Omeletky budou divoké. Řeč bude o divokých dobrodružstvích s divokými zvířaty, o dalekých cestách a zoologických zahradách.

23:30

Omeletky

Vydává: Český rozhlas

Víkendová popoolední show s Halinou Pawlowskou. Pořad, který chutná.

Web

Před třemi dny 27:39

Od dvaceti let tuším, že štíhlá nebudu. Omeletky s Halinou Pawlowskou

Náplní dnešních Omeletek na Dvojce není sýr, žampiony ani špenát, ale móda a touha se líbit.

Před čtyřmi dny 29:01

„Děti zrají zběsilou rychlostí.“ Omeletky Haliny Pawlowské

Náplní dnešních Omelek bude zralost a zrání. Můj manžel mi jednou řekl, že když slyší slova zralá žena, tak ho jako první napadne sýr, u kterého je nejvyšší čas ho zkonzumovat. Zrát mohou vztahy i děti. Vašek Šanda nabídne filmy pro zralé ženy a muže. Halina Pawlowská přečte povídku Výhody a nevýhody starého muže a prozradí dva recepty, na papriky plněné balkánským sýrem a jahodové cappuccino.

Před týdnem 24:11

Jídlo a shopping, to je můj doping. Omeletky plné pokušení s Halinou Pawlowskou

Pokušení bývají lákavá. V realitě se ale řeší velmi obtížně. Čert totiž nikdy nespí a vytrvale klade nástrahy. Jak odolává pokušení Halina Pawlowská, prozradí v dnešních Omeletkách na Dvojce.

Před týdnem 24:03

Paříž mám ráda, i když jsem si tam přetrhla achilovku. Omeletky Haliny Pawlowské

Omeletky jsou dnes naplněné zážitky z dovolené. Halina Pawlowská pokřtila knížku ‚Zájezd snů‘, a její kamarádi jí na pohlednice s knižní obálkou napsali své cestovatelské zážitky. Na dovolenou zavzpomínala Iva Hüttnerová, Světlana Nálepková nebo Jakub Kohák. V Omeletkách ještě uslyšíte povídku Dana Pazdírka Montiho čardáš a Halina Pawlowská přidá recept na sněhové plovoucí ostrovy se šodó.

Před 2 týdny 22:42

Dodnes mám z šašků hrůzu. Největší ale z těch mimo manéž. Omeletky s Halinou Pawlowskou

Halina Pawlowská neměla cirkusy příliš v oblibě už jako dítě. Na setkání s opičákem Fandou ale nikdy nezapomene. Poslechněte si dnešní Omeletky s cirkusovou náplní.

Před 2 týdny 24:11

Na tabuli mě vítali jako nejlepší moderku, další den nabízeli kančí guláš. Omeletky Haliny Pawlowské

Náplní Omeletek je dnes poslání. Můj tatínek byl například přesvědčen, že posláním ženy je mít dlouhé vlasy a že posláním jeho ženy je mu oddaně sloužit. Poslání může být i umělecké, jednou mi v malém městě postavili slavobránu. Také o učitelích se říká, že nemají povolání, ale poslání. Od Haliny Pawlowské uslyšíte povídku Strach, co stojí za to. A přidá i recept na telecí řízečky s gratinovanou mozzarellou.

Před 3 týdny 21:12

Exotiku mám moc ráda. Až na ananas, kiwi a vzteklé opice. Omeletky s Halinou Pawlowskou

Halina Pawlowská navštívila 18 zemí. Na svých cestách si dvakrát zranila levou nohu, dvakrát pravou, dvakrát si přetrhla šlachu, vykloubila rameno, vykroutila plotýnky a vyrazila zub. „Skoro všude na cestách jsem ale byla šťastná,“ svěřuje se v dnešních Omeletkách věnovaných exotice.

Před 3 týdny 24:10

Halina Pawlowská: "Mám k lázním vřelý vztah, protože jsem byla počata v piešťanském bahně."

Omeletky dnes zamíří do lázní. Tam si jezdíme odpočinout, zkrásnět, léčit, prožít lázeňskou lásku. Halina Pawlowská prozradí svůj zážitek z termálního jezírka, přečte dopisy posluchačů a svoji povídku s názvem Velmi speciální milostný dopis z lázeňského městečka. Přidá i recept na jarní zeleninovou polévku.

29. květen 2022 24:08

Pojem globalizace jsem pochopila až v šatně OSN. Omeletky o důvěře s Halinou Pawlowskou

„Důvěra je všude ve světě omezená, ale nedůvěra nezná hranic,“ říká Halina Pawlowská ke svému zážitku ze sídla OSN, který ji inspiroval k dnešním Omeletkám s tématem důvěra.

28. květen 2022 26:11

Večírek se zabíjačkou přináší řadu nástrah, třeba prejt ve výstřihu. Omeletky Haliny Pawlowské

Omeletky jsou dnes věnované oslavám všeho druhu. "Vím na sto procent, že jedním z nejdůležitějších programů je jídlo," prohlásila Halina Pawlowská. Prozradí, jaké nástrahy čekají na akcích, kde se konzumuje zabíjačka, a jak její syn 'zabodoval' na večírku. V Omeletkách uslyšíte povídku Na čumendu, kterou napsal posluchač Jiří Čutka. Halina Pawlowská přidá svoji povídku Nenechte se otrávit a prozradí recept na masové koule.