• Podcasty
  • JAKO FÉNIX - Toxické vztahy a manipulace
3. září 2021

Poslechněte si podcast: PROČ? A když se k sobě vrátíme...změní se? 3. Část

Závěr naší trilogie na téma úplně klasického narcistického vztahu. Rozchody...Návraty...Neuděl/a jsem chybu?... Třeba se změní...Znáte to? Poslechněte si náš podcast.

38:07

JAKO FÉNIX - Toxické vztahy a manipulace

Vydává: Kamila Kmecová

www.jakofenix.cz Jak se dostat z emocionální i materiální závislosti na patologickém manipulátorovi, přenastavit svoje vnitřní nastavení, která nás k němu táhnou, a začít žít svůj vlastní NEW LIFE.

Web

Včera 19:13

Narcistická zranění, sebelitovačka a iracionální "strach"

Zranění způsobená narcistou opravdu nejsou nic příjemného a zasahují hluboko do duše. O tom žádná … Ale jak spolu dohromady souvisejí stagnování na místě po zkušenostech s narcistou, neschopnost dívat se dopředu, zůstávání “radši a spokojeně” single, iracionální “strachy, že …” a téměř obsedantní obírání se tím, co bylo?

Před pěti dny 21:11

Narcista, slova a falešná realita

Narcista vytváří falešnou realitu … to je celkem známý fakt … Ovšem JAK taková FALEŠNÁ REALITA VZNIKÁ? A jak to, že takovýmhle kouzelným způsobem FUNGUJE? Že se do ní tak dokonale zamotáme a že se v ní tak beznadějně ztratíme? A jak souvisí s dalším provařeným faktem, že narcista je mistrem slova? A taky jak se v ní ZORIENTOVAT? A jak z ní ZASE VEN zpátky do REÁLNÉHO SVĚTA? O tom všem si povídáme v dnešním podcastu ;-)

Před šesti dny 15:14

“A když mám pocit, že se lovebombing v mým případě nekonal …?”

“A když mám pocit, že se lovebombing v mým případě nekonal …?” Ale KONAL !!! 😉😊 Jenom mohl mít ve vašem úplně jinou podobu, než je klasicky líčená a zobrazovaná. O tom, * jaké jsou skutečné principy a cíle fáze love bombingu, * proč se pokaždé projevuje trochu nebo dokonce úplně jinak, než je typicky vyobrazováno, a * jak s největší pravděpodobností vypadal ten váš, kterého a proč jste si možná ani nevšimli, že proběhl o tom všem si povídáme v dnešním podcastu 😉

Před šesti dny 22:41

Jak vybrat advokáta proti narcistovi?

Výběr vhodného advokáta je v procesu zbavení se narcisty ze svého života naprosto zásadní krok. Kterým se dá hodně získat … nebo si udělat ze života ještě větší peklo … Na co je potřeba si při takovém výběru dát pozor a jakým způsobem při výběru postupovat, abyste si nenaběhli jenom na ještě další vidle v řadě, o tom si povídáme v dnešním podcastu 😉

Před týdnem 35:01

"Dělám vlastně všechno, jenom ..."

“Poznej svého nepřítele”, praví staré úsloví … a NARCISTA opravdu JE váš NEPŘÍTEL. I když aktuálně v roli někoho z vašich “blízkých”. A jediný způsob, jak ho ze svého života opravdu dostat ven a jak se vymanit z jeho ničícího vlivu, je PŘESTAT USPOKOJOVAT jeho POTŘEBY. A to tak, že ÚPLNĚ. A přesto, že informací o narcistech se dá obecně poměrně dost, stále opakujeme tytéž chyby, které z nás dělají stále fungující a cenné zdroje k narcistovu uspokojení. O tom, kde jsou ta slabá místa a “díry ve vědru”, kudy nám celé naše snažení uniká mezi prsty, si povídáme v dnešním videu. A pro ty z vás, kteří už toho mají opravdu DOST a chtějí opravdu SKONČIT a přestat dělat svým narcistům kafemašinu, kde jenom zase znovu zmáčkne čudlík a mašinka začne dodávat - pro ty tady mám do dnešní půlnoci (tj. do 6.8.2022 23:59 přesně) VŠECHNY POTŘEBNÉ ZBRANĚ v jednom balíku ;-) … ZÁCHRAŇÁK, ODZBROJOVÁK i DVACÍTKU pohromadě za POLOVIČNÍ CENU než je ta obvyklá :-) … najdete je na https://1url.cz/QrKIe [https://1url.cz/QrKIe] a můžete rovnou začít ;-)

Před týdnem 39:01

Proč mi to nejde a nemůžu se hnout z místa?

Komunikujete s narcistou, ale prostě vám to pořád nějak nejde. Dokonce možná i používáte ZÁCHRAŇÁK, ale pořád ty jeho/její reakce neodpovídají vašemu očekávání … V dnešním videu si proto povídáme o základní, osudový, ale přesto se dokolečka opakující chybě, která se v komunikaci s narcisty donekonečna opakuje. A pokud se chronicky točíte v toxických vztazích, tak ji dost možná ve své komunikaci a svých životech celkově opakujete i vy. Přesto se jí dá zbavit. A to dokonce i poměrně dost jednoduše … stačí ji jenom VIDĚT 😉 Plus - slíbenej link na tu 50% AKCI, co poběží do 6.8.2022 23:59 😃😉  trojkombinace ZÁCHRAŇÁK + ODZBROJOVÁK + DVACÍTKA tady:  https://1url.cz/QrKIe

Před týdnem 29:09

Nejsem dost dobrej - díl 3

“jsem takovej a takovej, to je prostě fakt … takže …” Tuhle větu - v různých alternativách slova “takovej” - jsem ve svým životě a praxi slyšela tolikrát, že si nějaký číslo ani netroufám odhadovat. Sebe nevyjímaje. A nikdy ty alternativy slova “takovej” nebyly lichotivý … tudíž, celkem logicky, za slovem “takže” následovalo taky něco nelichotivýho … nebo něco, co nejde, protože “jsem takovej” … Stálo mě to desítky let boje. Boje se všema “svejma nedostatkama”. Marnýho boje. Kterej se nedal nijak dohonit. Boje ve snaze “s nima něco udělat”. Nějak “to” zlepšit, vymakat, eliminovat, zneškodnit nebo aspoň “to” nějak neutralizovat, aby to nebylo tak hrozně hrozný … nebo to aspoň nebylo tak hrozně vidět … Než mě napadla ta zásadní, stěžejní otázka, která mi VÁŽNĚ změnila komplet celej život: “... a ODKUD TO VLASTNĚ VÍM, že jsem právě TAKOVÁHLE?” V dnešním třetím dílu povídání na téma “Nejsem dost dobrej” se proto speciálně podíváme směrem, kterým to není příliš obvyklý se v téhle souvislosti dívat - na SKUTEČNÉ ZDROJE našeho “vlastního” sebenázoru ;-)

Před týdnem 31:35

Nejsem dost dobrej - díl 2

V knihovně plníte už druhej regál knížkama na téma “jak se zlepšit” … to je vlastně jedno, v čem … nejlíp tak ve všem … Na youtube hledáte jeden návod za druhým … na cokoli … jak to dělat (ostatní dělají) líp, než to děláte vy … než to umíte vy … Sledujete lidi kolem sebe … všichni, z nějakýho důvodu, vypadají, že jsou na tom líp než vy … Sledujete svoje vzory na sociálních sítích … fandíte jim, prožíváte v duchu s nimi jejich (mnohem lepší, kvalitnější, naplněnější, aktivnější, zářivější, šťastnější) životy … … ale v hloubi duše víte … tam úplně hluboko … víte, že se jim nikdy nemůžete vyrovnat … … že váš život nikdy nebude tak skvělej, jako ten jejich … … že jsou zkrátka pořád lepší … A makáte na sobě … nejste přece žádní poraženci … makáte na sobě do úmoru … Na svým sebevědomí … na svojí sebejistotě … na svojí (sebe)hodnotě … na svým vzhledu … na svým životním stylu … na svojí kariéře … na svých vztazích … na svojí rodině … na tom, abyste se konečně mohli začít mít rádi abyste měli za co se mít rádi abyste se konečně SMĚLI mít rádi Jak to s těmihle pocity SKUTEČNĚ je a jaká se kolem nich točí a v čem leží jejich FALEŠNÁ REALITA (a taky kudy vede cesta z nich OPRAVDU VEN) - o tom si povídáme v dnešním druhém dílu série na téma “NEJSEM DOST DOBREJ” :-)

Před 2 týdny 23:01

Nejsem dost dobrej - díl 1

“... až zhubnu na … kilo, tak …” “... abych …, tak na to potřebuju napřed …, a pak …” “... taky bych chtěl … jako (doplňte si, kdo) … jenže to nejde, protože …” “... bojím se, že když …” “... tohle já nezvládnu …” “... tohle mu fakt závidím …” ale taky “... v tomhle je fakt nemožná …” “... měla by něco udělat s (račte si doplnit) … to já bych takhle teda …” “... ten její manžel/práce/děti/ … fakt hrozný …” ale taky “... je mi úplně jedno, co si o mně myslej … jsem se už naučila, že je mi to volný …” “... nenechám se posuzovat (idiotama) …” “... už jsem úplně v pohodě …” “... už se soustředim jenom na pozitivní věci … už nechci nic negativního ve svým životě …” “... žádnýho chlapa už nechci … je lepší bejt sama, než …” neboli - MÁTE MINDRÁK a DONEKONEČNA SE OTÁČÍTE V TOXICKÝCH VZTAZÍCH? Opticky to vypadá, že tyhle dvě věci spolu nesouvisí. Nebo nemusejí nutně souviset … OPAK JE PRAVDOU. Pokud se dokolečka otáčíte v toxických vztazích a nejste schopni se z nich vymotat, tak tyhle dvě věci spolu souvisejí. A to naprosto PŘÍMO a OBOUSTRANNĚ. Jedno bez druhého ani ránu. Jak spolu tyhle dvě věci souvisejí? Odkud se takový mindrák bere a kde vzniká? Proč se ho nejde jen tak zbavit? Jak se ho naopak lze zbavit? Jakým způsobem souvisí s cestou ven z toxických vztahů? A jak tu cestu konečně začít? O tom všem v dnešním videu :-)

Před 2 týdny 22:49

Vztah podle seznamu

“Vezměte si papír a napište si na něj, jaký by měl být váš partner nebo partnerka.” … s touhle radou jste se už určitě museli potkat. Píše se v knížkách, je to oblíbená rada na seminářích a v různých kurzech… A možná jste si i takový seznam napsali. A když ne na papír, tak ho možná máte v hlavě, připisujete na něj a škrtáte a každého potenciálního partnera/partnerku podle něj posuzujete… a v drtivé většině případů si vyhodnotíte, že zrovna tenhle člověk úplně nesedí…něco mu chybí nebo přebejvá… Když totiž máte tendence vytvářet podobné seznamy, tak nehledáte člověka, se kterým se chcete navzájem milovat, cítit se s ním dobře, v bezpečí a prožívat společně život… ale hledáte někoho, kdo zalepí/zakryje/doplní vaše vlastní vnitřní mindráky a pocity méněcennosti, kterých se vám nedaří nijak zbavit. Kamča ve videu mluví o tom, co z takových seznamů potom vychází. A proč jsou další past, do které se můžete snadno zachytit, když “už jenom chcete najít toho normálního chlapa nebo ženskou”.