Dopolední Region
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Pro Šárku Petrášovou se práce v sociálních službách stala srdeční záležitostí

Šárka Petrášová původně chtěla pracovat ve zdravotnictví v oboru ergoterapie. Vždy ale měla blízko také k výtvarným činnostem, a tak ještě na studiích přijala místo vedoucího terapeutické tvůrčí dílny ve společnosti POHODA. Nakonec jí práce v sociálních službách natolik oslovila, že ve společnosti POHODA zůstala už 14 let a dnes tu působí jako vedoucí sociálních služeb.

03:13

Dopolední Region

Vydává: Český rozhlas

Dopolední magazín o zdraví, módě, bydlení a cestování.

Web

Včera 03:18

Skleněné negativy zachytily život v Rožmitále před 100 lety. Najdete na nich i první automobily

Pracovníci Podbrdského muzea v Rožmitále pod Třemšínem sestavují databázi historických negativů a fotografií. Na snímcích, z nichž některé pocházejí z předminulého století, objevili i místa a stavby, které dnes už neexistují. Do detektivního pátrání po tom, co je na snímcích, chtějí zapojit i veřejnost.

Před dvěma dny 03:28

Chystáte se zdobit vajíčka? U zdobení kraslic si skvěle odpočinete

Monika Schiszmanová z Heřmaniček u Sedlčan tráví večery zdobením kraslic. Vyzkoušela snad všechny možné techniky. Lidová tvorba a kraslice ji okouzlily už v dětství. Od té doby jich nazdobila desítky tisíc.

Před třemi dny 03:29

Když je jeden smutnej, tak se sveze na motorce a je mu líp, říká Arnošt Nezmeškal

Národní technické muzeum v Praze a jeho dopravní halu navštívil poprvé v první třídě. Se spolužáky ze základní školy z Habrů na Vysočině. „Vím, jak jsem se bál tady na galeriích, a že mě pár auťáků zaujalo. Dodneška si pamatuju žraločí tlamu závodního Mercedesu z roku 1938-39. Pro mě to byl tenkrát velikej zážitek.“

Před šesti dny 03:09

Pro Pavla Eclera je místo kastelána zámku Veltrusy životní výzva

Zámek Veltrusy byl v roce 2002 zcela poškozen povodněmi. Jeho postupná renovace byla skutečnou výzvou a to zaujalo tehdejšího kastelána zámku Bučovice, Pavla Eclera. Právě v Bučovicích získal pověst krizového manažera. Své schopnosti uplatnil při celkové renovaci veltruského zámeckého areálu. Dnes si k zámku vytvořil až osobní vztah.

Před týdnem 02:17

Propadl jsem kouzlu starých tisků, říká majitel 25 výtisků Hájkovy Kroniky České Petr Bílek

Přibližně 600stránková Kronika Česká Václava Hájka z Libočan spatřila světlo světa poprvé před 480 lety. Od té doby vyšly desítky dalších vydání. Část z nich má ve sbírce Petr Bílek a právě teď je vystavuje v rakovnickém Muzeu Tomáše Garrigua Masaryka.

Před týdnem 05:31

TIPY NA VÍKEND: Jarní zemědělec v Lysé nad Labem nebo oslavy sv. Prokopa na Sázavě

Užijte si víkend s našimi tipy na zajímavé akce.

Před týdnem 03:28

Knedlíkárna v Kosově Hoře sází na jednoduchost. Ty nejlepší recepty vymyslely už naše babičky

Jak uvařit dobrý knedlík? Šárka Stehlíková z Knedlíkárny nedaleko Sedlčan říká, že v jednoduchosti je síla. Není potřeba nic vymýšlet, naše babičky ty nejlepší postupy vymyslely už dávno. Za úspěchem knedlíků z Kosovy Hory jsou zkušené kuchařky, poctivá ruční práce a kvalitní suroviny.

Před týdnem 03:25

Běla Papežová plete už téměř 90 let. Její výrobky dělají radost dětem i dalším babičkám

Paní Běla Papežová za tři roky oslaví 100. narozeniny. Její děti už jsou v důchodu. Ona sama má ale energie na rozdávání. Smutky zahání prací pro druhé. Spolu s dalšími babičkami z kolínského SeniorCentra SeneCura plete dárky, které pomáhají ostatním.

Před týdnem 03:17

Místo, kde se historie snoubí s vinařstvím. V Klučově u bývalého hradiště roste vinná réva

Chtěli byste spojit výlet do míst, kde se psala historie, s ochutnáváním vína? Nemusíte jezdit až na Moravu, stačí dorazit do středočeského Klučova. Rodinné vinařství, které na Českobrodsku funguje od roku 2017, působí v místech, kde se vinná réva pěstovala už v dobách Karla IV.

Před týdnem 06:27

TIPY NA VÍKEND: Jaro na vsi v Přerově nad Labem nebo jarní jarmark v Ratajích nad Sázavou

Užijte si víkend s našimi tipy na zajímavé akce.