Host ve studiu
4. leden 2023

Poslechněte si podcast: Pro Pavlu Štěpánovou je Japonsko zemí neuvěřitelných paradoxů, skvělých lidí a nádherné přírody

Pavla Štěpánová vás vezme do Japonska, protože právě o této kouzelné Zemi vycházejícího slunce, toho ví opravdu hodně. Představí vám tuto zemi trošku z jiného úhlu pohledu. Spoustu lidí má strach, jak by to tam zvládli. Ona ale chce ukázat, že není čeho se bát, že cestovat po Japonsku je velice snadné a příjemné.

09:40

Host ve studiu

Vydává: Český rozhlas

Od pondělí do pátku vysíláme v 8:35 zajímavé povídání s atraktivním hostem.

Web

Dnes 10:09

20 let mám za sebou a 4 roky před sebou. A pořád mě to baví, usmívá se dlouholetý starosta Smiřic

Pozveme vás do Smiřic, kde se na jaře odehraje letos už jubilejní 20. ročník festivalu Smiřické svátky hudby. Prodej vstupenek je v plném proudu. A také ve Smiřicích na podzim po volbách začalo další funkční období pro dlouholetého starostu Luboše Tuzara, kterého vítám ve studiu.

Před třemi dny 10:30

Inspiraci nachází písničkářka Andrea Šulcová v každodenním životě: Hudba má prostě pozitivní vibraci

Písničkářka Andrea Šulcová, původem z Náchoda, působila jako flétnistka hlavně v populární a jazzové hudbě. Flétnu studovala na hudební konzervatoři nejen v Praze, ale i v rakouském Grazu. Jako šestnáctiletá holka zpívala vokály i Pavlu Bobkovi, a před pár lety se vydala na sólovou dráhu se svými autorskými písničkami.

Před čtyřmi dny 10:42

Studentka Anna Vitvarová procestovala kus světa a poznala skvělé lidi. Ale vždy se ráda vrací domů

Pojďme cestovat po světě. Představíme vám studentku Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové Annu Vitvarovou, která využívá, stejně jako mnoho dalších studentů, příležitosti a možnosti hradecké univerzity studovat a žít v odlišném prostředí a přitom poznávat lidi nejenom z Evropy.

Před pěti dny 04:19

Doporučuji lidem, udělat si kalendář svého života. Je to osvěžující, říká skladatel Jiří Vondráček

Skladatel, muzikant a režisér Jiří Vondráček, rodák z východočeských Slatiňan, natáčí v Českém rozhlase Hradec Králové pořad Desky, pásky, vzpomínky, který uslyšíte ve vysílání vždy v pátek po 18. hodině. Moderátora Karla Sladkého zajímalo, jaká to pro něj byla výzva, čemu se v současné době věnuje a jak vzpomíná na svou pěveckou dráhu.

Před pěti dny 09:36

Jičín v dějinách a plno otazníků. 470 stran komiksu ukazuje nejrůznější příběhy a pověsti Jičínska

Je hodně způsobů, jak vzbudit u dětí zájem o dějiny a historii jejich města. Na jeden krásný přišli v Regionálním muzeu a galerii v Jičíně, kde vymysleli úžasnou komiksovou knížku. Ke spolupráci přizvali malíře Matyáše Proška.

Před šesti dny 10:40

Byl jsem povýšen na řidiče pana prezidenta a bál jsem se, abych ho nevyklopil, usmívá se Jan Birke

Nedávno se v Náchodě konalo setkání dvou prezidentů, český prezident Miloš Zeman se tam potkal se svým polským protějškem Andrzejem Dudou. Pro město Náchod to byla událost opravdu ohromného významu. O tom všem si teď můžeme popovídat s náchodským starostou Janem Birke, na jehož pozvání prezident Zeman také do Náchoda přijel.

Před týdnem 11:25

Burza filantropie propojuje ty, kteří mají chuť si navzájem pomáhat. Vznikají trvalá přátelství

V Královéhradeckém kraji se v říjnu uskuteční Burza filantropie, při které mohou neziskové organizace a sociální podniky z regionu získat podporu od firem a veřejné správy. Je to velmi chytrý a šikovný nápad na to, jak podpořit neziskový sektor.

Před týdnem 10:31

Natálka se narodila do lyžařské kolébky. Pod vedením mamky teď získala tři zlata na dětské olympiádě

Na horách se koná spousta krásných sportovních akcí a jednou z nich byla i zimní Olympiáda dětí a mládeže, která včera skončila. O medaile se bojovalo v Trutnově, v Nové Pace, ale i v horských střediscích, ve Vrchlabí a ve Špindlerově Mlýně. Právě tam se představily naše mladé naděje v alpských disciplínách.

Před týdnem 10:14

Prokleté hory, které jsou ovšem nádherné. Dobrodružství s historickými jasankami na divokém Balkáně

Čeká nás cesta na Balkán. Ovšem na starých lyžích jasankách a v dobovém retro oblečení. Podnikli ji dobrodruzi z Orlických hor Michal Martinek a Zdeněk Friml, dva parťáci, kteří staré lyže nejen vyrábějí, ale také na nich jezdí. V Orlických horách také pravidelně pořádají Mistrovství České republiky v jízdě na historických lyžích.

Před týdnem 10:43

Police nad Metují propojuje úžasnou krajinu se srdečností obyvatel, říká starosta města Jiří Škop

Zavedeme vás do Police nad Metují, krásného, půvabného města na Náchodsku. V létě se tam jezdí hodně na kole, protože okolí Police je jako stvořené pro cyklistiku. Nedaleko jsou Broumovské stěny, takže se tam daří i horolezectví. A přímo v centru Police nad Metují se už více než 100 let vyrábí světoznámá stavebnice Merkur.