• Podcasty
  • Zprávy Českého rozhlasu Region
Zprávy Českého rozhlasu Region
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Přízemí Staroměstské radnice po rekonstrukci. Otevřený je i průchod do Mikulášské ulice

Jestli se chystáte na procházku centrem Prahy, můžete nově zajít do opravených prostor Staroměstské radnice. Tam je nejen nové infocentrum a první obchod s oficiálními pražskými suvenýry. Projít můžete po víc než sto letech i obnoveným kamenným průchodem. A v budoucnu chce město zpřístupnit také historické podzemí.

01:52

Zprávy Českého rozhlasu Region

Vydává: Český rozhlas

Aktuální zprávy ze středních Čech.

Web

Včera 02:46

Praha 2 zve na vinobraní do Grébovky. Bude ve znamení filmu

Vinobraní na Grébovce se ponese ve znamení filmu. Parky a ulice Prahy 2 totiž filmaři rádi využívají jako kulisy. Součástí vinobraní proto bude i promítání filmu Na střeše, který se natáčel právě v této městské části.

Před dvěma dny 01:56

Miniaturní repliku Karlova mostu v Dobříši rozebírají stavbaři po kamenech. Všechny musí očíslovat

Dělníci začali kámen po kameni rozebírat památkově chráněný most přes Pilský potok v Dobříši na Příbramsku. Byl v havarijním stavu. Žulové kvádry odborníci zrestaurují a vrátí zpátky tak, aby si most zachoval svůj původní vzhled. Téměř 200 let stará stavba má 4 oblouky a má být miniaturní replikou Karlova mostu v Praze. U začátku stavebních prací byla i naše reportérka Natalie Máchová.

Před třemi dny 02:22

Vítězné náměstí v pražských Dejvicích zná svou novou podobu. V soutěži uspěl holandsko-český tým

V architektonické soutěži na dostavbu takzvaného 4. kvadrantu Vítězného náměstí v pražských Dejvicích uspěl holandsko-český tým Benthem Crouwel Architects a studio OVA. Podle jejich návrhu by se mělo jedno z nejvýznamnějších pražských náměstí vrátit ke zhruba sto let staré urbanistické koncepci od Antonína Engla.

Před pěti dny 03:23

V Čelákovicích znělo opět houkání parní lokomotivy. Oslavy 150 let železnice si tu užily tisíce lidí

Psalo se 4. října 1873, kdy do Čelákovic přijel úplně první vlak. Po trati Praha – Lysá nad Labem. Právě díky železnici se totiž město i celé okolí začalo tehdy velmi rychle rozvíjet. Čelákovice si tuto velkou událost připomněly v sobotu 16. září. Na slavnostní akci s názvem „150 let železnice v Čelákovicích“ byla i se svým mikrofonem Soňa Jindrová.

Před šesti dny 03:11

Krásné počasí, skvělé víno a dobrá zábava. Mělnické vinobraní nabízí program pro celou rodinu

Historické centrum Mělníka hostí už 84. ročník Mělnického vinobraní. Odpoledne prošel městem průvod s více než stovkou postav v dobových kostýmech. Nechyběla hudba, ani rytíři na koních. Císaře Karla IV. a jeho chot´ Alžbětu Pomořanskou cestou na náměstí vítaly davy lidí.

Před týdnem 01:55

Výroba v kolínské Toyotě se po 4 měsících opět rozběhne. Firma už spustila karosárnu a lakovnu

Výroba v kolínské automobilce Toyota Motor Manufacturing Czech Republic se v pondělí téměř po čtyřech týdnech plně obnoví. Dnes firma spustila výrobu karoserií a lakovnu. Auta se v Kolíně přestala vyrábět 22. srpna, závod tak přijde o 19 dní výroby.

Před týdnem 02:46

Rekonstrukce Hvězdy v Benešově se blíží do finále. Proč v ní začalo hořet, policie ještě stále neví

Brzy to bude rok, co vyhořel v Benešově obchodní dům Hvězda. Nejdřív mluvili statici o demolici, majitel se nakonec rozhodl pro záchranu. Jak práce pokračují a třeba i jakou barvu bude mít fasáda nové Hvězdy zjišťovala reportérka Věra Hájková.

Před týdnem 02:05

Správa železnic chce opravit trať v Mladé Boleslavi. V současné době provádí geologický průzkum

Část železnice mezi stanicemi Mladá Boleslav město a Mladá Boleslav hlavní nádraží povede tunelem. Správa železnic ho postaví při kompletní opravě trati, která má začít v roce 2030. Pomocí 29 vrtů teď zkoumá podloží. V Mladé Boleslavi natáčel reportér Radek Duchoň.

Před týdnem 00:17

U Tlustic na Berounsku havaroval ultralight. Zahynuli dva lidé posádky

Dva muži nepřežili dnešní pád ultralightu v Tlusticích na Berounsku. Záchranáři se je pokoušeli 40 minut oživit. Stroj spadl na zahradu u rodinného domu, na níž nikdo nebyl. ČTK to řekly policejní mluvčí Michaela Richterová a mluvčí středočeské záchranky Monika Nováková.

Před týdnem 01:34

Open air Kbely, hrajem! Program Rádia Praha přilákal do Centrálního parku Kbely pět tisíc lidí

Pestrý, a zdaleka nejen hudební, program Rádia Praha přilákal do Centrálního parku Kbely pět tisíc lidí. Nedělní prosluněné odpoledne a večer si v tamním amfiteátru užili návštěvníci všech generací. Teploty sice dosahovaly až tropických třiceti stupňů, park ale nabízel dostatek míst, kde se schovat ve stínu stromů.