15. únor 2022

Poslechněte si podcast: Příspěvky na bydlení v souvislosti s krachem energetických společností

Gabriely Petříkové a Marka Maleňáka z Úřadu práce v Ostravě se budeme ptát na příspěvky na bydlení, a to v souvislosti s krachem energetických společností, kdy se spouta lidí dostala do finančních potíží.

22:23

Poradna

Vydává: Český rozhlas

Odborníci vám poradí, jak v konkrétních situacích postupovat.

Web

Před čtyřmi dny 24:47

Rizika užívání plynových spotřebičů

S Milošem Střelkou z Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje probereme rizika užívání plynových spotřebičů v domácnostech. A také to, jaká preventivní opatření jsou nejúčinější.

Před týdnem 24:16

Neupozorňujte na to, že jste na dovolené. Váš byt se může stát snadnou kořistí zlodějů

Policejní komisař Miroslav Kolátek poradí, jak zabezpečit byt či dům před zloději. Léto je totiž z pohledu policejních statistik dlouhodobě rizikovým obdobím. Obydlí bez dozoru jsou totiž snadnou kořistí.

Před 2 týdny 26:24

Náš jídelníček může obohatit nepřeberná spousta divoce rostoucích plevelů

Čerstvou pažitku, bazalku či rozmarýn používáme při vaření určitě všichni. Ale příroda nám nabízí nepřeberné bohatsví divoce rostoucích plevelů, které mohou obohatit náš jídelníček.

Před 3 týdny 26:22

Kotlíkové dotace. Čtvrtá výzva je zaměřená na domácnosti s nižšími příjmy

Pavel Ballasch a Lucie Hochmanová z moravskoslezského hejtmanství a kotlíkové dotace. Konkrétně bude řeč o čtvrté výzvě zaměřené na domácnosti s nižšími příjmy, které tak mohou získat získat zpět od kraje až 95 % nákladů.

31. květen 2022 25:06

Jak správně pěstovat kaktusy a na co si dát pozor

Kaktusář Otakar Potyka z Orlové poradí, kterak pěstovat nádherné rostliny s ostny. Na co si pěstitelé měli dát pozor a kde se ty nejkrásnější rostliny dají sehnat?

24. květen 2022 23:01

Závislost na hazardu. Jak poznáme, že už jsme na cestě k závislosti a kam až může vést

Hazardní hry jsou spojené s množstvím problémů, které závislost na hazardu přináší. Jak poznáme, že už jsme na cestě k závislosti? Jak takový sílící problém zjistíme u lidí v našem okolí a kam až může vést? Odpovídá psycholog Matouš Bilík z organizace Modrý kříž.

17. květen 2022 24:12

Výchova psa. Jak štěně motivovat a jak najít vzájemné porozumění

Šenovská cvičitelka psů Adriana Slezáková říká, že každý pes je originál. Zaměříme se na letošní štěňata, na jejich stravu i výcvik. Poradíme, jak čtyřnohého kamaráda motivovat a jak najít vzájemné porozumění, aby se pejsek stal součástí a radostí vašeho života.

10. květen 2022 20:22

Fotografování. Zvládnou mobily to, co klasické fotoaparáty?

Poradnu věnujeme fotografování. Jaká technika se dnes nabízí, zvládnou mobilní telefony to, co klasické foťáky a jak se zamyslet nad kompozicí před tím, než zmáčneme spoušť? Ptali jsme se Ivety Mutinové z FotoKlubu Ostrava.

3. květen 2022 25:03

Kapesní krádeže. Jak pracují zloději a na co si dát pozor, abyste se nestali obětí

Tématem jsou kapesní krádeže. Jak a kde nejčastěji zloději pracují, čím krádeže maskují a co je nutné udělat, když už vás někdo obere o peněženku, nebo doklady?

26. duben 2022 29:29

Dědické řízení. Poradíme, jak se vyhnout dramatickým a nečekaným situacím

Dědické řízení bývá sice neoddělitelnou součástí procesu loučení s blízkým zesnulým, ale během procesu, kdy se dělí majetek mezi pozůstalé, vzniká celá řada dramatických a nečekaných situací. Jak se jim vyhnout a případně, jak je co nejdříve vyřešit, poradí advokát Petr Kausta.