Zprávy ze Zlínského kraje
30. leden 2023

Poslechněte si podcast: Případ otravy řeky Bečvy začal projednávat soud, jednání je naplánováno na celý rok

Kauzu otravy řeky Bečvy, při které v září 2020 uhynulo na čtyřicet tun ryb, začal 30. ledna 2023 poprvé projednávat vsetínský soud. Obžalobě čelí společnost Energoaqua z Rožnova pod Radhoštěm na Vsetínsku a její ředitel.

02:16

Zprávy ze Zlínského kraje

Vydává: Český rozhlas

Vše, co byste měli vědět o dění ve Zlínském kraji. Aktuální a ověřené informace vám přinášíme každou hodinu po celý týden.

Web

Včera 00:14

Ve Zlínském kraji bude zrušeno 14 poboček České pošty. Máme pro vás seznam

Česká pošta zveřejnila seznam 300 poboček, které plánuje během letošního roku zrušit. Ve Zlínském kraji je jich 14, 7 z nich je ve vsetínském okrese.

Před třemi dny 01:38

Zbrojovka v Uherském Brodě nechala doma stovky zaměstnanců. Firma šetří, prodává méně v USA

Dvoutýdenní odstávka firmy Colt CZ se v továrně České zbrojovky v Uherském Brodě dotkne stovek zaměstnanců. Informaci Českému rozhlasu potvrdili zaměstnanci firmy i zástupci odborů.

Před třemi dny 03:29

Urgentní příjmy ve Zlíně a ve Vsetíně jsou zahlceny pacienty, ti tam chodí často i s banalitami

Část lidí si urgentní příjmy v nemocnicích ve Zlínském kraji plete s nonstop lékařskou službou a zatěžují tak zdravotní personál banálními problémy, se kterými by měli jít k praktickému lékaři.

Před čtyřmi dny 02:30

U obce Vysoké Pole na Zlínsku vyrostla nová rozhledna, z ní bude možné pozorovat vznik přehrady

Nová rozhledna, ze které je nejen krásný výhled na neporušenou přírodu, ale bude z ní možné sledovat i vznik blízké přehrady, vyrostla u Vysokého Pole na Zlínsku.

Před týdnem 02:36

Zlínská zoo se chystá na příchod chovného sloního samce Jacka, přivítá ho nová ubikace

Zlínská zoo chystá opět novinky, především v chovu slonů. Ti mají k dispozici nové prostory, malý sameček se učí ve škole chovatelů a především – všichni se chystají na příchod nového člena stáda.

Před 2 týdny 02:56

Na cestě z Valašského Meziříčí do Rožnova pod Radhoštěm chystají silničáři přestavbu tří křižovatek

Křižovatky v Zašové, Rožnově pod Radhoštěm a u Stříteže nad Bečvou na Vsetínsku budou bezpečnější. Krajští silničáři ve spolupráci s obcemi a Správou železnic připravují přestavbu tří nebezpečných křižovatek na trase.

Před 2 týdny 02:48

Ze strany firem i uchazečů roste zájem o učební obor knihař a tiskař

Letos přibylo ve Zlínském kraji zájemců o studium na středních školách, stálý zájem je také ale o některé učební obory. Patří mezi ně například obor knihař a tiskař.

Před 2 týdny 00:17

Zlínská radnice zvýší o zhruba 50 milionů platbu za veřejnou dopravu ve městě

Zlín musí navýšit kompenzace Dopravní společnosti Zlín - Otrokovice za provoz městské hromadné dopravy. Radní schválili zvýšení o zhruba padesát milionů korun.

Před 2 týdny 02:29

Společnost PSG prodává svůj podíl ve zlínském hokeji, zájem má firma Dakos z Blanenska

Ve zlínském hokejovém klubu se chystají další změny. V pozici hlavního partnera skončí firma PSG, která taky prodává svůj desetiprocentní podíl v klubu.

Před 2 týdny 03:17

Pole ozimých obilovin na Kroměřížsku devastují tisíce hrabošů

Zemědělci na Kroměřížsku očekávají velké ztráty na úrodě kvůli přemnožení hrabošů. Plošné hubení škůdců je pro ně kvůli výskytu chráněných živočichů nedostupné. Místní zemědělce postihla podobná kalamita před čtyřmi lety.