Přímák
Epizoda 317. říjen 2022

Poslechněte si podcast: PŘÍMÁK: Stát hodil mládežnický sport přes palubu, kritizuje Barák starší

Fungování prestižních fotbalových akademií ve světě je jedním z ústředních témat Přímáku na Sport.cz, jehož hosty jsou Antonín Barák starší a redaktor Martin Mls. A řeč přichází také na související téma financování sportu v Česku. „Jsem trošku pesimista, když jsem zase viděl návrhy škrtů v rozpočtu v těch kapitolách peněz, které mají směřovat do sportu... asi jsme trošku zaspali,“ mrzí Mlse, nového člena redakce Sport.cz.

01:00:48

Přímák

Vydává: Sport.cz

Pořad Přímák, který se na Sport.cz věnuje aktuálnímu dění ve fotbale.

Web

Epizoda 71Před třemi dny 49:42

PŘÍMÁK: Přestupové léto bude žhavé. Vitíka prodá Sparta za sto milionů, v kurzu bude Jurečka i Řezníček

Pořádně žhavé léto. Fotbalová Fortuna liga sice má za sebou poslední kolo nadstavby, na klid zbraní ale zapomeňte. I během pauzy se dají čekat velké věci, mluví se o celé řadě přestupů, kdy mohou létat vzduchem stovky milionů. „Sparta by třeba mohla prodat stopera Vitíka, klidně za sto milionů. V Turecku už se píše o zájmu o Jurečku ze Slavie. A myslím, že zájem v lize bude i o brněnského Kubu Řezníčka,“ jmenuje bývalý fotbalista Zdeněk Folprecht v pořadu Přímák nejžhavější přestupové „zboží“ léta.

Epizoda 70Před týdnem 01:02:10

PŘÍMÁK: Zasloužený titul Sparty, míní Rajnoch. Křetínský v kabině sudích se ale s týmem potáhne

Devět let čekala fotbalová Sparta na mistrovské vavříny. Remíza na půdě Slovácka odstartovala Letenské oslavy, borci v rudých dresech za sebou definitivně nechali druhou Slavii a třetí Plzeň už ztrácí na mistra dvacet bodů. „Věřím, že titul je správných rukou. Výkony třeba nebyly nejkrásnější, Sparta ale dvacet zápasů neprohrála, překonala řadu problémů a zaslouženě může slavit,“ míní v pořadu Přímák Jan Rajnoch, bývalý ligový fotbalista a odchovanec Letenských. „Slavia venku ztrácela body, Plzeň dokonce i doma, takže když si vezmeme sérii Sparty, tak si titul zaslouží,“ dodává Jiří Lizec, redaktor Sport.cz.

Epizoda 69Před týdnem 51:55

PŘÍMÁK: Sparta si titul utéct nenechá, slavit bude už na Slovácku

Sparťanská mistrovská radost prý vypukne v Uherském Hradišti v úterý večer. Bývalý trenér Letenských Zdeněk Ščasný ve fotbalovém pořadu Přímák naznačil, že lídr ligy uhraje i v oslabené sestavě na půdě Slovácka potřebný bod. „Titulová tajenka se vyřeší, minimálně remízu Sparta udělá a bude slavit,“ míní expert ve studiu Sport.cz. Oslavy prvního sparťanského mistrovského titulu od roku 2014 čeká v úterý i fotbalový redaktor Sport.cz Jiří Lizec. „Sparta proti Slovácku uhraje remízu,“ tuší.

Epizoda 68Před 2 týdny 01:00:47

PŘÍMÁK: Sparta přijde o dvě velké opory, tuší Mikolanda. První je prý na řadě Kovář

Přiznává chybu. V lednu viděl fotbalový expert Petr Mikolanda Spartu na třetím místě a teď jen zírá, kam se Letenští na jaře posunuli. „Čekal jsem, že se zlepší, ale ne, že bude hrát o titul. Nenapadlo mě, že Plzeň se Slavií ztratí tolik bodů, teď už to mají Letenští ve svých nohách,“ vykládá v pořadu Přímák. Slova chvály má pro útočníka Jana Kuchtu i brankáře Matěje Kováře. „Pokud bude Sparta hrát dobrý fotbal v základní skupině evropských pohárů, tak Kuchtu nejpozději za rok v létě někdo koupí,“ tvrdí Mikolanda a počítá i s brzkým návratem mladého gólmana na Ostrovy.

Epizoda 67Před 3 týdny 55:04

PŘÍMÁK: Vyhrocená bitva o titul graduje. Slavia je na tom mentálně lépe, tvrdí bývalý sparťan

Bitva Sparty se Slavií ve fotbalové Fortuna lize spěje do finiše. Letenští vedou tabulku o dva body, mají k dobru i výhodu lepšího umístění po základní části nejvyšší soutěže, pro Slavii pak ale hraje roli lepší současná forma a mentální síla týmu spojená se zkušenostmi z bitev o titul z minulých let. Bývalý útočník Sparty či skaut švýcarské Basileje Vratislav Lokvenc to řekl v pořadu Přímák na Sport.cz. „Sparta cítí, že je blízko, a to napětí ji může svazovat. Slavia je mentálně připravenější. Věří si a ví, že dvoubodová ztráta nic neznamená, půjde na Letné za vítězstvím," tuší, že nejvyšší soutěž čeká hodně dramatická koncovka.

Epizoda 662. květen 2023 54:48

PŘÍMÁK: Zákrok na Kuchtu? Jestli to rozhodčí viděl, tak má asi nadpřirozené schopnosti, myslí si bývalý sudí

Hned několik sporných momentů přineslo nedělní utkání mezi Spartou a Libercem, ze kterého po dvou pokutových kopech v infarktovém závěru duelu vyšli Letenští jako vítězové (3:1). K oběma diskutovaným penaltám se vyjádřil v pořadu Přímák webu Sport.cz zkušený bývalý rozhodčí Karel Hrubeš.

Epizoda 6524. duben 2023 50:31

PŘÍMÁK: Ve Spartě jako v bavlnce. Karabcovi by podle bývalého gólmana trochu diskomfortu neuškodilo

Dostal příležitost místo zraněného Tomáše Čvančary a měl tak ideální možnost se předvést. Sparta v duelu na Slovácku (1:1) nasadila na pravou stranu útočného trojzubce talentovaného Adama Karabce, jenž na jaře sbírá minuty spíše sporadicky. Devatenáctiletý talent navíc v Uherském Hradišti příliš nepřesvědčil. „Já mám s Karabcem problém už od začátku. Když nastoupil, říkal jsem si, co tam ten kluk bude hrát,“ řekl v pořadu Přímák webu Sport.cz legendární gólman Sparty Jaromír Blažek.

Epizoda 6417. duben 2023 56:23

PŘÍMÁK: Derby na Spartě bylo lepší než šlágr ve Francii. Experti z ciziny Letné prý ale nadšení nebyli

Atmosféra, nasazení, férovost. Samé superlativy. Takový zápas, jakým bylo derby Sparty se Slavií v Česku dlouho nebyl k vidění. Sparťanská legenda Ivan Hašek neskrývala nadšení, derby na Letné podle něj převýšilo utkání o první místo ve francouzské lize, které viděl vzápětí. „Zápas ve Francii mě nenadchnul, na Spartě to byla lepší pokoukaná. Tam napětí viselo ve vzduchu," tvrdí bývalý reprezentant v pořadu Přímák. Euforii o tom, jak bylo derby S skvělé, brzdí vyjádření zahraničních expertů. „Myslel jsem, že budou nadšení, ale říkali, že v zahraničí je tempo ještě vyšší. Odvaření nebyli," dodává.

Epizoda 6314. duben 2023 55:54

PŘÍMÁK: Konec ve Spartě po potyčce s Kangou. Se Slavií to pak na Letné bylo nepříjemné

Nejraději by se těšil v roli hráče na největší zápas českého fotbalu, teď se mu ovšem draly do očí slzy, každou chvíli se ale i usmál. David Hovorka před pár dny ukončil kariéru, a tak si chlapík, který si zahrál za Spartu a největší slávu sklízel v dresu Slavie, užije sobotní derby S v roli diváka. „Na stadion nepůjdu, stejně se mi ale vybaví spousta vzpomínek," říká v pořadu Přímák stoper, jehož kariéru zabrzdila zranění kolena. Posledním zápasem, který v kariéře odehrál, bylo shodou okolností derby "S". Slavia prohrála 1:2. „Kecal bych, kdybych řekl, že mi to nevadí. Ale když jsem se naposledy na hřiště vracel, po třinácti měsících, tak jsme derby vyhráli. Kruh se uzavírá," usměje se pohodový chlapík, jehož působení na Letné ukončily rozpory s problémovou hvězdou Guélorem Kangou.

Epizoda 623. duben 2023 01:01:18

PŘÍMÁK: Křetínský pod palbou expertů. Znehodnotil výkon Sparty, vrhá to špatné světlo na český fotbal

Nepochopitelný zkrat. Věc, kterou určitě neměl dělat. Prohřešek, který fotbalovou Spartu bude bolet, protože pošpiní její image. Tak hodnotí experti v pořadu Přímák na Sport.cz poločasovou návštěvu majitele letenského klubu Daniela Křetínského v kabině rozhodčích během utkání s Brnem. „Daniel Křetínský by si měl uvědomit, že znehodnotil výkon Sparty,“ myslí si Pavel Mareš, bývalý hráč Letenských i národního týmu. „Vrhá to špatné světlo na český fotbal, který se pořád sbírá ze skandálů z minulosti. Na něčem se pracuje a pak přijde něco takového,“ kroutí hlavou Jan Malý, šéf fotbalové sekce na Sport.cz