Příklep
Epizoda 4620. září 2023

Poslechněte si podcast: PŘÍKLEP: Jágra na střídačce naštěstí nevnímám, ale občas dost huláká, směje se Plekanec

Když jeho nadřízený zatím zůstává v civilu na střídačce, je Tomáš Plekanec se svým hokejovým životopisem dozajista největší hráčskou personou tuzemské extraligy. A právě brzy 41letý útočník a kapitán kladenských Rytířů byl dalším hostem pořadu Příklep, který na Sport.cz během hokejové sezony vychází každou středu. O čem v něm Plekanec mluvil? O Jágrovi, barážových strastech i své cestě do NHL či lásce k reprezentaci, kterou nikdy neodmítal.

57:22

Příklep

Vydává: Sport.cz

Vše ze světa hokeje z produkce on-line magazínu Sport.cz

Web

Epizoda 56Včera 01:00:22

PŘÍKLEP: Měl jsem syndrom vyhoření, říká Martinec o konci v Kometě

V září hokejovou veřejnost pořádně zaskočil. Trenér Patrik Martinec skončil v Kometě Brno už po dvou kolech a od té doby své rozhodnutí nekomentoval. Až ve středu v pořadu Příklep oznámil důvody svého brzkého konce. „Potřeboval jsem pauzu. Dá se to nazvat vyhořením,“ řekl ve studiu Sport.cz.

Epizoda 55Před týdnem 01:07:35

PŘÍKLEP: Agenti škůdci českého hokeje? Slýcháme to pořád, ale hráči nás potřebují, míní Spálenka

Zajišťuje veškerý servis elitním českým hokejistům Tomáši Hertlovi nebo Ondřeji Palátovi. Robert Spálenka, spoluzakladatel agentury Sport Invest, má na starost i další hráče z Evropy, extraligy nebo mladé talenty. Přesto i jako další agenti často slýchá, že je škůdce českého hokeje. „Ale udělejte si anketu mezi hráči a uslyšíte něco úplně jiného. Ti kluci nás potřebují a své opodstatnění v rozvoji jejich kariér máme,“ říká 55letý agent v pořadu Příklep na Sport.cz.

Epizoda 54Před 2 týdny 01:06:43

PŘÍKLEP: Každý si hrabal na svém písečku, vzpomíná legenda na návrat do Sparty

Podepsal se pod pět titulů mistrů světa a má dvě extraligová zlata se Spartou. Když se však legendární hokejista David Výborný vracel z NHL do pražského klubu, nebyl to povedený návrat. „Sparta nebyla pospojitá. Každý si hrabal na svém písečku,“ vzpomíná 48letý bývalý útočník, kterého trénoval i jeho otec František. Oba byli hosty pořadu Příklep na Sport.cz, kde vyprávěli také o národním týmu, angažmá v Boleslavi nebo komentovali aktuální hokejové dění.

Epizoda 53Před 3 týdny 01:01:17

PŘÍKLEP: Nováček Málek o rituálech: Slivovice před zápasem je tradice, zahřeje celé tělo

Je jedním ze čtyř nováčků v české hokejové reprezentaci. Brankář Jakub Málek, vsetínský odchovanec aktuálně působící ve finském Ilvesu Tampere, už brzy na turnaji Karjala prožije premiéru v seniorském národním týmu. „Nepočítal jsem s tím. Obrovsky mě to potěšilo,“ říká teprve 21letý rodák z Kroměříže v pořadu Příklep na Sport.cz. Jaké má rituály, čím se při zápase baví a proč dříve skoro kolaboval?

Epizoda 5230. říjen 2023 01:03:15

PŘÍKLEP: V Třinci i po čtyřech titulech cítím hlad. Ve Spartě takový zápal nebyl, míní trenér Moták

Jako nový trenér třineckých hokejistů měl Zdeněk Moták obrovsky náročnou pozici. Přišel do týmu, který pod Václavem Varaďou vyhrál tři tituly v řadě. Ale on Oceláře dovedl zase až na vrchol. „Hráči mají ohromnou touhu po úspěchu, I když už nasbírali spoustu titulů, cítím z nich obrovský hlad. Na každém tréninku i v každém souboji. To je nejdůležitější,“ líčí v pořadu Příklep na Sport.cz.

Epizoda 5125. říjen 2023 01:01:52

PŘÍKLEP: Druhé místo je nad očekáváním, ale zůstáváme nohama na zemi, říká sportovní manažer Litvínova

V první čtvrtině sezony se prezentovali atraktivním hokejem a sérií jedenácti vítězných zápasů v řadě. Odměnou je hokejistům Litvínova průběžné druhé místo v tabulce. „Nohama ale zůstáváme na zemi,“ říká v pořadu Příklep na Sport.cz sportovní manažer Severočechů Tomáš Vrábel. Vrátil se také k zápasu v Olomouci, kdy Litvínov přišel o vítěznou šňůru a utkání skončilo hromadnou rvačkou obou celků.

Epizoda 5018. říjen 2023 01:05:31

PŘÍKLEP: Náhubkový zákon dráždí. Naše společnost není na jeho zrušení připravená, míní šéf extraligy

Jde o pravidlo, které dráždí tuzemské hokejové fanoušky a nad kterým se tu tam pozastavují i samotní hráči. Tzv. náhubkový zákon v herním řádu, podle kterého mají kluby povinnost zajistit, aby se hráči, trenéři i funkcionáři v den zápasu nevyjadřovali k rozhodčím. V pořadu Příklep na Sport.cz vysvětluje ředitel Tipsport extraligy Martin Loukota, proč ještě nenastala doba, aby byl tento předpis z herního řádu soutěže vyňat.

Epizoda 4911. říjen 2023 01:00:36

PŘÍKLEP: Potřebuju zjistit, kde je u Zachy zakopaný pes. Tohle není normální, kroutí hlavou Nedvěd

Snad žádné jméno nepolarizuje české hokejové fanoušky tolik, jako Pavel Zacha. Jeho odpůrci by ho po opakovaných odmítnutích MS do národního týmu již nezvali, druhý tábor zase argumentuje, že ignorovat hráče takových kvalit nelze. Své zkušenosti má s 26letým útočníkem Bostonu i Petr Nedvěd. „Jeho jednání pro mě bylo obrovským zklamáním,“ říká v pořadu Příklep na Sport.cz generální manažer reprezentace, který bude spolu s hlavním koučem Rulíkem skládat tým pro nadcházející šampionát v Praze.

Epizoda 484. říjen 2023 59:59

PŘÍKLEP: Extraliga je jako balet, kritizuje sparťanská legenda

Svou tvrdostí šel vždy bývalý hokejista Leo Gudas příkladem. Majitel dvou titulů se Spartou a pět bronzových medailí z mistrovství světa a olympijských her z devadesátých let sleduje i aktuální dění v extralize. „Vůbec nehraje do těla, to mi tam chybí,“ líčí sparťanská legenda v pořadu Příklep na Sport.cz. V jeho šlépějích jde i syn Radko, jenž válí v NHL.

Epizoda 4727. září 2023 01:09:20

PŘÍKLEP: Martincův úprk z Komety? To jsem ještě nezažil, musí za tím být něco víc, říká Pavelec

Už po třech prohraných zápasech trenér Patrik Martinec zabalil štaci v brněnské Kometě, což překvapilo celou hokejovou veřejnost. „Ještě jsem nezažil, že by šel trenér od válu po třetím kole,“ přiznal v pořadu Příklep na Sport.cz bývalý brankář Ondřej Pavelec, který je nově trenérem gólmanů v české reprezentaci.