Příklep
Epizoda 1523. listopad 2022

Poslechněte si podcast: PŘÍKLEP: Varaďovi bych rád pomohl. Komunikace nebyla hodna Sparty, přiznává Eliáš

Zatímco Miloslav Hořava už plní role kouče Sparty po odvolaném Pavlu Paterovi, napovrch vyplouvají další detaily, jak pražský celek řešil obsazení trenérského postu. Patrik Eliáš potvrzuje, že jej Václav Varaďa oslovil jako svého potenciálního asistenta. „Nebavili jsme se o detailech, ale řekl jsem, že na nějakou dobu bych mu v ten daný moment rád pomohl,“ přiznává Eliáš v Příklepu na Sport.cz.

01:12:57

Příklep

Vydává: Sport.cz

Vše ze světa hokeje z produkce on-line magazínu Sport.cz

Web

Epizoda 23Před pěti dny 01:16:51

Dobrá zpráva pro český hokej. Talenty máme, v reprezentaci se těšte na bratrské duo

Nastřílel 111 extraligových gólů, kromě štací v Plzni či Pardubicích zažil i angažmá v Německu či Švýcarsku. Teď ale bývalý slovenský hokejista Dušan Andrašovský, který byl hostem pořadu Příklep, pomáhá českému hokeji jako šéftrenér ženských reprezentací a k tomu pracuje v roli skills kouče. Zvládá pracovat s mladými i v plzeňském klubu. „Vyrůstá tam hodně šikovných hráčů," tvrdí. Důkazem budiž, že se v extralize objevují šestnáctiletí Adam Jiříček a Jan Skok. „Musíme si zvyknout na to, že budeme mít v reprezentaci bratrskou dvojici Jiříčků," naráží Martin Kézr, šéfredaktor sportovní redakce Práva a Sport.cz na to, že se v národním týmu prosadil už David Jiříček.

Epizoda 22Před 2 týdny 01:00:00

Než dělat křoví, raději skončit, vysvětluje Nedorost, v Mladé Boleslavi zůstává v jiné funkci

Když v listopadu vyšla zpráva, že ve sportovním vedení hokejistů Mladé Boleslavi končí Václav Nedorost s Radimem Vrbatou, leckterý fanoušek byl jistě zaskočen. Středočeši totiž s tímto duem došli v předchozích dvou ročnících až do extraligového semifinále. „S tím, kam ten klub směřoval, jsme neviděli, že bychom mohli sestavit tým podle našich představ,“ vysvětluje Václav Nedorost v pořadu Příklep na Sport.cz.

Epizoda 21Před 3 týdny 01:08:09

Majitel Pardubic odkryl karty, v plánu je trejd, šance pro hříšníka i útok na titul

Hokejové Pardubice mají velké plány. Dynamo sice v úterý prohrálo šlágr se Spartou a přišlo o první místo v extraligové tabulce, dárek v podobě mistrovského titulu by si však klub rád na konci sezony nadělil jako dárek ke stému výročí. Plány jsou velké. O ambicích Dynama, možném posílení kádru i další šanci pro odepisovaného útočníka Jana Mandáta promluvil v pořadu Příklep na Sport.cz Petr Dědek, majitel pardubického klubu. „Dělali jsme hráče, kteří se v play off nepodělají. Když bude štěstí, mohlo by to cinknout. Co se týče Mandáta, druhou šanci si zaslouží,“ říká podnikatel, který se netají ostrými názory na fungování hokejového svazu v minulých letech.

Epizoda 20Před 3 týdny 01:12:55

PŘÍKLEP: Stříbrné slzy bolí. Úspěch české dvacítky odhalil Jalonenova nástupce i borce pro NHL

Pořádně se nevyspal, ale stříbrný úspěch české dvacítky na mistrovství světa stál za to. Bývalý hokejista Milan Antoš nechyběl u přímého přenosu finálové bitvy s Kanadou v roli komentátora, o pár hodin později pak hodnotil fantastické představení českých mladíků v pořadu Příklep na Sport.cz. „Když Kanada ve finále ztratila vedení o dva góly, rozpadla se jí hra. Pomohla jí pauza, to se srovnala, jinak ztratila esa,“ chválí expert i přes prohru 2:3 v prodloužení tým Radima Rulíka. „Kdyby Češi prohráli 0:2 a neměli šanci, bylo by to jiné. Ale povedlo se vyrovnat a kluci vycítili šanci. To vysvětluje i slzy se stříbrem na hrudi,“ dodává Martin Kézr, šéfredaktor sportovní redakce Práva a Sport.cz.

Epizoda 1921. prosinec 2022 01:13:22

Kontroverzní nápad hokejového svazu může pomoci hokejové Slavii, ta jej nevítá. Nešťastné, tvrdí legenda

Má plnou hlavu starostí s hokejovou Slavií. Aby ne, vždyť je Jaroslav Bednář jejím sportovním manažerem, v klubu v minulosti působil i jako hráč, takže jej má ve svém srdci. Bývalý reprezentant, který byl hostem posledního letošního dílu pořadu Příklep na Sport.cz, se ve studiu bavil s druhým z hostů, Martinem Kézrem, šéfredaktorem sportovní redakce Práva a Sport.cz i s moderátorem a šéfkomentátorem O2 TV Honzou Homolkou také o aktuálních tématech. Třeba o chystaném kontroverzním kroku hokejového svazu, týkajícím se rozšíření extraligy juniorů ze 14 na 16 týmů. „Byl jsem z toho zaraženej, Snažíme se změnit to, co funguje. Tohle není šťastné rozhodnutí,“ myslí se Bednář.

Epizoda 1814. prosinec 2022 51:24

PŘÍKLEP: Jágrův návrat na led řešila i NHL. Je to legenda, smeká gólman Rittich

Plní poctivě pozici brankářské dvojky, a když dostane šanci, snaží se ukázat to nejlepší, co v sobě má. Gólman Winnipegu David Rittich se v hokejovém pořadu Příklep na Sport.cz rozpovídal o své současnosti v týmu Jets, vzpomínal na bývalá působiště, nešetřil ani zajímavostmi ze života. Řeč přišla i na legendárního Jaromíra Jágra, jenž se před pár dny vrátil na led v české extralize v dresu Kladna. „V NHL jeho návrat do hry zaregistrovali, i u nás v kabině něco padlo. Je to legenda, je jedinečný. Já se v padesáti vidím někde u bazénu,“ usmál se Rittich během povídání pro Sport.cz.

Epizoda 177. prosinec 2022 01:20:44

PŘÍKLEP: První trenérská smlouva na Štědrý večer, cestou jsme přejeli černou kočku, vzpomíná známý kouč

Přestože se jeho jméno často objevovalo v médiích v souvislosti s náhradou Pavla Patery ve Spartě, aktuálně je Josef Jandač stále bez angažmá. Naposledy vedl právě pražský celek v prohraném extraligovém finále s Třincem. „Už je ta bolest jiná, už je to jiné, už to samozřejmě odeznělo. Ale prostě ta historie to nesmaže a mě to mrzí jako každý prohraný zápas nebo série, zejména když je to finále,“ vzpomíná v hokejovém pořadu Příklep na Sport.cz.

Epizoda 1630. listopad 2022 42:27

PŘÍKLEP: Pracujeme s nechtěnými myšlenkami, vysvětluje kouč hráčů NHL

Spolupráce s bývalými i současnými hokejisty NHL, aktuálně například s Martinem Nečasem nebo Petrem Mrázkem, ale také dalšími sportovci mimo zimní stadiony. To je v současnosti pracovní náplň mentálního kouče Mariana Jelínka. V čem vlastně spočívá mentální koučing? „Je to práce s myšlenkami nechtěnými,“ uvádí v hokejovém pořadu Příklep na Sport.cz.

Epizoda 1416. listopad 2022 01:08:17

PŘÍKLEP: Komunikace Sparty? Amaterismus, zlobí se bývalý hráč

Za Spartu nastupoval koncem 90. let a také po svém návratu ze zámoří. „Sparta je obrovský brand v České republice, dá se říct největší, je to vlajková loď extraligy,“ říká Radek Duda v pořadu Příklep na Sport.cz. Současná situace pražského klubu v něm však vyvolává vášně. „Myslím si, že Sparta by hlavně měla být profesionální. Komunikace by měla být profesionální, ne si na to hrát. Ale to, co tady předvedli za těch deset dnů, je amaterismus,“ zlobí se v hokejovém studiu.