Zprávy pro Plzeňský kraj
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Přijďte si vyzkoušet život potmě. Speciální kavárna bude v Plzni do 10. září

Možnost vyzkoušet si alespoň na chvíli život v absolutní tmě nabízí Kavárna POTMĚ. Vcítit se do toho, jak se žije nevidomým, mohou v těchto dnech lidé v Plzni.

03:01

Zprávy pro Plzeňský kraj

Vydává: Český rozhlas

Nejnovější informace o dění v regionu, doma, ve světě a ve sportu. Součástí jsou i dopravní zprávy.

Web

Včera 03:31

Do kaple v Kašperských Horách se po letech navrátila socha Ježíšovy babičky

I když se ukradená socha svaté Anny z Kašperských Hor nikdy nenašla, figura Ježíšovy babičky Anny se do tamní kaple po desítkách let vrátila. Nikoli ta původní, ale její volná kopie. Jaký je její příběh?

Včera 02:57

Všeruby vyhrály soutěž v třídění odpadu, využívají služby odpadového manažera

Tušíte, co dělá odpadový manažer? Už několik měsíců jeho služby využívají například Všeruby na severním Plzeňsku. Poté, co město vyhrálo první místo v soutěži „My už třídit umíme", se chce odpadovému hospodářství věnovat do hloubky.

Včera 03:30

Sýry z Klatov putují do celé Evropy, doménou mlékárny je mozzarella

Klatovská mlékárna letos slaví sté narozeniny. Místo malého družstva Šumava byla na počátku 90. let minulého století v Klatovech jedna z největších a nejmodernějších mlékáren v Evropě. Dnes je jedním vlastníkem francouzská nadnárodní společnost Lactalis.

Před dvěma dny 03:46

SDH v Plzni-Újezdě hledá nové členy

Dobrovolní hasiči v Plzni-Újezdě pátrají po nových lidech, kteří by obohatili jejich tým. Po odchodu několika členů se jim nedaří doplnit stavy. Pomohlo by více benefitů?

Před dvěma dny 03:13

Sportovní klub Neslyšících Plzeň otevřel nový areál

Poličky plné pohárů a dalších trofejí zdobí novou klubovnu neslyšících sportovců v Plzni na Košutce. Kromě ní mají k dispozici nové hřiště na volejbal, futsal nebo pétanque.

Před dvěma dny 03:26

Kostel Nanebevzetí Panny Marie získal nový zvon, daroval ho sem třináctiletý zvoník

Ve věži kostela Nenebevzetí Panny Marie v Plzni je další zvon. A velkou zásluhu na tom má místní třináctiletý zvoník Bruno Bezděk.

Před třemi dny 02:59

Plzeňská Škoda Group vyrábí aktuálně nejdelší trolejbusy v Česku, sloužit budou v Praze

Čtyři nápravy, dva klouby a délka skoro 25 metrů – tak vypadá aktuálně nejdelší trolejbus v České republice. Pro Bratislavu a teď už i pro Prahu vyrábí tyto vozy plzeňská Škoda Group ve spolupráci s polským Solarisem.

Před třemi dny 03:00

Běžci přispěli na koupi polohovací postele

Na Božkovském ostrově se konal Charitativní běh pro Domovinku. Na startovní čáru se postavila více než stovka běžců s mottem - dej svému pohybu smysl a poběž za ty, co nemohou.

Před čtyřmi dny 02:41

Třetí plzeňský obvod instaloval do vybraných ulic psí pisoáry

Tušíte, jak vypadá pisoár pro psy? Je to přibližně půl metru vysoký betonový kužel a v něm je několik otvorů. Nově můžete několik takových vidět i v Plzni na Borech.

Před čtyřmi dny 03:25

V klatovské moštárně se čile moštuje, zahrádkáři ukázali provoz i dětem

Proč je lepší jíst česká jablíčka a ne ta dovážená kamiony přes půl světa? Jak se vyrábí mošt? A jak vůbec čerstvý mošt chutná? I to se přímo v klatovské moštárně dozvěděli prvňáčci ze základní školy v Plánické ulici.