• Podcasty
  • Zprávy pro Královéhradecký kraj
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Přibývá úrazů na elektrokoloběžkách, často na nich lidé jezdí bez ochranné helmy a pod vlivem

Lékaři v nemocnicích v Královéhradeckém kraji musí ošetřovat více úrazů po jízdě na elektrokoloběžkách. Při pádu nebo srážce si někteří lidé i těžce poraní hlavu, ruce nebo nohy. Jezdci totiž často nenosí ochranné pomůcky a také řídí pod vlivem alkoholu.

01:44

Zprávy pro Královéhradecký kraj

Vydává: Český rozhlas

Pravidelné zprávy obsahující nejnovější události ze světa, domova a východu Čech.

Web

Dnes 03:02

Lidé v Česku se můžou ode dneška registrovat k očkování druhou posilující dávkou proti covidu-19

Dnes by měla začít nová kampaň na podporu očkování proti koronaviru. Ministerstvo zdravotnictví spustí její první část, která bude cílit hlavně na sociální sítě. Přesnou podobu představí resort odpoledne. A zároveň s tím je ode dneška také možné se centrálně registrovat ke čtvrté dávce proti covidu-19. Přehledné informace k tomu připravil reportér Jakub Vik.

Dnes 02:31

Opravy silnic stále komplikují dopravu v Trutnově. Někde práce už brzy skončí, jinde teprve začnou

Některé opravy silnic v Trutnově brzy skončí, silničáři finišují s posledními pracemi. Za pár dní ale řidiče čekají další uzavírky a omezení. Kde konkrétně, to zjišťovala reportérka Kateřina Kohoutová.

Dnes 01:28

Domovy pro seniory v hradeckém kraji přistupují k očkování čtvrtou dávkou proti covidu-19 rozdílně

Čtvrtou dávkou proti koronaviru se v Česku očkuje už necelý měsíc a v některých domovech pro seniory v Královéhradeckém kraji tak už stihli zdravotníci naočkovat většinu klientů. V jiných zase s posilující dávkou vakcíny vyčkávají.

Včera 03:33

Láká vás objevovat místa, která před vámi vidělo jen několik lidí? Vydejte se na opočenský zámek

Kdy jindy poznávat památky než o prázdninách. Zavedeme vás do Státního zámku Opočno na Rychnovsku, kde si od letošního roku můžete prohlédnout poprvé v historii interiéry druhého patra.

Včera 02:32

Bylinková zahrada v Žirči je nově osázená. Kompletní obnovou prošly i záhony v centrální části

Skončila obnova hlavní části bylinkové zahrady v Žirči u Dvora Králové nad Labem. Ta je součástí barokního areálu Domova svatého Josefa, který využívají lidé nemocní roztroušenou sklerózou. Na obnově se podíleli i oni sami, zahradníci měli pak na starost osázení a úpravu všech záhonů. Celkem zasadili na 1400 nových rostlin.

Před dvěma dny 01:53

Ovocnáři na Královéhradecku a Jičínsku sklízejí první rané odrůdy jablek. Dozrávají také švestky

Na Královéhradecku a Jičínsku začínají ovocnáři se sběrem jablek a dalšího pozdně letního ovoce. Úroda by podle oslovených pěstitelů měla být vydařená. Někde ale sběr komplikuje nedostatek pracovníků.

Před třemi dny 02:04

Ochránci odchovali novou generaci jasoně červenookého. Příští rok by se motýl mohl vrátit do Krkonoš

Ochráncům přírody se podařilo odchovat v zajetí novou generaci v Česku kriticky ohroženého motýla jasoně červenookého. Toho se snaží vrátit zpět do krkonošské přírody, kde v minulosti vyhynul. Chov je základem pro další generaci, kterou ochranáři příští rok vypustí do dvou vytipovaných lokalit.

Před třemi dny 02:01

Na Novém Hrádku mají novou křížovou cestu s Nadějí. Vymysleli a vyrobili ji žáci středních škol

Nový Hrádek na Náchodsku nabízí nový turistický cíl. Pod místní rozhlednou totiž začíná a vlastně i končí unikátní křížová cesta, kterou přímo pro tuto oblast vymysleli a vyrobili žáci několika středních škol v regionu.

Před čtyřmi dny 01:47

Zájem o takzvané pelety roste. Důvodem jsou zvyšující se ceny energií

Zájem o takzvané palivové pelety roste. Druh alternativního paliva ale z trhu rychle mizí. Navíc výrazně podražilo.

Před čtyřmi dny 02:56

Africké dny! Největší přehlídka kultury, gastronomie a umění černého kontinentu široko daleko

Safari parkem Dvůr Králové teď znějí rytmy bubínků, vznikají zajímavé speciality, na tržišti jsou k vidění originální ozdoby a všude vládne letní pohoda. Africký týden, který se tam koná až do neděle, nabídne i maraton ve čtení afrických pohádek s Lenkou Vágnerovou, setkání s ochranáři zvířat nebo miniškolu afrických hudebních nástrojů.