Příběhy sportovců
14. březen 2023

Poslechněte si podcast: Martin Michek - O život: Rallye mezi nebem a zemí #4: Krása a zákeřnost Dakaru

Kvalifikovat se na Dakar a vydržet na něm nejsou totožné věci. Mohl by o tom vyprávět náš úspěšný rallye závodník Martin Michek. Rychlostní limit, kdy musí závodník rychle na brzdy, ale také trasy dělané tak, aby závodník bloudil. S čím vším se musí jezdci vypořádat na náročném podniku? Nehody, které se neodpouštějí. Co vše zažil český reprezentant na slavném Dakaru? Dozvíte se už nyní. Podcast vznikl ve spolupráci s Martinem Jarošem a nakladatelstvím Albatros.

11:15

Příběhy sportovců

Vydává: Český rozhlas

Radiožurnál Sport a audio portál mujRozhlas vám přináší Příběhy sportovců. Emoce, odvaha, vítězství, ale také prohry, zklamání nebo zranění. To je deset silných příběhů o lásce ke sportu. Roger Federer,  Ester Ledecká, Adam Ondra, Lukáš Krpálek a další slavní sportovci v podání Pavla Nečase nebo Davida Novotného. Sportovní audioknihy exkluzivně na Radiožurnálu Sport a v mobilní aplikaci mujRozhlas.

Web

25. duben 2023 10:02

Žije si svůj sen o medaili z paralympiády. Poslechněte si medailon Ivo Koblasy

Už od narození se musel Ivo Koblasa vyrovnat se zdravotními komplikacemi. V jeho cestě za sportovními sny ho nezastavila ani dětská mozková obrna a denně na kole stráví tři až čtyři hodiny, při kterých zvládne ujet 70 až 90 kilometrů. Silnice, časovka, dráha. Tam všude se handicapovaný sportovec cítí jako doma. Poslechněte si medailon, který pro posluchače Radiožurnálu Sport připravil Pavel Petr a navnaďte se na četbu audioknihy.

25. duben 2023 12:04

Ivo Koblasa: Nikdy to nevzdávám #6: Rio de Janeiro

Příprava na olympiádu není jen o zvyšování výkonu a tréninku. Pro paralympionika Ivo Koblasu byly přípravy na tyto životní mety obvykle ve znamení hledání nových technik a přístupů. Závěrečný díl aktuální podcastové série, kterou připravil Radiožurnál sport, nás zavede s jedním z nejlepších handicapovaných cyklistů světa hned na dvě olympiády. V Riu se umístil na 5. místě v silniční časovce a na 5. místě v team sprintu na dráze. Jak zajel v Tokiu? Podcast odpoví.

25. duben 2023 11:41

Ivo Koblasa: Nikdy to nevzdávám #5: Londýn

Ivo Koblasa se v roce 2012 nominoval na olympijské hry do Londýna, kde obsadil 7. místo v silniční časovce a 4. místo v týmovém sprintu. Londýn pro něj byl generálkou, která mu měla ukázat cestu do dalších závodních bojů. V roce 2014 se na Mistrovství světa v americkém Greenville stal vicemistrem světa. Poslechněte si, jak Koblasa získával jeden úspěch za druhým. To nabízí pátý díl aktuální podcastové série.

25. duben 2023 11:45

Ivo Koblasa: Nikdy to nevzdávám #4: Další příprava

První zkušenost s mezinárodními závody zažil Ivo Koblasa v roce 2008. Kvalifikace je pro paralympijské sportovce stejně obtížná jako pro ty zdravé. Přesněji řečeno, stejně přísné, ale náročnější. Pro Ivo Koblasu tak bylo při usilování o olympiádu zásadní třeba i to, jak bude jeho handicap posouzen. Navíc se musel učit zcela nové prvky jízdy. Podcast vznikl ve spolupráci s Janem Ruppem a nakladatelstvím Albatros.

25. duben 2023 11:47

Ivo Koblasa: Nikdy to nevzdávám #3: „Jak jsem potkal Mirka Černohlávka“

Na kole jezdil od třech let, závodil od osmi a mezi světovou elitu se dostal v sedmnácti. Jeden z našich nejúspěšnějších sportovců, paralympijský cyklista Ivo Koblasa našel svou životní sílu v závodění. Sport není práce s handicapem, ale způsob jeho poražení. Příběh úspěchu. Kromě rodiny byl důležitým člověkem v jeho životě i trenér Miroslav Černohlávek. Jak dopadly Koblasovo první závody v zahraničí? Podcast vznikl ve spolupráci s Janem Ruppem a nakladatelstvím Albatros.

25. duben 2023 12:32

Ivo Koblasa: Nikdy to nevzdávám #2: Operace jako nová šance

„Nikdo nerozdává tak tvrdý rány jako život,“ říká paralympijský cyklista Ivo Koblasa. Silná epilepsie, se kterou se potýká po operaci mozku, byla překážkou, ale i významnou okolností pro volbu sportu, ve kterém se stal Koblasa mistrem. Představa nemocného a přitom hyperaktivního dítěte je komplikovaná. Jako ideální cesta se ukázalo kolo, které plnilo funkci rehabilitační pomůcky a malému klukovi zároveň dávalo pocit, že svým vrstevníkům stačí.

25. duben 2023 10:24

Ivo Koblasa: Nikdy to nevzdávám #1: Kontador

Kontador. Přezdívka jednoho z našich neúspěšnějších sportovců Ivo Koblasy. Pokud oboje nemáte silně zafixováno, je to možná tím, že před závody, kterých se účastní, je předpona para-. Handicapovaní sportovci přitom kromě soupeřů překonávají hlavně limity svého zdraví. A to je velká „frajeřina“. V nové sérii podcastu Radiožurnálu sport uslyšíte v podání Ladislava Hampla další příběh růstu a odvahy. Podcast vznikl ve spolupráci s Janem Ruppem a nakladatelstvím Albatros.

11. duben 2023 15:21

Česká plavecká stálice. Poslechněte si medailon Simony Kubové

Úspěšná plavkyně Simona Kubová (rozená Baumrtová) zažila snovou sezonu v roce 2012, kdy se jí zadařilo na evropském šampionátu, na olympijských hrách v Londýně, ale i na mistrovství světa v krátkém bazénu. Její kariéra ale není protkána jen úspěchy. Jak bojovala, když se jí zrovna dvakrát nedařilo? Co říká na vznik Mezinárodní plavecké ligy? Poslechněte si medailon, který pro posluchače Radiožurnálu Sport připravil Martin Charvát a navnaďte se na četbu audioknihy.

11. duben 2023 13:45

Simona Kubová- Krása mezi stěnami #6: Mimo stěny bazénu

Proč nikdy na závod do Vídně nepřicestovala Simona Kubová včas? Jaké stravovací rituály měla před závody nebo odjezdem na soustředění? Co pro ni znamenalo osobní setkání s papežem? Kde se s manželem Kryštofem poznali? Jak probíhala svatba Simony v Klášterci nad Ohří? Jaký byl svatební den? Podcast vznikl ve spolupráci se Stanislavem Bartůškem, Simonou Kubovou a nakladatelstvím Euromedia.

11. duben 2023 11:52

Simona Kubová- Krása mezi stěnami #5: Pod pěti kruhy

Pro rok 2012 měla Simona Kubová jasný cíl. Nominovat se poprvé na olympijské hry. Jaké pocity jí zachvátily po tom, co zvládla zaplavat limit. Co se jí honilo hlavou krátce před olympijskou premiérou v Londýně? Jak daleko bylo od olympijského finále? Co se jí stalo krátce před odpoledním závodním blokem při premiéře pod pěti kruhy? Podcast vznikl ve spolupráci se Stanislavem Bartůškem, Simonou Kubovou a nakladatelstvím Euromedia.