Příběhy sportovců
NejnovějšíPřed týdnem

Poslechněte si podcast: Audiokniha Adam Ondra - Lezec tělem i duší #6: Lezecký život

Pro lezce Adama Ondru byl rok 2014 mimořádně úspěšný. Stal se dvojnásobným mistrem světa a poznal svou životní partnerku. O potřebě skloubit osobní a sportovní život a především o svém vnitřním nastavení a lásce k lezení mluví jeden z našich nejúspěšnějších sportovců dneška ve své biografii „Adam Ondra: lezec tělem i duší“ a také závěrečném dílu podcastové série Příběhy sportovců. Podcast vznikl ve spolupráci s Martinem Jarošem a nakladatelstvím XYZ.

11:05

Příběhy sportovců

Vydává: Český rozhlas

Radiožurnál Sport a audio portál mujRozhlas vám přináší Příběhy sportovců. Emoce, odvaha, vítězství, ale také prohry, zklamání nebo zranění. To je deset silných příběhů o lásce ke sportu. Roger Federer,  Ester Ledecká, Adam Ondra, Lukáš Krpálek a další slavní sportovci v podání Pavla Nečase nebo Davida Novotného. Sportovní audioknihy exkluzivně na Radiožurnálu Sport a v mobilní aplikaci mujRozhlas.

Web

Před týdnem 10:59

Audiokniha Adam Ondra - Lezec tělem i duší #5: SIlence

Vynakládání energie, dokonalé poznání svých možností a schopnost zkoušet věci mimo zajeté koleje jsou námětem pátého dílu o jedinečnosti Adama Ondry. Proč český lezec miluje oblast norského Flatangeru a několikrát se do severské lokality vrátil? Dozvíte se, jak se po několika měsíčním snažení dočkal zdolání nejtěžší cesty na světě. Na vrcholu nevydal ani hlásku, proto projekt pojmenoval Silence. Podcast vznikl ve spolupráci s Martinem Jarošem a nakladatelstvím XYZ.

Před týdnem 10:54

Audiokniha Adam Ondra - Lezec tělem i duší #4: Projekty, na které si nikdo jiný netroufne

Lezení není zdaleka jen o sportovních výkonech, ale také o taktice a skvělém plánování. Olympionik Adam Ondra ve své biografii popisuje, jak promyšlené měl své nejnáročnější výstupy, jak se na ně chystal. Jaké projekty ho fascinovaly? Co v lezecké hantýrce znamená koza? Kolik času mu zabere přemýšlení o jednotlivých postupech a krocích? Dozvíte se v dalším díle. Podcast vznikl ve spolupráci s Martinem Jarošem a nakladatelstvím XYZ.

Před týdnem 17:19

Sportovní lezec, který překonává lidské limity. Poslechněte si medailon Adama Ondry

Pro Adama Ondru není sportovní lezení jen povoláním, je to především životní styl. Už ve dvanácti letech patřil mezi deset nejlepších světových lezců na obtížnost. V Česku je jediným profesionálním lezcem a čtyřikrát vyhrál titul mistra světa. Navíc je autorem nejtěžší skalní cesty na světě obtížnosti 9c. Jeho výčet úspěchů je hodně velký a určitě se od rodáka z Brna máme ještě na co těšit. Poslechněte si medailon, který připravila reportérka Barbora Kovaříková.

Před 3 týdny 10:01

Audiokniha Lukáš Krpálek - Cesta na Olymp #6: Předsevzetí a nové výzvy nezlomného šampiona

Úspěch má i svou odvrácenou tvář. Pozornost médií, ale i fanoušků a politiků bere čas na trénink. Rozptyluje. Jak se s ní po fenomenálním úspěchu z Ria vyrovnával Lukáš Krpálek? Zvládl se plně zkoncentrovat na tréninky, závody, ale i na rodinu, která se mu úspěšně rozšířila. A jak si nejslavnější český judista představuje svou budoucnost? Užijte si poslední úryvek z knihy Lukáš Krpálek: Cesta na Olymp. Podcast vznikl ve spolupráci s Martinem Jarošem a nakladatelstvím XYZ.

Před 3 týdny 11:36

Audiokniha Lukáš Krpálek - Cesta na Olymp #5: Sbírku medailí dokonal český silák na olympiádě v Riu

Doping? V případě Lukáše Krpálka těžko. Nejslavnější český judista se těžko a dlouho nutil brát i jen doplňky stravy. Srovnat si režim mu pomohla jeho manželka, která se stala neoficiálním asistentem trenéra. V roce 2015 si užili svatbu na zámku v Bechyni. Jaké soukromé meditační metody používal český judista pro lepší výkony? O tom, ale hlavně o přípravách na olympiádu v Riu, jsou Příběhy sportovců. Podcast vznikl ve spolupráci s Martinem Jarošem a nakladatelstvím XYZ.

Před 3 týdny 11:15

Audiokniha Lukáš Krpálek - Cesta na Olymp #4: Profesionál, který se pral i s německými veslaři

Série úspěchů, příprava na olympiádu, ale také nečekané kolize. To patří k životu profesionálního sportovce. Nejinak tomu bylo i u Lukáše Krpálka. Jak vzpomíná na první zlato ze Světového poháru, které vybojoval v roce 2009? Co se stalo po jeho dopingové kontrole? Ukradli mu zlatou medaili! To ho nezlomilo a postupně pronikal do užší světové špičky v polotěžké váze. Jako světová jedenáctka se premiérově kvalifikoval na olympijské hry do Londýna, kde skončil v druhém kole.

Před 3 týdny 10:39

Audiokniha Lukáš Krpálek - Cesta na Olymp #3: Japonsko jako druhý domov

Se sportovním úspěchem našel Lukáš Krpálek i druhý domov. Japonsko. Země ho okouzlila, ale také šokovala. Při tréninku svěřenci dostávali bambusovou rákoskou, jak judista ve své biografii vypráví, jeho se to ale netýkalo. Jaké další překvapivé okamžiky zažil v zemi vycházejícího slunce? Jaké odlišné tréninkové metody objevil Krpálek v Japonsku a přenesl si je do Evropy? Podcast vznikl ve spolupráci s Martinem Jarošem a nakladatelstvím XYZ.

Před 3 týdny 10:49

Audiokniha Lukáš Krpálek - Cesta na Olymp #2: Začátky v Praze a první návštěva Japonska

Z Prahy do Jihlavy na kole anebo na černo ve vlaku na záchodcích. Domů jezdil judista Lukáš Krpálek kdykoliv to šlo. Jinak trávil jako dorostenec čas tréninky a přátelskými šarvátkami s bratrem. A v roce 2006 přichází první evropská medaile a pak další. Jak vzpomíná na jeho první návštěvu Japonska? Svět se olympijskému vítězi otevírá v druhém dílu podcastové série. Podcast vznikl ve spolupráci s Martinem Jarošem a nakladatelstvím XYZ.

Před 3 týdny 11:12

Audiokniha Lukáš Krpálek - Cesta na Olymp #1: Otloukánek, který se nikdy nevzdával

Lukáš nebyl na začátku své cesty ve znamení juda hned jedničkou. Nerad se ale vzdával a zůstalo mu to dodnes. Byl skromný, což neznamená, že neměl své cíle. Byl zarputilý, nezlomný a odhodlaný nevzdat to a být nakonec tím nejlepším. Proč se mu nelíbilo v klubu Sokol Jihlava? Jakému trenérovi vděčí za úspěšné prvky, které používá dodnes? Jak jako mladý kluk snášel přesun do Prahy? Užijte si první díl. Podcast vznikl ve spolupráci s Martinem Jarošem a nakladatelstvím XYZ.

Před 3 týdny 23:11

Dvojnásobný olympijský šampion, který stále hledá nové výzvy. Poslechněte si medailon Lukáše Krpálka

Jak výjimečný český judista vzpomíná na zisk první světové medaile v seniorské kategorii? Bylo pro Lukáše Krpálka těžké si vybudovat respekt u elitních světových soupeřů? Předpovídal mu jeho trenér Petr Lacina velkou budoucnost? Projevoval se jeho aktivní zápal pro sport už na základní škole? Jak mu sedí jako doplňkový sport fotbal, při kterém se s tréninkovými parťáky pere? Poslechněte si, jak se Lukáš Krpálek vypracoval až mezi nejvýznamnější sportovní ikony juda.